Uczelnia Łazarskiego z siedzibą w Warszawie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony http://www.lazarski.pl.
- Data publikacji strony internetowej: 4 kwietnia 2003 r.
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: 22 maja 2024 r.
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności i wyłączeń wymienionych poniżej.
Treści niedostępne
- Niektóre zdjęcia nie mają tekstu alternatywnego lub zawierają nieprawidłowy tekst. Jesteśmy w trakcie aktualizacji opisów zdjęć i poprawy ich dostępności.
- Niektóre materiały wideo nie zawierają napisów. Jesteśmy w trakcie ich dodawania, tak aby treść filmików była w pełni dostępna dla osób głuchych oraz użytkowników oglądających bez dźwięku.
- Niektóre linki, przyciski i inne elementy strony mogą nie posiadać stosownego kontrastu. Jesteśmy w trakcie poprawiania ich dostępności.
- Hierarchia nagłówków H1–H6 jest niespójna, co utrudnia nawigację. Jesteśmy w trakcie prac nad uporządkowaniem struktury strony.
- Przycisk "Wyszukaj" jest niedostępny dla użytkowników korzystających wyłącznie z klawiatury. Jesteśmy w trakcie rozwiązywania tego problemu.
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Data sporządzenia deklaracji: 25 lutego 2025 r.
- Data ostatniego przeglądu deklaracji: 29 kwietnia 2025 r.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny sporządzonej przez pracowników Uczelni Łazarskiego.
Zgodnie z wynikami badania wykonanego za pomocą narzędzia automatycznego Lighthouse, stanem na 29.04.2025 r. dostępność strony internetowej lazarski.pl wynosi 95%. Dodatkowo, według analizy wykonanej przy użyciu narzędzia Test - European Internet Inclusion Initiative (Tingtun Checker), strona spełnia wymagania dostępności na poziomie 99,18%.
Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy związane z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Centrum Wsparcia i Rozwoju Dostępności - mailowo dostepnosc@lazarski.pl lub telefonicznie +48 517 886 379.
Uprzejmie informujemy, że każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem na podany adres:
- Centrum Wsparcia i Rozwoju Dostępności
- Uczelnia Łazarskiego
- ul. Świeradowska 43, 02-662 Warszawa, e-mail: dostepnosc@lazarski.pl
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Dostępność architektoniczna Uczelni Łazarskiego z siedzibą w Warszawie
Dostępność wejść, drzwi i korytarzy
Wejście główne do budynku Uczelni Łazarskiego, zlokalizowanego w Warszawie przy ul. Świeradowskiej 43, znajduje się w sektorze D. Drzwi wejściowe są sterowane automatycznie i przystosowane do przejazdu wózków inwalidzkich.
W holu głównym mieszczą się administracja budynku oraz posterunek ochrony, gdzie osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami mogą uzyskać niezbędną pomoc i wsparcie.
Wszystkie standardowe wejścia i wyjścia są bezprogowe i znajdują się na poziomie gruntu. Część wyjść ewakuacyjnych może posiadać progi.
Szerokość drzwi i korytarzy na Uczelni jest odpowiednia do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Drzwi wewnętrzne między sektorami nie otwierają się samoczynnie, jednak w ciągu dnia pozostają otwarte, co ułatwia swobodne poruszanie się po budynku.
Do budynku można wejść z psem asystującym, psem przewodnikiem lub osobą asystującą.
Parking
Na parkingu znajdują się dwa specjalnie wydzielone i oznakowane miejsca postojowe, przeznaczone dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami (przed wejściem głównym do sektora D).
Windy, dostęp do sal wykładowych na 10 piętrze
W budynku Uczelni znajduje się pięć wind dostosowanych do wjazdu wózków inwalidzkich, umożliwiających osobom z niepełnosprawnością ruchową dostęp do wszystkich kondygnacji budynku. Jedna winda jest w sektorze A, jedna w sektorze D oraz trzy w sektorze F.
Wyposażono je w systemy opóźnienia czasowego ruchu drzwi, co ułatwia wsiadanie i wysiadanie, a także w zaawansowane czujniki ruchu zapewniające bezpieczeństwo. Przyciski w windach są duże i czytelne, oznakowane alfabetem Braille'a, co pozwala na wygodne korzystanie osobom z niepełnosprawnościami wzrokowymi.
W budynku F między 9 a 10 piętrem znajduje się platforma dla osób z niepełnosprawnością ruchową, umożliwiająca dostęp do sal na 10 piętrze.
Aule wykładowe
Aule wykładowe są przystosowane dla osób poruszających się na wózku.
Punkty obsługi studenta
Punkty obsługi studenta są wyposażone w pętli indukcyjne wspomagającą komunikację z osobami niedosłyszącymi.
Przy wejściu do każdego punktu obsługi studenta znajdują się bezprzewodowe dzwonki przywołujące pracownika, który zapewni niezbędną pomoc, w tym otwarcie drzwi.
Centrum Wsparcia i Rozwoju Dostępności (CWiRD)
Zespół CWiRD, przy poszanowaniu prywatności i przy zachowaniu dyskrecji, pomoże w rozwiązaniu problemów z dostępnością architektoniczną, informacyjno-komunikacyjną oraz cyfrową.
- Nasza strona internetowa: Centrum Wsparcia i Rozwoju Dostępności (CWiRD)
- Lokalizacja Biura na Uczelni: Pokój 35, parter, sektor E
- Dane kontaktowe:
- tel.: (+48) 517 886 379
- e-mail: dostepnosc@lazarski.pl
Biblioteka Biblioteka zapewnia osobom z niepełnosprawnościami przyjazne i dostosowane do ich potrzeb przestrzenie umożliwiające wygodne korzystanie z jej zasobów i usług. Dwa stanowiska czytelnicze zostały wyposażone w komputery z ekranami dotykowymi, powiększonymi klawiaturami i myszkami, a także zainstalowanym specjalistycznym oprogramowaniem dla osób niewidomych i niedowidzących. Regulowana wysokość blatów na tych stanowiskach ułatwia korzystanie z zasobów bibliotecznych osobom z ograniczoną mobilnością.
Szczegółowe informacje oraz wykaz sprzętu i udogodnień znajdują się na stronie internetowej „Dostępna Biblioteka”.
Toalety
Toalety dla osób z niepełnosprawnością ruchową i poruszających się na wózku znajdują się w sektorze F na każdym piętrze budynku z wyjątkiem 6, 9 i 10 piętra. Specjalnie przystosowane kabiny są umieszczone wgłębi toalety ogólnej.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
- Informacja o Uczelni Łazarskiego w tekście łatwym do czytania (ETR)
- Informacja o Uczelni Łazarskiego w języku migowym (PJM)
- Wniosek o tłumacza polskiego języka migowego lub innego (wersja do wydruku) razem z informacją dla osoby uprawnionej.