Dlaczego Łazarski?

Uczelnia Łazarskiego to nie tylko ośrodek naukowo-dydaktyczny, ale także przestrzeń w której międzynarodowe perspektywy stają się codziennością. Sprawiamy, że edukacja jest innowacyjna, ale połączona z tradycyjnym rozumieniem kształcenia. Miejsce to już od ponad 30 lat tworzą osoby z pasją do wiedzy, zaangażowane w kreowanie lepszej przyszłości. Uczelnia od początku swojej historii kieruje się zasadą universitas magistrorum et scholarium (tj. wspólnoty wykładowców i studentów).


Życie na Uczelni

Każdy dzień na Łazarskim niesie ze sobą wyjątkową atmosferę współpracy. Profile kształcenia i prowadzonych badań dostosowywane są do wymagań współczesnego świata, z naciskiem na kompetencje zawodowe przyszłości. Wszystkie osoby tworzące Uczelnię nie tylko stale zdobywają nowe umiejętności i podnoszą kompetencje, ale również dbają o rozwój osobisty. Świat dynamicznego świata nauki na Łazarskim przenika się z doświadczaniem bogatego życia akademickiego, pełnego aktywności czy programów. Międzynarodowy wymiar edukacji, a także reprezentatywne grono doświadczonych wykładowców-praktyków i zaangażowana społeczność studencka, to nasza największa chluba i ogromny wyróżnik. 

Wartościowy dyplom

Uczelnia Łazarskiego od lat zajmuje czołowe miejsca w prestiżowym rankingu Perspektywy. W 2023 roku zajęła 4 pozycję wśród uczelni niepublicznych w Polsce. Przedstawiamy inne, najnowsze wyróżnienia z zakresu naszej działalności akademickiej:

 • nagroda BLUESKY AWARDS dla kierunku Aviation w kategorii "Pilotage University of the year" w 2023 roku (źródło),
 • nagroda w konkursie Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny 2023 dla kierunku MBA w Ochronie Zdrowia (źródło),
 • kierunek lekarski w czołówce wydziałów medycznych w Polsce, 2023 (źródło),
 • wydział Prawa i Administracji UŁa w Warszawie zajął 2 miejsce wśród uczelni niepublicznych w 12 Rankingu Wydziałów Prawa organizowanym przez Dziennik "Rzeczpospolita" (źródło),
 • prof. dr hab. Błażej Kuźniacki z nagrodą Mitchell B. Carroll Prize (źródło),
 • dr hab. Paweł Olszewski, dziekan Wydziału Medycznego, z wyróżnieniem w 2. edycji konkursu „Perspektywy Medycyny 2022” w kategorii „Nowoczesna Edukacja Medyczna”, 2023 (źródło),
 • dr Marlena Sakowska-Baryła na liście Forbes 25 najlepszych prawniczek w biznesie z wyróżnieniem w kategorii "Działalność naukowa", 2023 (źródło).

Zobacz pełną lista rankingów i nagród.

Rozwój zawodowy

76,1% naszych studentów znajduje pracę jeszcze w trakcie studiów. Pierwsze doświadczenia zdobywają podczas organizowanych przez nas płatnych staży i praktyk. Realizują projekty w firmach partnerskich, od których otrzymują referencje lub listy polecające. Biuro Praktyk i Karier naszej Uczelni aktywnie wspiera w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych, prowadzi warsztaty i zajmuje się profesjonalnym doradztwem zawodowym. 

Współpraca zagraniczna

Współpracujemy z ponad 90 ośrodkami akademickimi na całym świecie. W ramach programu Erasmus+ nasi studenci mogą otwierać się na nowe kraje i odmienne kultury. Oferujemy nie tylko wymianę studencką, ale także zagraniczne praktyki i staże. Nasze anglojęzyczne programy studiów tworzyliśmy wspólnie z Boston University i Coventry University (do 2024 roku). Dzięki temu studiując jeden wybrany kierunek studenci zdobywali dwa dyplomy - polski i brytyjski.

Doskonałe warunki studiowania

Programy studiów przygotowujemy w stałej współpracy z topowymi praktykami biznesu. Nad każdą nową specjalnością czuwa ekspert-mentor w danej dziedzinie. Zajęcia prowadzone są interaktywnie - warsztaty, studia przypadków, gry symulacyjne czy projekty - dają możliwość nauki przez doświadczenie. 

Uczelnia aktywnie pomaga swoim studentom w kwestiach administracyjnych, związanych m.in. z zakwaterowaniem, formalnościami dotyczącymi rejestracji na studia czy uczestnictwa w nich. Pomoc w tym zakresie oferowana jest studentom z Polski i zagranicy. 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o Uczelni Łazarskiego? Zajrzyj tutaj: 

Dlaczego Łazarski?

Jesteśmy ośrodkiem naukowo dydaktycznym, który umiejętnie łączy innowacyjne standardy edukacji z tradycyjnymi celami kształcenia.

Budujemy społeczność opartą na zdobywaniu wiedzy od najznakomitszych mistrzów. Grono naszych wykładowców to wybitni eksperci w dziedzinie ekonomii, polityki, lotnictwa i prawa!

 • Uczelnia Łazarskiego jest w czołówce najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce: w tegorocznym rankingu Perspektyw zajęliśmy 4 miejsce wśród uczeni niepublicznych
 • mamy uprawnienia do nadawania stopnia doktora oraz doktora habilitowanego na wszystkich wydziałach
 • jesteśmy silną marką, która od ponad 30 lat z sukcesem konkuruje na polskim rynku szkolnictwa wyższego wyznaczając trendy profesjonalnej edukacji 

Studiuj i ucz się od najlepszych!

Łazarski w czołówce Uczelni wyższych!

 • Wydział Prawa i Administracji zajął I miejsce w XVII Rankingu Wydziałów Prawa „Dziennika Gazeta Prawna” (2023 r.) 
 • jesteśmy liderem w kategorii edukacja biznesu w badaniu Marka Godna Zaufania, przeprowadzonym przez wydawcę miesięcznika My Company Polska oraz instytut badawczy Kantar Polska
 • jesteśmy na 4. miejscu wśród niepublicznych uczelni w Polsce wg prestiżowego rankingu Perspektyw!
 • wysoki poziom kierunku lekarskiego został powtórnie pozytywnie oceniony przez Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej uchwałą nr 838/2023 z dn. 18 września 2023 r.

Wyróżnienia i nagrody wiele mówią o jakości edukacji, jaką świadczymy!