Prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Anna M. Badowska-Kozakiewicz
Specjalizuje się w badaniach naukowych w zakresie biologii nowotworów ze szczególnym uwzględnieniem raka piersi. Autorka ponad 120 publikacji naukowych w recenzowanych czasopismach krajowych i zagranicznych. Autorka licznych rozdziałów w monografiach krajowych i międzynarodowych. Redaktor naukowa 2 podręczników akademickich „Patofizjologia człowieka” 2013, Wyd. PZWL i „Fizjologia człowieka w zarysie. Zintegrowane podejście” 2019, Wyd. PZWL. Kierownik i wykonawca wielu grantów naukowych i dydaktycznych uczelnianych oraz zewnętrznych m.in.: kierownik grantu naukowego uczelnianego WUM „Markery angiogenezy jako potencjalne czynniki prognostyczne nowotworów podścieliskowych przewodu pokarmowego” 2021-2022; wykonawca grantu naukowego zewnętrznego „Transkryptomiczne, hormonalne i metaboliczne wskaźniki prognostyczne w nowotworach gruczołu sutkowego suk” Ministerstwa Nauki i Informatyzacji 2009-2010; kierownik grantu dydaktycznego zewnętrznego „Onkoakademia kluczem do zdrowia” Ministerstwa Edukacji i Nauki 2023-2024. Promotor i recenzent licznych prac licencjackich i magisterskich. Promotor w przewodach doktorskich: w dwóch przewodach doktorskich obronionych w 2020 roku i 2022 roku, w jednym otwartym przewodzie doktorskim, a także promotor dwóch doktorantów w Szkole Doktorskiej WUM. Recenzent w czasopismach o zasięgu międzynarodowym i krajowym.
Recenzent licznych monografii dydaktycznych i naukowych w modelu double-blind-review. Recenzent, członek i sekretarz w postępowaniach o nadanie stopnia doktora habilitowanego. Inicjatorka programów nauczania zajęć fakultatywnych dla studentów Wydziału Lekarskiego WUM w systemie e-learning. Opiekun naukowy licznych Mini-Grantów studenckich i grantów Młody Badacz WUM. Założyciel i opiekun naukowy Studenckiego Koła Naukowego Biologii Komórki Nowotworowej. Członek Polskiego Towarzystwa Onkologicznego. Członek Rady Dyscypliny Nauk o Zdrowiu, a także Członek Rady Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM. Pełni funkcję Koordynatora ds. dydaktycznych w Zakładzie Propedeutyki Onkologicznej. Laureatka wielu nagród JM Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę. W ramach działalności dydaktycznej prowadzi zajęcia dla studentów Wydziału Lekarskiego i Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Również od 2018 roku pracuje na Wydziale Medycznym Uczelni Łazarskiego w Warszawie, pełniąc funkcję Koordynatora przedmiotu Fizjologia i Patofizjologia dla kierunku Lekarskiego Wydziału Medycznego Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Od 2019 roku pracuje także w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie.
Profil naukowy:
Absolwentka SGGW w Warszawie na kierunku Biologia (2005). Doktoryzowała się na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie (2009). Stopień doktora został nadany uchwałą Rady Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie z dnia 20.05.2009 r. Tytuł rozprawy doktorskiej: „Immunohistochemiczna ocena ekspresji cyklooksygenazy-2 i białek szoku cieplnego w nowotworach gruczołu sutkowego suk” (wyróżnienie).
Uzyskała stopień doktora habilitowanego nauk o zdrowiu na Wydziale Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (2017). Stopień doktora habilitowanego nauk o zdrowiu został nadany uchwałą Rady Wydziału Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z dnia 06.06.2017 r., na postawie oceny ogólnej dorobku naukowego i przedstawionego osiągnięcia naukowego pt. „Immunohistochemiczna analiza czynników prognostycznych i predykcyjnych w pierwotnych ogniskach raka piersi z przerzutami do węzłów chłonnych” (numer dyplomu – 3/25/2017).
Tytuł profesora w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu został nadany decyzją Prezydenta RP w dniu 18.03.2024 r.
Profil naukowy
- Absolwentka SGGW w Warszawie na kierunku Biologia (2005). Doktoryzowała się na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie (2009). Uzyskała stopień doktora habilitowanego nauk o zdrowiu na Wydziale Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (2017).
- 2018 do chwili obecnej – wykładowca na Wydziale Medycznym Uczelni Łazarskiego.
Obszary badawcze
Działalność zawodowa i społeczna
- Adiunkt w Zakładzie Profilaktyki Onkologicznej Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (2019 - obecnie),
- Wykładowca w Wyższej Szkole Inżynierii i Zdrowia w Warszawie (2019 - obecnie),
- Wykładowca na Wydziale Medycznym Uczelni Łazarskiego w Warszawie (2018 - obecnie),
- Adiunkt w Zakładzie Biofizyki i Fizjologii Człowieka Wydziału Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (2009 - 2019),
- Członek Polskiego Towarzystwa Onkologicznego (PTO).