Biblioteka Uczelniana: do nauki, rekreacji i własnych poszukiwań

Serdecznie witamy wszystkich Czytelników w nowym roku akademickim i zapraszamy do korzystania ze zbiorów Waszej Biblioteki. Szczególnie serdecznie witamy studentów I roku! Życzymy powodzenia.

Bibliotekę znajduje się na I piętrze, w sektorze F, czynną w godzinach: pon.-czw. 8-19,pt. 8 – 16, sob.-ndz. 9-17. Na samym początku zapoznaj się z układem pomieszczeń i zdecyduj, co zrealizujesz w pierwszej kolejności. Proponujemy:

Krok 1. Załóż lub aktywuj konto biblioteczne
Zapoznaj się z regulaminem, przyjdź do Wypożyczalni z legitymacją w celu aktywacji konta. Na podany adres mailowy otrzymasz link aktywacyjny, ustaw hasło i potwierdź znajomość Regulaminu Biblioteki i RODO. Od tej chwili możesz logować się do katalogu online, dzięki któremu będziesz mógł/mogła wyszukiwać i zamawiać nasze materiały biblioteczne w Internecie z dowolnego komputera.

Krok 2. Co możesz wypożyczyć, a z czego skorzystasz w Czytelni
Zbiory biblioteki mieszczą się w kilku pomieszczeniach. Zasady korzystania ze zbiorów zależą od ich lokalizacji (Wypożyczalnia, Czytelnia, Magazyn). Wyszukane w katalogu książki, które znajdują się w Magazynie lub w Wypożyczalni, możesz wypożyczyć na jeden miesiąc. Z publikacji znajdujących się w Czytelni możesz korzystać na miejscu, a w szczególnych sytuacjach wypożyczyć je na 2 godziny, na noc lub na okres świąteczny, kiedy Biblioteka jest zamknięta. Wyjątek stanowią książki z zieloną nalepką, które możesz wziąć z półki i wypożyczyć również na miesiąc.

Krok 3. Spacer po Czytelni
W Czytelni masz wolny dostęp do książek w układzie dziedzinowym oraz czasopism w układzie alfabetycznym. Możesz kartkować książki, sprawdzając ich przydatność, tylko prosimy: za każdym razem odkładaj je na wózki w pobliżu regałów, nie na półki! Dzięki czasopismom zawsze możesz być na bieżąco. W Czytelni skorzystasz też z Internetu, zarówno z naszych komputerów, jak i własnego. Czytelnia daje dostęp do specjalistycznych baz danych – sprawdź listę na stronie Biblioteki i zaloguj się za pomocą Twojego konta bibliotecznego. Proponujemy również książki beletrystyczne i popularnonaukowe ze zbiorów dzielnicowej biblioteki publicznej, których wybór znajduje się w naszej Bibliotece.
Na miejscu możesz także skorzystać z drukarki, kopiarki oraz skanera.

Krok 4. Procedura wypożyczania
Aby wypożyczyć książkę z Wypożyczalni lub Magazynu, musisz ją zamówić w katalogu online. System podpowiada Ci kolejne kroki do wykonania, ale możesz najpierw przeczytać wskazówki pod adresem https://www.lazarski.pl/pl/wydzialy-i-jednostki/biblioteka-uczelniana/porady-i-wskazowki/

Po odbiór książek zgłoś się z legitymacją elektroniczną do bibliotekarza w Wypożyczalni. Koniecznie zwróć uwagę na stan wypożyczonej książki, gdyż w razie stwierdzenia zniszczeń w momencie zwrotu, bierzesz za nie pełną odpowiedzialność.

Krok 5. Książka przeczytana?
Wypożyczone książki należy zwracać w terminie – lub wcześniej! Wystarczy, że przyjdziesz do nas i oddasz książkę bibliotekarzowi lub wrzucisz ją do wrzutni bibliotecznej, znajdującej się przed wejściem do sektora F. Jeżeli zorientujesz się, że książka będzie Ci potrzebna dłużej, możesz przedłużyć czas wypożyczenia. Prolongować książkę możesz osobiście w Bibliotece i mailowo. Nie można tego zrobić wówczas, gdy ktoś inny zarezerwował już książkę. Nie można też prolongować książki przetrzymanej. W przypadku, gdy przetrzymasz książkę, naliczona zostanie opłata – 1 zł za każdy dzień zwłoki, a w przypadku wypożyczeń krótkoterminowych – 1 zł za każdą godzinę zwłoki. Nim upłynie termin zwrotu książki, zastanów się, czy w pełni wykorzystałeś/-aś tekst. Zapisz dane książki, zrób notatki.

Krok 6. (a może pierwszy?)
Bądź z nami w kontakcie. Mamy tablice ogłoszeń, gablotę nowości, półkę nowości oraz konto na Facebooku (www.facebook.com/BibliotekaUczelniLazarskiego) i Instagramie (https://www.instagram.com/lazarski_uni_library).

Ogłaszamy informacje o naszych zasobach i nowych usługach. Oczekujemy Twoich zapytań i uwag!

Zachęcamy do obejrzenia filmu instruktażowego.

Pierwsze kroki w Bibliotece.

Zasady funkcjonowania Biblioteki Uczelnianej w roku akademickim 2021/2022.

Godziny otwarcia

Biblioteka Uczelni Łazarskiego,
02-662 Warszawa ul. Świeradowska 43, sektor F, I piętro

czytelnia@lazarski.edu.pl (w sprawie wypożyczeń i dostępu do baz)
biblioteka@lazarski.edu.pl (w innych sprawach)
interlibrary@lazarski.edu.pl (wypożyczenia międzybiblioteczne)

biblioteka@lazarski.pl  (Microsoft Teams)

 

Telefony:
+48 22 54 35 392 (dyrektor)
+48 22 54 35 390 (Wypożyczalnia i Czytelnia )
+48 22 54 35 391 (Pracownia i Magazyn)

+ 48 501 232 671 (Wypożyczalnia, Czytelnia, oraz Dni Online)