LAA funkcjonuje w ramach Uczelni Łazarskiego i jest prężnie działającym ośrodkiem badawczo-edukacyjnym oferującym unikalne studia łączące branżę lotniczą z prawem i biznesem. Prowadzi badania naukowe i organizuje konferencje przyciągające ekspertów z całego świata.
W celu dostosowania oferty edukacyjnej do aktualnych wymagań rynku i zmieniających się trendów oraz jej jeszcze większego umiędzynarodowienia powołana została Rada Doradcza ds. kierunków lotniczych działająca przy Lazarski Aviation Academy. Rada to międzynarodowe ciało konsultacyjne składające się wybitnych przedstawicieli - praktyków lotnictwa, mające na celu uczynienie z LAA wiodącej, uznanej i nowoczesnej instytucji szkoleniowo-badawczej w dziedzinie awiacji. Rada Doradcza będzie odpowiedzialna za przygotowanie strategii rozwoju LAA, opracowanie nowych i udoskonalenie obecnych kierunków studiów lotniczych na Uczelni Łazarskiego.
Jej pierwsze spotkanie odbyło się 8 listopada, a przewodniczącym Rady został Luc Tytgat, były Dyrektor Wykonawczy EASA (Agencja Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego) i były Dyrektor Pan-European Single Sky Directorate w Eurocontrol oraz wieloletni pracownik Komisji Europejskiej, w której pełnił funkcję członka gabinetu komisarza ds. transportu, a następnie szefa wydziału ds. badań i rozwoju, programów kosmicznych UE i transportu lotniczego.
Zaproszenie do Rady przyjęli także:
- Honorata Hencel, Boeing Managing Director for Poland and Ukraine
- Eamonn Brennan, aviation executive, wcześniej Director General of EUROCONTROL
- Sebnem Erzan, Global Head of Travel Sustainability and Transport Partnership at Google
- Piotr Ikanowicz, Vice Chair of the Performance Review Commission (PRC), Eurocontrol
- Piotr Dolata, Sekretarz Rady
Przedmiotem obrad Rady była przyszłość lotnictwa w Europie i zdefiniowanie kierunków studiów, które będą potrzebne społeczności lotniczej w ciągu najbliższych 3 do 5 lat – komentuje spotkanie Anna Konert, Dyrektor LAA – Próbowaliśmy także odpowiedzieć na pytanie jak przyciągnąć i utrzymać młodych ludzi w awiacji i uczynić z lotnictwa jeszcze bardziej atrakcyjne miejsce pracy i rozwoju zawodowego, a także jakie potrzeby edukacyjne i szkoleniowe zdominują najbliższą przyszłość i jak na nie odpowiedzieć. Dzisiejsze obrady to był mały krok w życiu Uczelni, ale wielki krok dla edukacji i lotnictwa.