Czy Polska jest już krajem przyjaznym startupom?

Już 13 stycznia przedstawiciele środowisk biznesowych, rządowych oraz akademickich spotkają się w centrum Warszawy, by porozmawiać o postępach w realizacji projektu "Droga do Polski Przedsiębiorczej". Czy Polska jest już krajem przyjaznym startupom, dającym możliwości szybkiego rozwoju? Organizatorem wydarzenia są Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.
akademickie inkubatory

Konferencja rozpocznie się o godz. 19:00 w Studiu 4 Piętro. W roli gości specjalnych pojawią się członkowie Zarządu AIP - Jacek Aleksandrowicz, Dariusz Żuk i Mariusz Turski.
O sukcesach startupów, które powstały w AIP na naszej uczelni, opowie Michał Misztal, dyrektor AIP przy Uczelni Łazarskiego.
Organizatorzy spodziewają się przybycia minimum stu trzydziestu osób z całej Polski, w tym przedstawicieli ministerstw, instytucji rządowych, ośrodków wspierania przedsiębiorczości oraz ośrodków akademickich, w tym Uczelni Łazarskiego.
Jednym z głównych celów konferencji jest integracja środowisk zaangażowanych w kształtowanie postaw pro-przedsiębiorczych w Polsce. Przede wszystkim jednak ukazane zostaną dotychczasowe wyniki projektu "Droga do Polski Przedsiębiorczej". Jest to inicjatywa skupiona na wspieraniu mikro-, małych i średnich firm.
- Udało nam się stworzyć ogólnopolski ekosystem, w ramach którego docelowo będzie działało pięćdziesiąt inkubatorów przedsiębiorczości AIP oraz dziesięć akceleratorów biznesu Business Link. Wiosną przyszłego roku zostanie otwarty największy, liczący prawie 5 tys. m2, Business Link na Stadionie Narodowym w Warszawie. Dzięki projektowi "Droga do Polski Przedsiębiorczej" powstało już kilka tysięcy inicjatyw startupowych, które z powodzeniem działają zarówno w Polsce, jak i zagranicą - wyliczają organizatorzy konferencji.
Czas trwania konferencji szacowany jest na cztery i pół godziny. Końcowym etapem będzie networking. - Wierzę, że spotkania w mniej formalnej atmosferze pozwalają na otwarta i szczerą rozmowę, oraz nawiązanie nowych kontaktów biznesowych. Szczególnie ważne jest to w środowiskach akademicko-biznesowych, gdzie ta wymiana doświadczeń jest najbardziej istotna - mówi Dariusz Żuk, prezes Polski Przedsiębiorczej.
Oferta ogólnopolskiej sieci Inkubatorów AIP i akceleratorów Business Link oparta jest na innowacyjnych programach składających się z trzech filarów:
<ul><li>Firma, czyli narzędzia niezbędne do prowadzenia działalności, w tym m.in. możliwość skorzystania z powierzchni biurowej;</li></ul>
<ul><li>Wiedza, czyli system wspomagania biznesu i wzrostu innowacyjności realizowany przez najlepszych praktyków w formie spotkań Kick-off, Training, Mentoring;</li></ul>
<ul><li>Społeczność, czyli budowanie sieci kontaktów biznesowych poprzez uczestnictwo w spotkaniach networkingowych, w których biorą udział znane autorytety ze świata biznesu oraz liczne grono startupów.</li></ul>
Konferencja ogólnopolska jest częścią realizacji projektu PO IG 5.2 &quot;Droga do Polski Przedsiębiorczej&quot; współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Więcej informacji:
Michał Misztal, dyrektor AIP przy Uczelni Łazarskiego,&nbsp;<link michal.misztal@przedsiebiorca.pl>michal.misztal@przedsiebiorca.pl</link>, 515 229 779.
Jeżeli marzysz o założeniu własnego biznesu, w AIP zrobisz to najprościej, najszybciej, najtaniej! Szczegółowe informacje znajdziesz&nbsp;<link http://www.inkubatorlazarski.pl/ _blank>tutaj</link>.
Polecamy!<br />&nbsp;

Łazarski w czołówce Uczelni wyższych!

 

  • Wydział Prawa i Administracji zajął I miejsce w XVII Rankingu Wydziałów Prawa „Dziennika Gazeta Prawna” (2023 r.) 
  • jesteśmy liderem w kategorii edukacja biznesu w badaniu Marka Godna Zaufania, przeprowadzonym przez wydawcę miesięcznika My Company Polska oraz instytut badawczy Kantar Polska
  • jesteśmy na 4. miejscu wśród niepublicznych uczelni w Polsce wg prestiżowego rankingu Perspektyw!
  • wysoki poziom kierunku lekarskiego został powtórnie pozytywnie oceniony przez Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej uchwałą nr 838/2023 z dn. 18 września 2023 r.

Wyróżnienia i nagrody wiele mówią o jakości edukacji, jaką świadczymy!