Wynik wyszukiwania

Wydarzenia 3 wyników

W ostatnich miesiącach w orzecznictwie sądów upadłościowych i restrukturyzacyjnych, a nawet Sądu Najwyższego, trwa dyskusja na temat sposobu sporządzania, utrwalania i podpisywania orzeczeń oraz pism procesowych w postępowaniach sądowych prowadzonych w systemie teleinformatycznym. Wątpliwości pojawiły się w związku z wejściem w dniu 1 grudnia 2021 r. w życie przepisów o Krajowym Rejestrze Zadłużonych.
Koło Naukowe Prawa Administracyjnego informuje, że wykład Pana dr r. pr. Łukasza Nosarzewskiego pt. „Dostęp do informacji publicznej w praktyce” został przeniesiony na 15 grudnia 2021 r. (środa) na godz. 18:00. Wykład odbędzie się online za pośrednictwem MS TEAMS.
Uczelnia Łazarskiego zaprasza mieszkańców Warszawy i okolicznych gmin na kolejną, ósmą już edycję akcji „Dzień Prawa na Uczelni Łazarskiego”. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych porad prawnych udzielanych przez kancelarie adwokackie i radcowskie. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 25 maja 2019r. w godzinach 9.30-14.00 na terenie kampusu Uczelni Łazarskiego w Warszawie.

Aktualności 50 wyników

Tydzień z Erasmus+ Staff Week za nami. To był niesamowity czas pełen nauki, wymiany doświadczeń i zabawy! Rozpoczęliśmy od serdecznego powitania i wzajemnego poznania się. Połączyliśmy zabawę z intensywną pracą i nawiązywaniem trwałych relacji.
Julian Rotter, absolwent Prawa Uczelni Łazarskiego i Podyplomowych Studiów Dyplomacji Gospodarczej w SGH, został mianowany p.o. Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego na wniosek Ministra Infrastruktury Dariusza Klimczaka.
Po ponad 3 latach obowiązywania ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (dalej jako: "specustawa" lub „ustawa”), dnia 14 czerwca 2023 r. na rządowej stronie legislacyjnej pojawił się projekt rozporządzenia, który wszedł w życie z dniem 16 czerwca 2023 r. Wspomniana specustawa, została wprowadzona niezwłocznie w odpowiedzi na zmieniającą się sytuację ogólnoświatową, w związku z wybuchem oraz rozprzestrzenianiem się pandemii COVID-19. Ustawa ta wprowadzała wiele modyfikacji w dotychczas obowiązujących regulacjach, takich jak: zmiana art. 229 Kodeksu pracy (obowiązek badań przed rozpoczęciem pracy i badań okresowych), art. 86a par 1 pkt 12 Ordynacji podatkowej (obowiązek raportowania krajowych schematów podatkowych) czy art. 55 Prawa budowlanego (obowiązkowe kontrole na budowach). Specustawa odnosi się także bezpośrednio do art. 21 Prawa upadłościowego (dalej jako: „p.u.), w zakresie obowiązku złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości jak i sankcji za zaniechanie tego. Oznacza to, iż memorandum udzielone dłużnikom na podstawie przywołanej regulacji przestanie obowiązywać wraz z dniem 1 lipca 2023 r., a termin wskazany w art. 21 p.u. ponownie zacznie biec. Jakie skutki mogą nastąpić wskutek uchylenia art. 15zzra specustawy i jak odczują to wydziały Sądów Rejonowych do spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych?
23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2022/2023 w Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego. W tym roku żegnaliśmy ponad 1000 absolwentów, którzy ukończyli ponad 30 różnych programów studiów podyplomowych i MBA.

Strony powiązane 1 wyników

Jubileuszowe, piąte wydanie Raportu Top Disruptors in Healthcare, który stanowi nieodłączny element krajobrazu innowacji w sektorze medycznym w Polsce i regionie CEE, prezentując najnowsze osiągnięcia startupów i inspirujące rozwiązania, które zmieniają oblicze opieki zdrowotnej – już dostępne! Patronat nad Raportem przygotowanym przez zespół Młodych Menedżerów Medycyny, Polską Federację Szpitali oraz firmę wZdrowiu sprawuje Instytut Zarządzania w Ochronie Zdrowia oraz Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego.