WF

Zdrowy kręgosłup / Tabata

Instruktor:
Agnieszka Klecka

Zdrowy kręgosłup

Zajęcia Zdrowy Kręgosłup mają na celu wzmocnienie wszystkich partii mięśniowych oraz zwiększenie sprężystości kręgosłupa. Pomagają złagodzić skutki nieprawidłowych nawyków, wyeliminować ból a także działają prewencyjnie. Zajęcia Zdrowy Kręgosłup zawierają ćwiczenia rozluźniające, stabilizujące, wzmacniające oraz równoważne. Wplatane są też elementy stretchingu oraz nauka prawidłowego oddychania.

Tabata

Zajęcia Tabata obejmują treningi interwałowe, o wysokiej intensywności angażujące większość partii mięśni. Tabata pomaga w przyspieszeniu metabolizmu oraz polepszeniu wytrzymałości organizmu. Trening polega na ćwiczeniach z obciążeniem własnego ciała, oraz dla urozmaicenia z różnymi przyborami (np. hantelki, stepy, gumy). Tabata bazuje na elementach treningu funkcjonalnego.

Miejsce:
Sala 01, piętro -1, sektor A / online

 

Hatha Joga

Instruktor:
mgr Agata Wnuk

Zajęcia jogi łączą w sobie pracę nad wytrzymałością i elastycznością ciała z nauką i praktyką rozluźniania i otwierania. Poszczególne grupy pozycji (zwanych asanami) mają wpływ na wybrane partie mięśni, kręgosłup, stawy, na procesy fizjologiczne zachodzące w naszym organizmie (np.: trawienie) a także na nasz stan psychiczny. Joga traktowana jest często jako terapia zdrowotna (na schorzenia zalecane są konkretne asany) ale również jako wspaniały sposób na podtrzymanie zdrowego stanu ciała i umysłu i zapobieganie chorobom. Istnieją różne odmiany „jogi”. W ramach zajęć proponujemy hatha jogę prowadzoną metodą B.K.S. Iyengara. Jej specyfika polega na użyciu tzw. pomocy (sprzętu), które to umożliwiają przeciętnemu człowiekowi poprawne wykonywanie asan z korzyścią dla jego zdrowia. Ponadto joga wg tej metody przykłada wielką uwagę do techniki wykonywania asan. Łączy w sobie piękno i precyzję. Istotnym elementem praktyki jest nastawienie adepta jogi: koncentracja na „tu i teraz” oraz stanowczość i wytrwałość w ćwiczeniach połączona z szacunkiem dla swojego ciała. Poprawę kondycji fizycznej a także zdolności psychicznych praktykujący nabywa w miarę regularnych ćwiczeń. Kolejne etapy praktyki jogi obejmują ćwiczenia  oddechowe (prana jamę) oraz medytację.

 

Fitness

Instruktor:
Agnieszka Klecka

Fitness to poszukiwanie dobrego samopoczucia psychicznego oraz podążanie do osiągnięcia maksymalnej sprawności fizycznej poprzez szereg ciekawych i urozmaiconych ćwiczeń. Dzięki różnym formom ruchowym, każdy uczestnik tych zajęć znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Od zajęć taneczno-gimnastycznych, przez ogólnorozwojowe, po zajęcia wzmacniające i wytrzymałościowe, ciało ćwiczącego stanie się bardziej sprawne i ujędrnione. Dzięki ćwiczeniom organizm wytwarzać będzie więcej endorfin, które zapewniają nam dobre samopoczucie. Ruch w końcu stanie się ważną częścią w życiu, a dzięki temu ćwiczący będzie czuł się sprawny i zdrowy oraz będzie czuł się szczęśliwy.

Miejsce:
Sala 01, poziom -1, sektor A

 

Siłownia

Instruktor:
Patryk Jurczak absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, trener personalny, instruktor fitness, gimnastyki.

Siłownia na naszym kampusie to nowoczesne miejsce, które dostarcza studentom doskonałe warunki do dbania o swoje zdrowie i kondycję. Nasza siłownia jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt do treningu siłowego i kardio, co pozwala na zróżnicowane i efektywne treningi.

Nasza oferta obejmuje:

• Rozległy wybór maszyn i urządzeń do treningu siłowego, dostosowanych do różnych grup mięśniowych.

• Nowoczesne bieżnie, rowery treningowe i eliptyczne, które umożliwiają efektywny trening kardio.

• Przestronną salę do zajęć grupowych, gdzie odbywają się fitness, zdrowy kręgosłup czy joga.

• Wykwalifikowaną kadrę instruktorów, którzy chętnie pomogą w dostosowaniu planu treningowego do indywidualnych potrzeb i celów.

Miejsce:
Sala 01, poziom -1, sektor A 

Łazarski w czołówce Uczelni wyższych!

  • Wydział Prawa i Administracji zajął I miejsce w XVII Rankingu Wydziałów Prawa „Dziennika Gazeta Prawna” (2023 r.) 
  • jesteśmy liderem w kategorii edukacja biznesu w badaniu Marka Godna Zaufania, przeprowadzonym przez wydawcę miesięcznika My Company Polska oraz instytut badawczy Kantar Polska
  • jesteśmy na 4. miejscu wśród niepublicznych uczelni w Polsce wg prestiżowego rankingu Perspektyw!
  • wysoki poziom kierunku lekarskiego został powtórnie pozytywnie oceniony przez Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej uchwałą nr 838/2023 z dn. 18 września 2023 r.

Wyróżnienia i nagrody wiele mówią o jakości edukacji, którą oferujemy!