Nasz program:
- ma na celu szkolenie studentów, którzy mogą stać się lokalnymi liderami i agentami zmian politycznych i społecznych,
- pomaga absolwentom stać się członkiem nowej kompetentnej elity lokalnej i międzynarodowej, zwłaszcza w polityce i dyplomacji,
- odpowiada na wielkie możliwości globalnej polityki oraz wyzwania i konflikty w Europie i na świecie.
Uzyskanie aktualnej wiedzy i umiejętności:
- nasi wykładowcy łączą wiedzę akademicką z konkretnymi umiejętnościami przywódczymi,
- kadra dydaktyczna specjalizuje się w stosunkach międzynarodowych, analizach geopolitycznych, studiach dyplomatycznych, polityce zagranicznej, globalnym zarządzaniu i bezpieczeństwie międzynarodowym, posiadając znaczącą wiedzę specjalistyczną w tej dziedzinie.
Studenci mogą uczestniczyć w następujących kołach naukowych: Debate Club, Negotiation Club oraz Students Foreign Affirs Club. Dzięki aktywnemu uczestnictwu w nich, rozwijają oni kluczowe umiejętności zwiększające szanse na zatrudnienie, organizując debaty, negocjacje i spotkania z dyplomatami, specjalistami z branży, absolwentami i ekspertami w odpowiednich dziedzinach. Ponadto, program zachęca studentów do współpracy z wykładowcami przy organizacji konferencji.
Studia oferują także możliwość odbycia staży, obejmując różnorodne podmioty, takie jak agencje rządowe, ambasady, organizacje międzyrządowe, międzynarodowe organizacje pozarządowe, korporacje i media. Zapewniają one nieocenioną ekspozycję zawodową, umożliwiając studentom zastosowanie wiedzy teoretycznej w rzeczywistych warunkach.
W szczególności zespół dydaktyczny przyczynił się do powstania różnych publikacji akademickich, w tym Journal of Contemporary China, International Journal of Social Research Methodology, Economics & Sociology, Contemporary European History itp. Ich wysiłki badawcze wykraczają poza publikacje, ponieważ aktywnie uczestniczyli w programach badawczych finansowanych przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Komisję Europejską, UACES i Narodowe Centrum Nauki.
Oprócz działalności naukowej, zespół posiada bogate doświadczenie dydaktyczne, prowadząc zajęcia na uniwersytetach w Austrii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Niektórzy członkowie zespołu wzbogacają swoją wiedzę o doświadczenie praktyczne, służąc jako dyplomaci i doradcy w polskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Ponadto inni członkowie kursu pełnili role doradcze zarówno w rządowych, jak i pozarządowych ośrodkach badawczych, wnosząc cenny wkład w kształtowanie zaleceń politycznych.