Monografia w języku polskim i angielskim dotycząca rekonstrukcji zdarzenia w oparciu o ślady krwawe

 
 
Nazwa programu/ Instytucja finansującaDoskonała Nauka II - Wsparcie monografii naukowych - MEiN
OKRES REALZIACJI24 m-ce
NR UMOWYW trakcie PODPISYWANIA
Kierownik projektumgr Kacper Choromański
Budżet projektu84800 (przyznane 63 250,00)
Podmiot aplikującyUczelnia Łazarskiego
WYDZIAŁPRAWO
 

Opis projektu

Projekt ma na celu wydanie monografii w dwóch językach polskim i angielskim, w dwóch formach klasycznym wydruku oraz ebooku dostępnym online, w tematyce zagadnień z zakresu analizy śladów krwawych poszerzonej o nowe technologie, w tym skaning 3D, modele 3D, AI kategoryzującym ślady oraz o błędy i mity związane z tą dziedziną. Do tej pory nie było tego typu publikacji na rynku krajowym. Na rynku są dostępne podobne książki, jednak o wiele węższym zakresie i w wysokiej cenie. Wydanie monografii w tych postaci będzie kolejnym poważnym krokiem w osiągnięciach polskiej nauki na arenie międzynarodowej. Informacje z książki z którymi zapoznają się osoby pracujące w organach ściągania i wymiarze sprawiedliwości mogą usprawnić polski system karny. Co istotne książka może również wnieść zmiany w innych systemach poza naszym krajem.

Łazarski w czołówce Uczelni wyższych!

  • Wydział Prawa i Administracji zajął I miejsce w XVII Rankingu Wydziałów Prawa „Dziennika Gazeta Prawna” (2023 r.) 
  • jesteśmy liderem w kategorii edukacja biznesu w badaniu Marka Godna Zaufania, przeprowadzonym przez wydawcę miesięcznika My Company Polska oraz instytut badawczy Kantar Polska
  • jesteśmy na 4. miejscu wśród niepublicznych uczelni w Polsce wg prestiżowego rankingu Perspektyw!
  • wysoki poziom kierunku lekarskiego został powtórnie pozytywnie oceniony przez Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej uchwałą nr 838/2023 z dn. 18 września 2023 r.

Wyróżnienia i nagrody wiele mówią o jakości edukacji, którą oferujemy!