Przygotowywany jest na zlecenie Komisji Europejskiej. W tym roku objął ponad 1 200 szkół wyższych z 83 krajów, w tym 42 uczelnie z Polski.
Pierwsze miejsce pod względem liczby publikacji i patentów zajęły uczelnie amerykańskie: Harvard i MIT (Massachusetts Institute of Technology). Uczelnia Łazarskiego, biorąc pod uwagę wszystkie proponowane kryteria, została najlepszą wśród polskich szkół wyższych. Ponadto znalazła się w elitarnym gronie 8% najwyżej ocenionych spośród wszystkich uczelni biorących udział w rankingu. Uczelnia Łazarskiego otrzymała najwyższe noty w 11 kryteriach z pięciu obszarów działalności:
- nauczanie i uczenie się (teaching & learning),
- zdolność do transferu wiedzy (knowledge transfer),
- poziom umiędzynarodowienia (international orientation)
- zaangażowanie w sprawy regionu (regional engagement),
- badania (research).
Każdy z obszarów składał się z kilku kryteriów. Uczelnia Łazarskiego otrzymała najwyższe noty m.in. kandydaci, którzy ukończyli studia licencjackie, przychody uzyskane z ciągłego rozwoju zawodowego, liczba programów prowadzonych w językach obcych, mobilności studentów oraz absolwenci i studenci zatrudnieni na lokalnym rynku pracy, a także współpraca uczelni z parterami biznesowymi. Więcej informacji o rankingu oraz wyniki dla wszystkich uczelni dostępne na stronie U-Multirank.