Fin Tech i kryptowaluty

specjalizacja na kierunku Finanse i rachunkowość

Trwa rekrutacja międzysemestralna

Trwa rekrutacja międzysemestralna

Przyjęcia na studia wyłącznie z procedury przeniesienia, uznania dorobku zawodowego oraz uznania pokrywających się przedmiotów.

Specjalność ‘Fintech i kryptowaluty’ to blok zajęć, który skupia się na połączeniu dziedziny finansów z technologią. Celem specjalności jest wykształcenie specjalistów, którzy posiadają wiedzę i umiejętności potrzebne do projektowania, rozwijania i wdrażania nowoczesnych rozwiązań finansowych z wykorzystaniem technologii informatycznych.

Studenci na specjalności ‘Fintech i kryptowaluty’ uczą się, jak wykorzystywać technologie takie jak: blockchain, sztuczna inteligencja, big data, chmura obliczeniowa, czy IoT, aby usprawniać działania w sektorze finansowym. Uczą się także projektowania i programowania systemów finansowych, analizowania danych finansowych, zarządzania ryzykiem finansowym, a także tworzenia strategii biznesowych dla nowoczesnych firm finansowych.

Specjalność jest szczególnie atrakcyjna dla osób, które chcą pracować w sektorze finansowym i jednocześnie interesują się technologią. Absolwenci specjalności mogą znaleźć pracę jako analitycy finansowi, specjaliści od ryzyka, programiści, projektanci systemów finansowych, konsultanci finansowi, czy menedżerowie w firmach finansowych i technologicznych.


Opis specjalności

Istnieje wiele powodów, dla których studiowanie FinTech’u jest atrakcyjne:

 • jest szansą na zdobycie umiejętności i wiedzy potrzebnych do pracy w jednym z najszybciej rozwijających się sektorów – w ciągu ostatnich kilku lat nastąpił dynamiczny wzrost sektora FinTech. Wg raportu McKinsey &Company, wartość rynku FinTech w 2020 roku wynosiła około 1,5 bln dolarów i do 2025 roku podwoi się;
 • pozwala na zrozumienie zastosowania technologii w finansach i zdobycie umiejętności wykorzystania jej w praktyce – technologia taka jak sztuczna inteligencja, blockchain, big data, chmura obliczeniowa mają ogromy wpływ na sektor finansowy i przyczyniają się do jego innowacyjności i efektywności;
 • daje przewagę konkurencyjną na rynku pracy – pozwala na zdobycie umiejętności wymaganych coraz powszechniej w branży finansowej. Obecnie coraz więcej pracodawców w sektorze finansowym poszukuje pracowników z umiejętnościami technologicznymi;
 • stwarza szansę na projektowanie i tworzenie nowych, innowacyjnych rozwiązań finansowych, które będą miały wpływ na przyszłość sektora finansowego. FinTech zmienia sposób, w jaki korzystamy z usług finansowych.

 

 

Korzyści z wyboru studiów

Studenci, oprócz niezbędnej wiedzy teoretycznej, uzyskają solidną podbudowę w postaci wiedzy praktycznej z zakresu funkcjonowania fintechu oraz potencjalnych korzyści dla klientów. Zajęcia przeprowadzą przez podstawy aż do szczegółowych propozycji i rozwiązań opartych na o wyjątkowy User Interface.

Realizacja specjalności umożliwi studentom zrozumienie:

 • drogi wejścia i etapów rozwoju na rynku,
 • regulacji prawnych dla FinTech’u
 • produktów i rozwiązań FinTech’owych,
 • Omnichannel i User Experience dla rozwiązań FinTech,
 • wprowadzenie do technologii blockchain i kryptowalut

Kariera po studiach:

 • banki
 • korporacje finansowe
 • korporacje audytowe
 • firmy consultingowe
 • przedsiębiorstwa doradztwa podatkowego
 • działy finansowe i księgowe przedsiębiorstw różnej wielkości
 • własna działalność gospodarcza związana z sektorem finansów

Kadra

Cennik i zniżki

 rok 1rok 2rok 3
Ilość rat: 112240 PLN12960 PLN13680 PLN
Ilość rat: 26120 PLN6480 PLN6840 PLN
Ilość rat: 43060 PLN3240 PLN3420 PLN
Uniquely enhance 2.0 communities without next-generation outsourcing. Intrinsicly orchestrate an expanded array of e-services vis-a-vis global web services. Authoritatively develop high standards in leadership for resource sucking vortals. Uniquely aggregate standardized portals before seamless portals. Monotonectally.
Uniquely enhance 2.0 communities without next-generation outsourcing. Intrinsicly orchestrate an expanded array of e-services vis-a-vis global web services. Authoritatively develop high standards in leadership for resource sucking vortals. Uniquely aggregate standardized portals before seamless portals. Monotonectally.

Zasady rekrutacji

1. ZAREJESTRUJ SIĘ ONLINE

Na studia w Łazarskim możesz zapisać się naprawdę łatwo:

•    sprawdź zasady kwalifikacji,
•    skompletuj wymagane dokumenty,
•    wypełnij formularz rekrutacyjny

i rozpocznij proces aplikacji na studia!

2.    DOKONAJ OPŁATY REKRUTACYJNEJ I ZŁÓŻ DOKUMENTY

Opłata rekrutacyjna to 85 zł* (dane do przelewu znajdują się na Koncie Kandydata po rejestracji online)

*Absolwenci studiów wyższych i podyplomowych Uczelni Łazarskiego zwolnieni są z opłaty rekrutacyjnej.
Opłata rekrutacyjna jest bezzwrotna. Jest zwracana w całości w przypadku nieuruchomienia kierunku studiów.

3.    JESTEŚ STUDENTEM!

Witaj w gronie studentów Uczelni Łazarskiego! Decyzję o przyjęciu na studia otrzymasz mailem oraz znajdziesz ją na swoim Koncie Kandydata.

Przygotowaliśmy zbiór najważniejszych informacji, które ułatwią Ci pierwsze dni nauki: NIEZBĘDNIK STUDENTA
 

Fin Tech i kryptowaluty
język wykładowy:
polski
czas trwania studiów:
3 lata
wydział:
Wydział Ekonomii i Zarządzania
stopień studiów:
Studia I stopnia
forma studiów:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne
Zarejestruj się