Pierwszy Staff Week Erasmus+ w Studium Języków Obcych UŁa!

Jak połączyć pasję z nauczaniem języka? Lektorzy Studium Języków Obcych Uczelni Łazarskiego doskonale znają odpowiedź na to pytanie. Podczas tygodniowych warsztatów w ramach programu Erasmus+ Staff Week dzielili się swoimi doświadczeniami z gośćmi przybyłymi do nas z Francji, Gruzji, Litwy, Rumunii i… Polski.
Tydzień od 19 do 23 czerwca upłynął nam niezwykle inspirująco, kreatywnie i pracowicie. SJO po raz pierwszy zorganizowało warsztaty dla nauczycieli języków obcych z zagranicznych uczelni, aby podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami oraz aby budować sieć networkingu. Rozmawialiśmy o wykorzystaniu sztucznej inteligencji w nauczaniu języka, szansach i zagrożeniach, które przynosi, gamifikacji oraz zastosowaniu quizów i konkursów. Dyskutowaliśmy nad rolą debat, wykorzystaniu tekstów najlepszych piosenek do inspirowania wartościowych dyskusji, prowadzeniem dialogu kultur poprzez prezentowanie wybitnych postaci z krajów studentów, a także o śmiałym czerpaniu inspiracji z wiedzy o ich kręgach kulturowych. Spojrzeliśmy na edukację jako relację i na psychologiczny kontekst nauczania i uczenia się oraz zastanawialiśmy się, jak to wszystko połączyć, aby cieszyć się zrównoważonym życiem. Kropką nad i było wzbogacanie szkolenia o warsztaty kulinarne, podczas których przygotowaliśmy tradycyjne polskie pierogi oraz wegański lunch. Przecież nie od dziś wiadomo, że do studenta najłatwiej trafić przez żołądek. :) Popołudnia i wieczory przeznaczyliśmy na wspólne zwiedzanie Warszawy oraz na to, aby się lepiej poznać. Było warto! Goście zakochali się w zielonej stolicy, a w piątek było nam naprawdę trudno się rozstać. Anaïs, Gautier, Izabelo, Ludmilo, Loro, Nino i Roxano, cieszymy się, że mogliśmy Was poznać i mamy nadzieję na szybkie, kolejne spotkanie. Równocześnie Studium Języków Obcych serdecznie dziękuje wszystkim lektorom zaangażowanym w realizację projektu, działowi Erasmus+, administracji SJO oraz UŁa, a także obsłudze Connect Lunch Baru za pomoc.

Dlaczego Łazarski?

Jesteśmy ośrodkiem naukowo dydaktycznym, który umiejętnie łączy innowacyjne standardy edukacji z tradycyjnymi celami kształcenia.

Budujemy społeczność opartą na zdobywaniu wiedzy od najznakomitszych mistrzów. Dlatego grono naszych wykładowców to ponad 250 najwybitniejszych ekspertów w dziedzinie gospodarki, polityki i prawa.

 • Uczelnia Łazarskiego jest w czołówce najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce: w tegorocznym rankingu Perspektyw zajęliśmy 4 miejsce wśród uczeni niepublicznych
 • mamy uprawnienia do nadawania stopnia doktora oraz doktora habilitowanego na wszystkich wydziałach
 • jesteśmy silną marką, która od ponad 30 lat z sukcesem konkuruje na polskim rynku szkolnictwa wyższego wyznaczając trendy profesjonalnej edukacji 

Studiuj i ucz się od najlepszych!

Łazarski w czołówce Uczelni wyższych!

 • Wydział Prawa i Administracji zajął I miejsce w XVII Rankingu Wydziałów Prawa „Dziennika Gazeta Prawna” (2023 r.) 
   
 • Uczelnia Łazarskiego została liderem w kategorii edukacja biznesu w badaniu Marka Godna Zaufania, przeprowadzonym przez wydawcę miesięcznika My Company Polska oraz instytut badawczy Kantar Polska S.A. 
   
 • Według prestiżowego rankingu Perspektywy jesteśmy na 4. miejscu wśród niepublicznych uczelni w Polsce. 
   
 • Wysoki poziom kierunku lekarskiego na Uczelni Łazarskiego został powtórnie pozytywnie oceniony przez Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej uchwałą nr 838/2023 z dn. 18 września 2023 r.

Wyróżnienia i nagrody wiele mówią o jakości edukacji, jaką świadczymy!