Nasi studenci w międzynarodowym projekcie badawczym

Gratulujemy grupie studentów Uczelni Łazarskiego, którzy znaleźli się w gronie uczestników międzynarodowego projektu Cape Town Convention Academic.

Project Cape Town Convention Academic to wspólna inicjatywa Wydziału Prawa Uniwersytetu w Oksfordzie oraz Uniwersytetu Waszyngtona w Seattle.

Z ramienia naszej uczelni do projektu zakwalifikowali się:

 • Alicja Cessak,
 • Maciej Gierada,
 • Elwira Targońska,
 • Aleksandra Detyniecka.


Kierownikiem projektu jest Julian Rotter, wicedyrektor Instytutu Prawa Lotniczego i Kosmicznego w Uczelni Łazarskiego.

W ramach Projektu studenci będą mieli okazję zapoznać się z praktycznym aspektami poszczególnych etapów polskiej procedury traktatowej, w tym stworzą projekt uzasadnienia podpisania Konwencji o zabezpieczeniach międzynarodowych na wyposażeniu ruchomym oraz Protokołu do Konwencji  o zabezpieczeniach międzynarodowych na wyposażeniu ruchomym dotyczącego zagadnień właściwych dla sprzętu lotniczego.

Zarówno Konwencja jak i Protokół zostały przyjęte podczas konferencji dyplomatycznej zorganizowanej pod auspicjami Międzynarodowego Instytutu Unifikacji Prawa Prywatnego (UNIDROIT) oraz Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) w dniach 29 października - 16 listopada 2001 w Kapsztadzie.
Więcej informacji nt. projektu znajduje się na stronie CTCAP.

Jeszcze raz gratulujemy i życzymy sukcesów!

Dlaczego Łazarski?

Jesteśmy ośrodkiem naukowo dydaktycznym, który umiejętnie łączy innowacyjne standardy edukacji z tradycyjnymi celami kształcenia.

Budujemy społeczność opartą na zdobywaniu wiedzy od najznakomitszych mistrzów. Dlatego grono naszych wykładowców to ponad 250 najwybitniejszych ekspertów w dziedzinie gospodarki, polityki i prawa.

 • Uczelnia Łazarskiego jest w czołówce najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce: w tegorocznym rankingu Perspektyw zajęliśmy 4 miejsce wśród uczeni niepublicznych
 • mamy uprawnienia do nadawania stopnia doktora oraz doktora habilitowanego na wszystkich wydziałach
 • jesteśmy silną marką, która od ponad 30 lat z sukcesem konkuruje na polskim rynku szkolnictwa wyższego wyznaczając trendy profesjonalnej edukacji 

Studiuj i ucz się od najlepszych!

Łazarski w czołówce Uczelni wyższych!

 • Wydział Prawa i Administracji zajął I miejsce w XVII Rankingu Wydziałów Prawa „Dziennika Gazeta Prawna” (2023 r.) 
   
 • Uczelnia Łazarskiego została liderem w kategorii edukacja biznesu w badaniu Marka Godna Zaufania, przeprowadzonym przez wydawcę miesięcznika My Company Polska oraz instytut badawczy Kantar Polska S.A. 
   
 • Według prestiżowego rankingu Perspektywy jesteśmy na 4. miejscu wśród niepublicznych uczelni w Polsce. 
   
 • Wysoki poziom kierunku lekarskiego na Uczelni Łazarskiego został powtórnie pozytywnie oceniony przez Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej uchwałą nr 838/2023 z dn. 18 września 2023 r.

Wyróżnienia i nagrody wiele mówią o jakości edukacji, jaką świadczymy!