Dr Mateusz Dróżdż współautorem propozycji nowej ustawy o bezpieczeństwie masowym

Zespół prawników Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców, którego członkiem jest dr Mateusz Dróżdż z Uczelni Łazarskiego, przygotował projekt nowej ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

"W naszej ocenie, jako teoretyków i praktyków prawa, ustawy już nie ma po co zmieniać tylko trzeba ją napisać od nowa. Te kolejne zmiany ustawy powodują, że jest ona coraz słabsza. Uważamy, że powinna być uchwalona od nowa, tak żeby wszystkie wątpliwości czy błędy w tej ustawie poprawić" - mówi dr Mateusz Dróżdż.

Prawnicy współpracujący z OZSK w nowym projekcie ustawy poprawili w ok. 100 błędów pojawiających się w dotychczasowej praktyce jej stosowania. Zaproponowali m.in. zniesienie zakazu klubowego, więcej miejsc stojących czy zwiększenie dopuszczalnej ilości alkoholu w napojach spożywanych podczas imprez.

Zapraszamy do obejrzenia materiału, w którym autorzy propozycji wypowiadają się na temat wprowadzanych zmian -  TUTAJ.

Dr Mateusz Dróżdż jest wykładowcą na Wydziale Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego. Jest radcą prawnym oraz członkiem Stałej Grupy Eksperckiej Rady Bezpieczeństwa Imprez Sportowych powołanej przez Premiera. Autor licznych publikacji z zakresu prawa cywilnego, prawa handlowego oraz ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Dlaczego Łazarski?

Jesteśmy ośrodkiem naukowo dydaktycznym, który umiejętnie łączy innowacyjne standardy edukacji z tradycyjnymi celami kształcenia.

Budujemy społeczność opartą na zdobywaniu wiedzy od najznakomitszych mistrzów. Dlatego grono naszych wykładowców to ponad 250 najwybitniejszych ekspertów w dziedzinie gospodarki, polityki i prawa.

 • Uczelnia Łazarskiego jest w czołówce najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce: w tegorocznym rankingu Perspektyw zajęliśmy 4 miejsce wśród uczeni niepublicznych
 • mamy uprawnienia do nadawania stopnia doktora oraz doktora habilitowanego na wszystkich wydziałach
 • jesteśmy silną marką, która od ponad 30 lat z sukcesem konkuruje na polskim rynku szkolnictwa wyższego wyznaczając trendy profesjonalnej edukacji 

Studiuj i ucz się od najlepszych!

Łazarski w czołówce Uczelni wyższych!

 • Wydział Prawa i Administracji zajął I miejsce w XVII Rankingu Wydziałów Prawa „Dziennika Gazeta Prawna” (2023 r.) 
   
 • Uczelnia Łazarskiego została liderem w kategorii edukacja biznesu w badaniu Marka Godna Zaufania, przeprowadzonym przez wydawcę miesięcznika My Company Polska oraz instytut badawczy Kantar Polska S.A. 
   
 • Według prestiżowego rankingu Perspektywy jesteśmy na 4. miejscu wśród niepublicznych uczelni w Polsce. 
   
 • Wysoki poziom kierunku lekarskiego na Uczelni Łazarskiego został powtórnie pozytywnie oceniony przez Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej uchwałą nr 838/2023 z dn. 18 września 2023 r.

Wyróżnienia i nagrody wiele mówią o jakości edukacji, jaką świadczymy!