O Radzie
Ideą powstania rady jest opiniowanie strategii powstawania nowych kierunków i modernizacja programu nauczania. Ta z kolei opiera się o szeroko rozumianą współpracę z biznesem i wymianę wiedzy między środowiskiem naukowym i lokalnymi przedsiębiorcami.
Działalność rady będzie skupiać się na organizowaniu wykładów gościnnych, przeprowadzaniu studiów przypadku, tzw. case studies, dotyczących realnych procesów zachodzących we współpracujących firmach, a także praktyk i staży. Otworzy także możliwość częstszych wizyt studyjnych dla studentów.
Rada Ekspercka będzie spotykać się raz na kwartał i pracować w zespołach roboczych – małych dwuosobowych zespołach – ekspert i opiekun specjalności, stale pozostając ze sobą w kontakcie on-line.
W skład Rady weszli m.in.:
- Włodzimierz Kuc, Giełda Papierów Wartościowych
- Jacek Wojciechowicz, UJ, Startup AI4Smart
- Wiktoria Krużołek, Visa
- Anna Siwińska, Mind & Roses
- Joanna Czechowska, Vienna Hotels
- Renata Bogacka-Andrzejewska, Medea Health
- Ewa Pietraszek, Federacja Mazovia
- Łukasz Wieczorek, Politechnika Łódzka, TomTom
- Bartłomiej Popławski, Know How Group
- Krzysztof Zaremba, Phinanse
- Konrad Siwiński, Mind & Roses
- Anna Kadzikiewicz, Warsaw Mets
- Zofia Piwowarek, Santander
- Magdalena Tędziagolska, Badania i Działania
- Radosław Kita, TVN
- Paulina Berbiu, Nestle
- Kinga Schlesinger, Europarlament
- Arek Szulczyński, Samozatrudnienie
- Piotr Paciorek, Salon24.pl
- Aleksandra Wolff, BNP Paribas
- Natalia Bratos, Nestle
- Agnieszka Kamińska, Urząd Transportu Kolejowego
- Agnieszka Kukielska, e-On
- Marta Truś-Buchajska
- Filip Dębowski
- Hanna Medyńska
Prace modernizacyjne nad programem nauczania
Pierwszym zadaniem Rady Eksperckiej będzie ewaluacja treści programowych pod względem ich użyteczności i dostosowania do obecnych wymagań rynku pracy, następnie zarekomendowanie ich wzbogacenia o elementy konieczne z punktu widzenia pracodawcy, co zostanie zwieńczone implementacją w programy.
Inicjatorami powołania Rady są Dziekani Wydziału Ekonomii i Zarządzania, dr Martin Dahl i Katarzyna Marton – Gadoś oraz Pełnomocniczka Dziekana WEiZ ds. praktyk Karolina Woźniczko wraz z dr Joanną Beck koordynatorką projektu Perspektywa i kierunek rozwoju szkolnictwa wyższego na podstawie zmian rynku pracy w ramach programu „Nauka dla społeczeństwa II, finansowanego ze środków MEiSW.
Raport pt. „Kompetencje Przyszłości”, sporządzony w oparciu o badania przeprowadzone przez agencję badawczą Mind & Roses na zlecenie Uczelni, opublikowany w ramach ww. projektu, będzie niewątpliwie istotnym elementem do dyskusji podczas planowanych spotkań Rady.
Jesteśmy przekonani, że Rada Ekspercka będzie mieć ogromny wkład w modernizację programu nauczania nie tylko na naszej Uczelni, ale także przyniesie korzyści całemu szkolnictwu wyższemu w Polsce – konkluduje po spotkaniu dr Martin Dahl, Dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uczelni Łazarskiego.