Zapraszamy do testowania baz medycznych MEDLINE Complete oraz DynaMed

Firma EBSCO oraz Biblioteka Uczelniana zapraszają do testowania baz medycznych MEDLINE Complete oraz DynaMed, dostęp potrwa do 30 czerwca 2020 r.
Firma EBSCO oraz Biblioteka Uczelniana zapraszają do testowania baz medycznych MEDLINE Complete oraz DynaMed, dostęp potrwa do 30 czerwca 2020 r.

MEDLINE Complete to największa dostępna baza pełnotekstowych czasopism medycznych. Baza zawiera ponad 2200 aktywnych pełnotekstowych Czasopism. Wśród nich są czasopisma pełnotekstowe bez okresu karencji o najwyższych statystykach użytkowania w indeksie MEDLINE. Baza MEDLINE Complete z archiwami artykułów pełnotekstowych począwszy od 1916 roku jest autorytatywnym narzędziem badawczym w zakresie literatury medycznej i zapewnia dostęp do informacji medycznych z zakresu medycyny ogólnej, ochrony zdrowia, farmakologii, neurologii, biologii molekularnej, genetyki, genomiki, histologii, mikrobiologii i wielu innych dziedzin nauk medycznych. Baza indeksuje ponad 5.200 czasopism medycznych i biomedycznych według tezaurusa medycznego MeSH (Medical Subject Headings).

DynaMed to narzędzie informacji medycznych opartych na dowodach wykorzystywane do pracy z pacjentem. Zaprojektowane, aby dostarczać zapracowanym lekarzom i studentom niezbędnych informacji w najszybszy sposób. Dzięki DynaMed zyskują Państwo dostęp do przeglądów i rekomendacji, epidemiologii, diagnostyki, prognoz, kierunków leczenia dotyczących licznych schorzeń i chorób. Zyskują Państwo dostęp do wyników badań laboratoryjnych, symptomów, informacji o lekach, ich dawkowania, interakcji z innymi lekami. Dodatkowo DynaMed zapewnia informacje dla pacjentów oraz linki do pełnych tekstów wykorzystanej literatury.

Bazy są dostępne ze wszystkich komputerów Uczelni oraz poza Uczelnią dla posiadaczy aktywnego konta bibliotecznego. Bazy danych Biblioteki Uczelnianej

Wszelkie uwagi na temat przydatności baz prosimy kierować do Władz Wydziału Medycznego lub do Biblioteki (czytelnia@lazarski.edu.pl).

Dlaczego Łazarski?

Jesteśmy ośrodkiem naukowo dydaktycznym, który umiejętnie łączy innowacyjne standardy edukacji z tradycyjnymi celami kształcenia.

Budujemy społeczność opartą na zdobywaniu wiedzy od najznakomitszych mistrzów. Dlatego grono naszych wykładowców to ponad 250 najwybitniejszych ekspertów w dziedzinie gospodarki, polityki i prawa.

 • Uczelnia Łazarskiego jest w czołówce najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce: w tegorocznym rankingu Perspektyw zajęliśmy 4 miejsce wśród uczeni niepublicznych
 • mamy uprawnienia do nadawania stopnia doktora oraz doktora habilitowanego na wszystkich wydziałach
 • jesteśmy silną marką, która od ponad 30 lat z sukcesem konkuruje na polskim rynku szkolnictwa wyższego wyznaczając trendy profesjonalnej edukacji 

Studiuj i ucz się od najlepszych!

Łazarski w czołówce Uczelni wyższych!

 • Wydział Prawa i Administracji zajął I miejsce w XVII Rankingu Wydziałów Prawa „Dziennika Gazeta Prawna” (2023 r.) 
   
 • Uczelnia Łazarskiego została liderem w kategorii edukacja biznesu w badaniu Marka Godna Zaufania, przeprowadzonym przez wydawcę miesięcznika My Company Polska oraz instytut badawczy Kantar Polska S.A. 
   
 • Według prestiżowego rankingu Perspektywy jesteśmy na 4. miejscu wśród niepublicznych uczelni w Polsce. 
   
 • Wysoki poziom kierunku lekarskiego na Uczelni Łazarskiego został powtórnie pozytywnie oceniony przez Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej uchwałą nr 838/2023 z dn. 18 września 2023 r.

Wyróżnienia i nagrody wiele mówią o jakości edukacji, jaką świadczymy!