Studentka kierunku lekarskiego ambasadorem XIII Kongresu Polonii Medycznej
W dniach 10–12 września 2026 roku we Wrocławiu odbędzie się XIII Kongres Polonii Medycznej pod hasłem „Innowacje medyczne a dobro Pacjenta”. Wydarzenie zgromadzi lekarzy, naukowców i ekspertów z Polski oraz renomowanych ośrodków akademickich i klinicznych z całego świata.
Przewodniczącą Komitetu Naukowego Kongresu jest prof. Maria Siemionow z Chicago – światowej sławy mikrochirurg i transplantolog. W programie zaplanowano sesje poświęcone m.in. kardiologii, onkologii, chirurgii, psychiatrii, medycynie regeneracyjnej, sztucznej inteligencji, robotyce oraz medycynie kosmicznej. Wykład inauguracyjny wygłosi prof. Robert Peter Gale z Imperial College London.
Szczególne miejsce w programie zajmują sesje skierowane do studentów medycyny i młodych lekarzy. Uczestnicy będą mogli poznać ścieżki kariery zawodowej w różnych krajach, zdobyć wiedzę na temat publikacji naukowych i grantów badawczych oraz nawiązać kontakty z ekspertami reprezentującymi czołowe światowe uczelnie i ośrodki medyczne.
Ambasadorem wydarzenia została studentka VI roku kierunku lekarskiego Wydziału Medycznego, Michalina Wróbel, która zaprasza do udziału w Kongresie:
„Dla nas, studentów i młodych lekarzy, XIII Kongres Polonii Medycznej to wyjątkowa okazja do spotkania z wybitnymi specjalistami z bardzo znanych ośrodków medycznych na całym świecie oraz poszerzenia wiedzy nie tylko z dziedzin medycyny, które znamy na co dzień, ale także z nowoczesnych technologii. To także okazja do zdobycia praktycznych umiejętności, takich jak skuteczne aplikowanie o granty naukowe czy rozpoczęcie międzynarodowej kariery. To szansa na znalezienie mentora, stażu, nowych znajomych o podobnych zainteresowaniach lub inspiracji do własnych badań naukowych. Bez względu na to, czy interesuje Cię onkologia, medycyna kosmiczna, sztuczna inteligencja, czy planujesz rezydenturę za granicą czy w Polsce, sesje dla młodych lekarzy to szansa na naukę od ekspertów, którzy już przebyli tę ścieżkę. To idealny moment, by zaplanować kolejny krok w swojej karierze. Dla studentów, oprócz udziału w sesjach, przewidziane są różne nagrody, w tym rozmowa z wybranym przez siebie mentorem, co w mojej ocenie stanowi bezcenną wartość na początku kariery medycznej, ponieważ takie spotkanie może stać się momentem, który całkowicie zmieni bieg Twojej medycznej przyszłości. Często to właśnie ta jedna dyskusja i to jedno właściwie zadane pytanie stają się punktem zwrotnym, który nadaje całej karierze zupełnie nowy kierunek. Zapraszam Was wszystkich serdecznie do rejestracji i do zobaczenia już wkrótce we Wrocławiu!”
Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się pod linkiem www.kongrespoloniimedycznej.org