Działania na rzecz polskiej neurologii oraz leczenia otyłości triumfatorami konkursu Sukces Roku w Ochronie Zdrowia

Spektakularna działalność Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego, jednego z najprężniejszych think-tanków akademickich, specjalizujących się w organizacji i finansowaniu sektora ochrony zdrowia, została doceniona przez kapitułę konkursu Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny. Główną nagrodę w kategorii Zdrowie publiczne otrzymaliśmy m.in. za Białą Księgę „Kierunki strategicznego rozwoju polskiej neurologii w perspektywie do 2030 r.” oraz pilotaż Kompleksowej opieki specjalistycznej nad świadczeniobiorcami leczonymi z powodu otyłości olbrzymiej KOS-BAR.
image2 1

<strong>Pilotaż Kompleksowej opieki specjalistycznej nad świadczeniobiorcami leczonymi z powodu otyłości olbrzymiej KOS-BAR</strong>
Pilotażowy program KOS-BAR umożliwił objęcie w całym kraju kompleksową opieką specjalistyczną chorych na otyłość olbrzymią poddawanych operacji bariatrycznej. To pierwszy w Polsce kompleksowy program diagnostyki i leczenia, który oparty jest na płaceniu za efekty terapeutyczne. Model kompleksowej opieki specjalistycznej został wypracowany przez Instytut Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego we współpracy ze środowiskiem klinicznym i opublikowany w opracowaniu „Model kompleksowej opieki nad pacjentem chorym na otyłość olbrzymią leczoną chirurgicznie”. Do pracy nad modelem opieki zaproszono wybitnych ekspertów klinicznych z dziedziny chirurgii bariatrycznej.
<strong>„</strong>Wysiłek ekspertów systemowych Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego oraz środowiska klinicznego oraz otwartość ze strony Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia na wykorzystanie tego modelu w praktyce systemowej został spięty pilotażem, obejmującym 15 szpitali. To ważny moment, bo po raz pierwszy wszedł w życie model opieki koordynowanej, kompleksowej, w którym na tak szeroką skalę mierzy się efekty leczenia - i to na wielu etapach” – komentuje dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego.
<strong>Biała Księga „Kierunki strategicznego rozwoju polskiej neurologii w perspektywie do 2030 r.”</strong>
Do prac nad strategią zmian w opiece nad pacjentami z najczęstszymi schorzeniami neurologicznymi dr Małgorzata Gałązka-Sobotka zaprosiła liczne grono ekspertów klinicznych. Efekt? Biała Księga zainicjowała powołanie do życia Krajowej Rady ds. Neurologii i stanie się podstawą dla długoterminowej strategii. Realizacja projektu i powstanie Białej księgi jest wyrazem wysokich kompetencji Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego w zakresie organizacji, finansowania, rozwoju sektora usług zdrowotnych oraz zdolności do integrowania środowisk medycznych, pacjenckich i organizacji regulacyjnych wokół idei poprawy jakości, bezpieczeństwa i efektywności systemu ochrony zdrowia w Polsce.

Organizatorami konkursu Sukces Roku 2022 w Ochronie Zdrowia są wydawnictwo Termedia oraz redakcje „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego”. Więcej informacji o liście nagrodzonych i wyróżnionych znajduje się <link https://www.termedia.pl/wartowiedziec/Sukces-Roku-2022-w-Ochronie-Zdrow…;.

1st place
in the ranking of Dziennik Gazeta Prawna

 

Our engagement and innovative approach have been awarded with numerous prestigious prizes or acknowledgments!

 

Join Lazarski today and #Experience education with us!

Learn more about the fields of study of the Faculty of Law and Administration

1st place
in the ranking of Rzeczpospolita daily

 

Our engagement and innovative approach have been awarded with numerous prestigious prizes or acknowledgments!

 

Join Lazarski today and #Experience education with us!

Learn more about the fields of study of the Faculty of Law and Administration