Mózg jest genialnym urządzeniem

Obchodzony dziś Europejski Dzień Mózgu to idealna okazja, aby przypomnieć sobie czym jest stworzona przez Szwajcarów analiza biostrukturalna. Według ekspertki z Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego może być kluczem do poznania samego siebie, swoich predyspozycji oraz możliwości wynikających z genetyki.
brain gf46244636 1920

„Kiedy kilka lat temu zdobyłam wiedzę o mózgu, jego genetycznych uwarunkowaniach i sile, zrozumiałam, że każdy z nas ma genialne urządzenie. Dzięki badaniom dr. Paula McLeana wiemy, że mózg składa się z trzech zasadniczych części – pnia mózgu, międzymózgowia i kresomózgowia. I każda z nich ze sobą współdziała. Szwajcarzy skorzystali z tej wiedzy i stali się autorami analizy biostrukturalnej – znanej na całym świecie pod nazwą STRUCTOGRAM®” – mówi Anna Urbańska, współkierowniczka studiów podyplomowych Neuro-przywództwo w Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego, Master Trener STRUCTOGRAM® Polska, neurocoach, autorka książek.
Każda część mózgu została określona jednym kolorem. Pień mózgu – zielonym, międzymózgowie – czerwonym, kresomózgowie – niebieskim. Każdy z nas ma oczywiście wszystkie te części mózgu, ale nie są one tak samo u każdego rozwinięte. Osoba z najsilniej rozwiniętym pniem mózgu preferuje w życiu określone zachowania. Jest skoncentrowana na ludziach i bardzo empatyczna. Lubi współpracować z innymi i jest chętna do dialogu. Często wraca do wspomnień. Potrzebuje doświadczać na własnej skórze, ma też własne przeczucia i wysoki poziom intuicji. Osoby z dominantą międzymózgowia cenią sobie niezależność decyzji, są spontaniczne, emocjonalne. Lubią korzystać z „tu i teraz”. W grupie, bardzo często stają się naturalnym liderem. Nieobce im są relacje z innymi i chęć rywalizacji. Z kolei osoby o dominancie niebieskiej to jednostki raczej zdystansowane i powściągliwe, które preferują swoje własne towarzystwo. 
„Na szkoleniu Structogram mają miejsce niesamowite odkrycia. Uczestnicy rozpoznają swoje biostruktury i odkrywają, że każda z nich ma swoją siłę. Nie ma złej ani dobrej analizy biostrukturalnej. Każdy może osiągnąć ponadprzeciętne rezultaty. Jest wszakże jeden warunek – bycie sobą. Jeśli widzisz przed sobą osobę, która twoim zdaniem osiągnęła sukces, to poobserwuj ją i zauważ, jak bardzo charakterystyczne są dla niej zachowania, słowa i gesty wypływające z tego kim jest, a nie z tego, jaka według innych powinna być. Jeśli postępujesz zgodnie ze swoją naturą i niezmienną biostrukturą, masz większe szanse na bycie skutecznym” – komentuje Anna Urbańska.

1st place
in the ranking of Dziennik Gazeta Prawna

 

Our engagement and innovative approach have been awarded with numerous prestigious prizes or acknowledgments!

 

Join Lazarski today and #Experience education with us!

Learn more about the fields of study of the Faculty of Law and Administration

1st place
in the ranking of Rzeczpospolita daily

 

Our engagement and innovative approach have been awarded with numerous prestigious prizes or acknowledgments!

 

Join Lazarski today and #Experience education with us!

Learn more about the fields of study of the Faculty of Law and Administration