European Studies (j. angielski)

specjalność na kierunku International Relations

Specjalizacja European Studies oferuje kompleksowy i uznany na całym świecie program nauczania.

To, co wyróżnia ten program, to wyjątkowa okazja dla studentów do bycia instruowanym przez doświadczonych profesjonalistów z rozległą wiedzą w dziedzinie spraw europejskich. Instruktorzy ci wnoszą bogactwo praktycznych spostrzeżeń, aktywnie uczestnicząc i poruszając się po zawiłym krajobrazie europejskiej dyplomacji.


Opis specjalności

Dla tych, którzy dążą do kariery w stosunkach międzynarodowych, służbie rządowej lub międzynarodowych korporacjach, specjalizacja European Studies jest dostosowana do zapewnienia osobom umiejętności potrzebnych do poruszania się po zawiłym krajobrazie europejskich interakcji dyplomatycznych. 

Specjalność ta umożliwia osobom skuteczny wkład w udaną współpracę i negocjacje na arenie międzynarodowej, gdzie zrozumienie złożoności spraw europejskich jest niezbędne.

Opiekun specjalności

Krzysztof Łazarski

Historyk, ekspert w dziedzinie nauk politycznych, były wykładowca na Uniwersytecie Georgetown, Instytucie Hoovera, Uniwersytecie Stanforda.

Google Scholar. 

Dowiedz się więcej

Korzyści z wyboru studiów

Zalety wyboru tej specjalności:

 • aktualna wiedza odpowiadająca na wielkie wyzwania i możliwości internacjonalizacji i globalizacji współczesnego świata.
 • specjalizacja spełnia potrzeby i oczekiwania międzynarodowych studentów z Europy oraz z innych regionów i cywilizacji świata. Studenci mają wgląd w globalną i europejską politykę dzięki zajęciom prowadzonym przez profesorów z dyplomami polskich i zachodnich uniwersytetów, a także przez byłych dyplomatów i polityków.
 • aby zdobyć praktyczne doświadczenie zawodowe, studenci odbędą staże w wybranych przez siebie organizacjach związanych z IR. Wybór obejmuje między innymi agencje rządowe, ambasady i konsulaty, biura organizacji międzyrządowych, międzynarodowe organizacje pozarządowe, korporacje biznesowe i media.

Program oferuje tętniący życiem krajobraz pozalekcyjny, prezentując kluby takie jak Klub Debat, Klub Negocjacji i Studencki Klub Spraw Zagranicznych. Dzięki aktywnemu uczestnictwu w tych klubach studenci rozwijają kluczowe umiejętności zwiększające szanse na zatrudnienie, organizując debaty, negocjacje i spotkania z dyplomatami, specjalistami z branży, absolwentami i ekspertami w odpowiednich dziedzinach. Co więcej, program zachęca studentów do współpracy z nauczycielami przy organizacji konferencji.


Co więcej, program oferuje możliwości odbycia stażu podczas studiów, obejmując różnorodne podmioty, takie jak agencje rządowe, ambasady, organizacje międzyrządowe, międzynarodowe organizacje pozarządowe, korporacje i media. Staże te zapewniają nieocenioną ekspozycję zawodową, umożliwiając studentom zastosowanie wiedzy teoretycznej w rzeczywistych warunkach.

Kadra dydaktyczna specjalizuje się w stosunkach międzynarodowych, analizach geopolitycznych, studiach dyplomatycznych, polityce zagranicznej, globalnym zarządzaniu i bezpieczeństwie międzynarodowym, posiadając znaczącą wiedzę w tej dziedzinie. W szczególności zespół dydaktyczny przyczynił się do powstania różnych publikacji akademickich, w tym Journal of Contemporary China, International Journal of Social Research Methodology, Economics & Sociology, Contemporary European History itp. Ich wysiłki badawcze wykraczają poza publikacje, ponieważ aktywnie uczestniczyli w programach badawczych finansowanych przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Komisję Europejską, UACES i Narodowe Centrum Nauki.


Oprócz działalności naukowej, zespół posiada bogate doświadczenie dydaktyczne, prowadząc zajęcia na uniwersytetach w Austrii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Niektórzy członkowie zespołu wzbogacają swoją wiedzę o doświadczenie praktyczne, służąc jako dyplomaci i doradcy w polskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Ponadto, inni członkowie kursu pełnili role doradcze zarówno w rządowych, jak i pozarządowych ośrodkach badawczych, wnosząc cenny wkład w kształtowanie zaleceń politycznych.

Kadra

Cennik i zniżki

studia stacjonarne
Opłaty za 1 rok studiów
(2 semestry)

2 x 2280 EUR

Opłaty za 2 rok studiów
(2 semestry)

2 x 2400 EUR

Opłaty za 3 rok studiów
(2 semestry)

2 x 2520 EUR

Zasady rekrutacji

 1. Zarejestruj się online
  Możesz rozpocząć swoje studia na naszej Uczelni w kilku prostych krokach
 2. Dokonaj opłaty rekrutacyjnej i złóż wszystkie dokumenty
  Opłata rekrutacyjna wynosi 85 zł * (dane do przelewu znajdują się na Koncie Kandydata po rejestracji online).
  *Absolwenci studiów wyższych i podyplomowych Uczelni Łazarskiego są zwolnieni z opłaty rekrutacyjnej.
  Opłata rekrutacyjna jest bezzwrotna. Jest zwracana w całości w przypadku nieuruchomienia kierunku studiów.
 3. Dostarcz wymagane dokumenty do Biura Rekrutacji.
 4. Sprawdź czy jesteś na liście przyjętych studentów
  Decyzję o przyjęciu na studia otrzymasz mailem oraz znajdziesz ją na swoim Koncie Kandydata.
 5. Gratulacje - jesteś studentem!
  Jesteś już studentem Łazarskiego? Przygotowaliśmy dla Ciebie zbiór najważniejszych informacji, które ułatwią pierwsze tygodnie nauki - sprawdź nasz Niezbędnik studenta.
European Studies (j. angielski)
Język wykładowy:
Angielski
Czas trwania studiów:
3 lata
Wydział:
Wydział Ekonomii i Zarządzania
Stopień studiów:
Studia I stopnia
Forma studiów:
 • studia stacjonarne
  Limit miejsc: 15
Program studiów Zarejestruj się