Czy wolność słowa podlega dyskusji?

Konstytucje pisano w różnych momentach dziejowych, jednak większość z nich zawiera ustęp, który w ten czy inny sposób odności się do pojęcia wolności słowa. Ale to nie koniec problemu.
Pomimo, że Amerykanie mają wolność słowa zagwarantowaną przez pierwszą poprawkę do konstytucji, to i tak mają z tym spory problem. Na całym świecie zresztą redefiniowane jest pojęcie wolności słowa. A w Polsce? Jak wygląda wolność słowa w naszym kraju? Jakie granice (jeśli w ogóle) musimy ustalić, aby nie doprowadzić do rozlewu krwi? Jak dalece można się posunąć w wyrażaniu swoich opinii? Kto może się przez to poczuć urażony? Co wolno krytykować? Z kogo można zażartować? Czy ideę można ośmieszyć? Komu wolno powiedzieć więcej, a komu mniej? Z jakimi konsekwencjami wypowiedzi należy się liczyć? Poprawność polityczna, fałszywe wiadomości (fake news), artystyczne wyrażanie uczuć, religijne wartości, mowa nienawiści, propaganda i cenzura zderzają się na co dzień w sposób powodujący wiele starć i potyczek nie tylko w sferze mediów społecznościowych lecz także w świecie jak najbardziej rzeczywistym. Strony sporu dowodzą swoich racji w sądach, prawdziwe i domniemane ofiary żądają realnego zadośćuczynienia i zmieniają się perspektywy postrzegania tego zjawiska. Czas zatem zastanowić się poważnie: Czy wolność słowa ma granice? Zapraszamy 12 grudnia o godz. 12:20 do sali 38 na debatę!

Dlaczego Łazarski?

Jesteśmy ośrodkiem naukowo dydaktycznym, który umiejętnie łączy innowacyjne standardy edukacji z tradycyjnymi celami kształcenia.

Budujemy społeczność opartą na zdobywaniu wiedzy od najznakomitszych mistrzów. Dlatego grono naszych wykładowców to ponad 250 najwybitniejszych ekspertów w dziedzinie gospodarki, polityki i prawa.

 • Uczelnia Łazarskiego jest w czołówce najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce: w tegorocznym rankingu Perspektyw zajęliśmy 4 miejsce wśród uczeni niepublicznych
 • mamy uprawnienia do nadawania stopnia doktora oraz doktora habilitowanego na wszystkich wydziałach
 • jesteśmy silną marką, która od ponad 30 lat z sukcesem konkuruje na polskim rynku szkolnictwa wyższego wyznaczając trendy profesjonalnej edukacji 

Studiuj i ucz się od najlepszych!

Łazarski w czołówce Uczelni wyższych!

 • Wydział Prawa i Administracji zajął I miejsce w XVII Rankingu Wydziałów Prawa „Dziennika Gazeta Prawna” (2023 r.) 
   
 • Uczelnia Łazarskiego została liderem w kategorii edukacja biznesu w badaniu Marka Godna Zaufania, przeprowadzonym przez wydawcę miesięcznika My Company Polska oraz instytut badawczy Kantar Polska S.A. 
   
 • Według prestiżowego rankingu Perspektywy jesteśmy na 4. miejscu wśród niepublicznych uczelni w Polsce. 
   
 • Wysoki poziom kierunku lekarskiego na Uczelni Łazarskiego został powtórnie pozytywnie oceniony przez Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej uchwałą nr 838/2023 z dn. 18 września 2023 r.

Wyróżnienia i nagrody wiele mówią o jakości edukacji, jaką świadczymy!