Czy należy przywrócić obowiązkową służbę wojskową dla wszystkich obywateli, mężczyzn i kobiet?

Za granicami naszego kraju od ponad dwóch lat toczy się wojna. Czy ten konflikt militarny ma wymiar lokalny, czy globalny? Czy będąc członkiem NATO możemy czuć się bezpiecznie? Czy powinniśmy może jednak założyć, że nasz kraj jest potencjalnie zagrożony? Czy wiemy co robić, gdyby z jakiegoś powodu nasz kraj zostałby wciągnięty w tą wojnę? Czy jesteśmy poinformowani, jak się uchronić w razie ataku na nasz kraj? Czy wiemy czyich instrukcji wysłuchać i dokąd się udać, aby uzyskać pomoc? Czy znamy struktury obrony cywilnej? Czy umiemy rozpoznać sygnały i skalę zagrożenia? Czy po prostu i zwyczajnie potrafimy się obronić? Jeśli znasz odpowiedzi na powyższe pytania, to prawdopodobnie jesteś w mniejszości.
maszerujący wojskowi - na pierwszym planie kobieta, plakat debaty

Żyjemy w niespokojnych czasach, bezpieczeństwo naszego kraju jest na szali. Thomas Jefferson, jeden z autorów Deklaracji niepodległości Stanów Zjednoczonych, trzeci prezydent USA (1801 –1809), powiedział że „Ceną wolności jest nieustanna czujność”. Czy powinniśmy się zainspirować tymi słowami? Czy zatem nadszedł czas, aby przywrócić obowiązkową służbę wojskową dla wszystkich obywateli, mężczyzn i kobiet? 

O tym będziemy debatować 8 czerwca o 8:30 w sali 38. Poznaj opinię kolegów i koleżanek, a także wyraź swoje zdanie podczas głosowania ZA wprowadzeniem tego pomysłu w życie lub PRZECIW. Komu udzielisz poparcia w debacie? Czy politycy i wojskowi wysłuchają naszych opinii i będą postępować zgodnie z naszymi oczekiwaniami? Przyjdź i upewnij się, że Twój głos będzie miał wpływ na ich decyzje!

Łazarski w czołówce Uczelni wyższych!

  • Wydział Prawa i Administracji zajął I miejsce w XVIII Rankingu "Dziennik Gazeta Prawna” (2024 r.)
  • Wydział Prawa i Administracji jest także na 1. miejscu wg XIII rankingu dziennika Rzeczpospolita (2024 r.)
  • jesteśmy w pierwszej czwórce w prestiżowym rankingu magazynu Perspektywy 
  • wysoki poziom kierunku lekarskiego został powtórnie pozytywnie oceniony przez Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej uchwałą nr 838/2023 z dn. 18 września 2023 r.

Cieszymy się, że nasze starania są doceniane!