Zjazd Członków Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich

Nasza Uczelnia Łazarskiego z dumą uczestniczyła w tym ważnym wydarzeniu, które zrzesza wiodące polskie instytucje edukacyjne. Rektor Uczelni Łazarskiego, profesor dr hab. Maciej Rogalski, wziął aktywny udział w pierwszym dniu zjazdu, w którym zacieśniano współpracę w ramach Konferencji Rektorów. Obrady Zgromadzenia Plenarnego były okazją do omówienia kluczowych kwestii dotyczących szkolnictwa wyższego i nauki w Polsce.
IMG 44211

Dyskutowano również o miejscu polskiego szkolnictwa wyższego na arenie międzynarodowej, współpracy międzynarodowej, nakładach na naukę w kontekście PKB, a także o koordynacji działań związanych z sytuacją na Ukrainie. Ważnym tematem była także europejska inicjatywa reformy systemu ocen w nauce.
Jeśli jesteście Państwo zainteresowani bardziej szczegółowymi informacjami na temat przebiegu posiedzenia oraz dokumentami z wydarzenia, zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony <link https://www.krasp.org.pl>Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP).</link>

Łazarski w czołówce Uczelni wyższych!

  • Wydział Prawa i Administracji zajął I miejsce w XVII Rankingu Wydziałów Prawa „Dziennika Gazeta Prawna” (2023 r.) 
  • jesteśmy liderem w kategorii edukacja biznesu w badaniu Marka Godna Zaufania, przeprowadzonym przez wydawcę miesięcznika My Company Polska oraz instytut badawczy Kantar Polska
  • jesteśmy na 4. miejscu wśród niepublicznych uczelni w Polsce wg prestiżowego rankingu Perspektyw!
  • wysoki poziom kierunku lekarskiego został powtórnie pozytywnie oceniony przez Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej uchwałą nr 838/2023 z dn. 18 września 2023 r.

Wyróżnienia i nagrody wiele mówią o jakości edukacji, którą oferujemy!