Konferencja o relacjach USA i Chin w kontekście rywalizacji o przywództwo w świecie

W piątek, 24 listopada 2023 r., w Uczelni Łazarskiego w Warszawie, odbyła się konferencja naukowa poświęcona narastającemu napięciu w relacjach USA – Chiny zatytułowana „Czy Stany Zjednoczone zatrzymają awans Chin na pozycję hegemona w układzie globalnym?”.
konferencja 2023.11.24.pl

Udział znakomitego grona ekspertów z najważniejszych ośrodków akademickich i opiniodawczych z całej Polski pozwolił na znaczne pogłębienie wiedzy słuchaczy o tych relacjach, koncentrując przy tym ich uwagę nie tylko na tradycyjnych obszarach dyskutowanej rywalizacji, ale także na problemie luki technologicznej w obszarze produkcji półprzewodników czy sztucznej inteligencji. Konferencja ta, zorganizowana przez Instytut Gospodarki Amerykańskiej i Stosunków Transatlantyckich, wpisała się tym samym na listę najważniejszych wydarzeń naukowych organizowanych z okazji obchodów 30-lecia Uczelni Łazarskiego.

Łazarski w czołówce Uczelni wyższych!

  • Wydział Prawa i Administracji zajął I miejsce w XVII Rankingu Wydziałów Prawa „Dziennika Gazeta Prawna” (2023 r.) 
  • jesteśmy liderem w kategorii edukacja biznesu w badaniu Marka Godna Zaufania, przeprowadzonym przez wydawcę miesięcznika My Company Polska oraz instytut badawczy Kantar Polska
  • jesteśmy na 4. miejscu wśród niepublicznych uczelni w Polsce wg prestiżowego rankingu Perspektyw!
  • wysoki poziom kierunku lekarskiego został powtórnie pozytywnie oceniony przez Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej uchwałą nr 838/2023 z dn. 18 września 2023 r.

Wyróżnienia i nagrody wiele mówią o jakości edukacji, którą oferujemy!