Czechy – nie tylko piwo!

Czechy to nasi sąsiedzi – równocześnie podobni i całkiem inni od nas. O tym, co nas łączy, a co nas dzieli porozmawiamy na spotkaniu z Anną Sydoruk. Zwiedzimy również wirtualnie Pragę i inne piękne miejsca oraz spróbujemy czeskich przysmaków piwnych.
plakat Czechy

Praga to wyjątkowe miasto, ponieważ zachowało się w niej wiele bezcennych zabytków. Zajrzymy na starówkę, do zamku i w kilka innych, ciekawych miejsc… w tym do typowej piwiarni. Czesi są znani nie tylko z produkcji tego złotego trunku, ale również z mistrzostwa jego nalewania! Porozmawiamy o lokalnej kuchni i zastanowimy się, czy nasi sąsiedzi żywią lęk przed warzywami, skoro w ich menu dominują mięsne potrawy. Anna Sydoruk opowie również o czeskich zwyczajach i tradycjach – m.in. o ich zupełnie innym podejściu do pewnej zielonej używki. Zapraszamy na spotkanie 9 grudnia 2022, o godzinie 10.20 w sali 118. 
Uwaga! Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt na adres: <link kursy.jezykowe@lazarski.edu.pl>kursy.jezykowe@lazarski.edu.pl</link>.&nbsp;

Łazarski w czołówce Uczelni wyższych!

  • Wydział Prawa i Administracji zajął I miejsce w XVIII Rankingu "Dziennik Gazeta Prawna” (2024 r.)
  • Wydział Prawa i Administracji jest także na 1. miejscu wg XIII rankingu dziennika Rzeczpospolita (2024 r.)
  • jesteśmy w pierwszej czwórce w prestiżowym rankingu magazynu Perspektywy 
  • wysoki poziom kierunku lekarskiego został powtórnie pozytywnie oceniony przez Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej uchwałą nr 838/2023 z dn. 18 września 2023 r.

Cieszymy się, że nasze starania są doceniane!