Nieoczekiwana zmiana opinii

12 grudnia studenci Wydziału Ekonomii zabrali się w jednej z auli, żeby zdecydować, czy dalsze prace nad Sztuczną Inteligencją powinny być kontynuowane, czy natychmiast przerwane.
IMG 20231212 114804
Na początku debaty odbyło się głosowanie, które wykazało, że zdecydowana większość publiczności popiera rozwój SI. Po głosowaniu rozpoczęła się gorąca dyskusja, w czasie której obie strony elektronicznej barykady przedstawiły swoje argumenty. Zwolennicy SI argumentowali za rozwojem nauki, inowacji w biznesie, nowymi odkryciami w medycynie, rewolucyjnym potencjałem diagnostycznym, zwiększoną efektywnością i nieuchronnie zbliżającym się momentem, w którym SI zda egzamin na człowieczeństwo. Przeciwnicy przedstawili argumenty dotyczące oszustw, technologii deepfake, utraty pracy, wiedzy, kreatywności i kontaktów społecznych oraz prawdopodobnej zagłady ludzkości w wyniku niekontrolowanego charakteru SI. Pod koniec debaty odbyło się kolejne głosowanie. Najwyraźniej zapał zwolenników SI zasiał ziarno niepokoju, co przyczyniło się do zrównoważonego wyniku głosowania. 

Dlaczego Łazarski?

Jesteśmy ośrodkiem naukowo dydaktycznym, który umiejętnie łączy innowacyjne standardy edukacji z tradycyjnymi celami kształcenia.

Budujemy społeczność opartą na zdobywaniu wiedzy od najznakomitszych mistrzów. Grono naszych wykładowców to wybitni eksperci w dziedzinie ekonomii, polityki, lotnictwa i prawa!

  • Uczelnia Łazarskiego jest w czołówce najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce: w tegorocznym rankingu Perspektyw zajęliśmy 4 miejsce wśród uczeni niepublicznych
  • mamy uprawnienia do nadawania stopnia doktora oraz doktora habilitowanego na wszystkich wydziałach
  • jesteśmy silną marką, która od ponad 30 lat z sukcesem konkuruje na polskim rynku szkolnictwa wyższego wyznaczając trendy profesjonalnej edukacji 

Studiuj i ucz się od najlepszych!

Łazarski w czołówce Uczelni wyższych!

  • Wydział Prawa i Administracji zajął I miejsce w XVII Rankingu Wydziałów Prawa „Dziennika Gazeta Prawna” (2023 r.) 
  • jesteśmy liderem w kategorii edukacja biznesu w badaniu Marka Godna Zaufania, przeprowadzonym przez wydawcę miesięcznika My Company Polska oraz instytut badawczy Kantar Polska
  • jesteśmy na 4. miejscu wśród niepublicznych uczelni w Polsce wg prestiżowego rankingu Perspektyw!
  • wysoki poziom kierunku lekarskiego został powtórnie pozytywnie oceniony przez Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej uchwałą nr 838/2023 z dn. 18 września 2023 r.

Wyróżnienia i nagrody wiele mówią o jakości edukacji, jaką świadczymy!