80 rocznica śmierci Ludwika Bergera

W 80. rocznicę śmierci Ludwika Bergera, Rektor Uczelni Łazarskiego prof. dr hab. Maciej Rogalski oddał hołd bohaterowi Powstania Warszawskiego i współtwórcy Pułku Armii Krajowej "Baszta" składając w imieniu władz UŁ i całej społeczności akademickiej wiązankę.
IMG 46071
Ludwik Berger, znany młodzieży żoliborskiej jako "Długi Ludek," to nie tylko aktor i reżyser ze środowiska "Reduty," ale również podporucznik, dowódca oddziałów "Kotłownia" i kompanii "B-01". Jego zaangażowanie w formowanie Pułku AK "Baszta" zaczęło się od żoliborskich drużyn harcerskich nr 14 i 16, gdzie pełnił rolę duchowego przywódcy. Dziś wspominamy Ludwika Bergera jako dowódcę licznych brawurowych akcji, odznaczającego się zuchwałością i determinacją w odbieraniu broni żołnierzom Wehrmachtu i Postschütz. Jego dziedzictwo to nie tylko historia bohatera, ale również inspiracja do poświęcenia się dla wyższych wartości.

Dlaczego Łazarski?

Jesteśmy ośrodkiem naukowo dydaktycznym, który umiejętnie łączy innowacyjne standardy edukacji z tradycyjnymi celami kształcenia.

Budujemy społeczność opartą na zdobywaniu wiedzy od najznakomitszych mistrzów. Grono naszych wykładowców to wybitni eksperci w dziedzinie ekonomii, polityki, lotnictwa i prawa!

  • Uczelnia Łazarskiego jest w czołówce najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce: w tegorocznym rankingu Perspektyw zajęliśmy 4 miejsce wśród uczeni niepublicznych
  • mamy uprawnienia do nadawania stopnia doktora oraz doktora habilitowanego na wszystkich wydziałach
  • jesteśmy silną marką, która od ponad 30 lat z sukcesem konkuruje na polskim rynku szkolnictwa wyższego wyznaczając trendy profesjonalnej edukacji 

Studiuj i ucz się od najlepszych!

Łazarski w czołówce Uczelni wyższych!

  • Wydział Prawa i Administracji zajął I miejsce w XVII Rankingu Wydziałów Prawa „Dziennika Gazeta Prawna” (2023 r.) 
  • jesteśmy liderem w kategorii edukacja biznesu w badaniu Marka Godna Zaufania, przeprowadzonym przez wydawcę miesięcznika My Company Polska oraz instytut badawczy Kantar Polska
  • jesteśmy na 4. miejscu wśród niepublicznych uczelni w Polsce wg prestiżowego rankingu Perspektyw!
  • wysoki poziom kierunku lekarskiego został powtórnie pozytywnie oceniony przez Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej uchwałą nr 838/2023 z dn. 18 września 2023 r.

Wyróżnienia i nagrody wiele mówią o jakości edukacji, jaką świadczymy!