Czy klauzula sumienia powinna być dopuszczona przez prawo w przypadku profesji medycznych?

Zainteresowanych tematem prosimy o przybycie i podzielenie się opiniami podczas debaty Okrągłego Stołu, która odbędzie się 10 maja 2023 o godzinie 8.30 w sali 38.
3 plakat Okragly Stol

Klauzula sumienia to zapis stwierdzający, że lekarze mają prawo odmówić wykonania określonych świadczeń medycznych jeżeli są one niezgodne z ich światopoglądem lub wyznaniem. Dotyczy to przede między innymi takich spornych kwestii jak aborcja, wypisanie środków antykoncepcyjnych lub tabletek „po” czy zapłodnienie in vitro.
Zapraszamy na trzeci Okrągły Stół Uczelni Łazarskiego. To nowa forma debaty, podczas której będziemy poruszać kontrowersyjne tematy z zakresu medycyny. Taka formuła pozwoli na bardziej spontaniczne wyrażanie opinii niż w przypadku sztywnych reguł debaty oxfordzkiej.

Łazarski w czołówce Uczelni wyższych!

  • Wydział Prawa i Administracji zajął I miejsce w XVII Rankingu Wydziałów Prawa „Dziennika Gazeta Prawna” (2023 r.) 
  • jesteśmy liderem w kategorii edukacja biznesu w badaniu Marka Godna Zaufania, przeprowadzonym przez wydawcę miesięcznika My Company Polska oraz instytut badawczy Kantar Polska
  • jesteśmy na 4. miejscu wśród niepublicznych uczelni w Polsce wg prestiżowego rankingu Perspektyw!
  • wysoki poziom kierunku lekarskiego został powtórnie pozytywnie oceniony przez Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej uchwałą nr 838/2023 z dn. 18 września 2023 r.

Wyróżnienia i nagrody wiele mówią o jakości edukacji, którą oferujemy!