Turcja – kraj czterech mórz

Turcja to nie tylko plaże i wspaniałe jedzenie. To także piękny wielkokulturowy kraj z licznymi zabytkami, ciekawą historią i bogatą kulturą. Przekonają nas o tym kursanci, studenci oraz zaproszeni goście.
plakat Dzien turecki2

Zapraszamy Was na Dzień Turcji we wtorek 21 marca o 10:20 do sali 130. Przygotowaliśmy dla Was dawkę wiedzy o Turcji w pigułce – krótki zarys historyczny, a także wskazówki, co zobaczyć w tym pięknym, górzystym kraju otoczonym czterema morzami. Nauczymy Was też kilku zwrotów, które warto znać przed podróżą oraz wyjaśnimy jakich słów oraz gestów nie należy używać, np. dlaczego absolutnie nie wolno wołać „Jarek”. Nie zapomnimy też o kulturze i sztuce. Czeka nas również wyjątkowe przeżycie – dzięki uprzejmości Instytutu Dialogu Dunaj, będziemy mieli możliwość podziwiać Ebru, czyli sztukę malowania na wodzie. Podczas wydarzenia dowiecie się również czy do Turcji można pojechać na mobilność Erasmusa+. Na koniec spróbujemy pysznych, tureckich dań, które dostarczy nam restauracja Lezzet. Będą to m.in. Przystawki humus, bakłażan/szpinak w jogurcie, shakshuka, Lahmacun i Adana. A na miłośników słodyczy będzie czekała prawdziwa, turecka baklawa!
Serdecznie zapraszamy!
<img style="" alt="" src="" />

Łazarski w czołówce Uczelni wyższych!

  • Wydział Prawa i Administracji zajął I miejsce w XVII Rankingu Wydziałów Prawa „Dziennika Gazeta Prawna” (2023 r.) 
  • jesteśmy liderem w kategorii edukacja biznesu w badaniu Marka Godna Zaufania, przeprowadzonym przez wydawcę miesięcznika My Company Polska oraz instytut badawczy Kantar Polska
  • jesteśmy na 4. miejscu wśród niepublicznych uczelni w Polsce wg prestiżowego rankingu Perspektyw!
  • wysoki poziom kierunku lekarskiego został powtórnie pozytywnie oceniony przez Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej uchwałą nr 838/2023 z dn. 18 września 2023 r.

Wyróżnienia i nagrody wiele mówią o jakości edukacji, którą oferujemy!