Szalom Izrael – zaproszenie do relacji

11 stycznia 2023 r. odbyło się spotkanie integracyjne studentów UŁa poświęcone Izraelowi. Izrael zachwycił uczestników wydarzenia swoją odmiennością oraz religijną, kulturową i językową różnorodnością. Kraj ten zaimponował nam także wspaniałymi zabytkami i historią. Naprawdę warto było go poznać!
IMG 20230111 110509

Pierwsza część spotkania poświęcona była bogatej i złożonej historii Izraela. Po jej meandrach oprowadził nas student I roku – Jan Haus. Zrobił to z tak wielką swadą i świetnym znawstwem tematu, że słuchało się go z ogromną przyjemnością.
Drugim prowadzącym spotkanie był student – Aleksandr Volkov – mieszkaniec Izraela. Obaj świetnie się uzupełniali mówiąc o atrakcjach Izraela. Pokazali nam największe skupisko zabytków - Jerozolimę, gdzie bije serce Ziemi Świętej. To tu Żydzi zbudowali  pierwszą świątynie (świątynia Salomona), aby dać schronienie Arce Przymierza. Aleks i Jan zabrali nas do Bazyliki Grobu Świętego. Byliśmy także przy Ścianie Płaczu. Zaskoczyły nas niektóre ciekawostki, jak ta, że kobiety i mężczyźni modlą się osobno nie tylko w synagogach, lecz także właśnie pod Ścianą Płaczu.
Miejsc do podziwiania w Izraelu jest mnóstwo, ale Izrael to nie tylko wspomnienie przeszłości. To także kraj, będący jednym ze światowych liderów rozwoju technologii i start -upów. Zaskoczeniem dla nas było prężnie rozwijające się w Izraelu rolnictwo pustynne.
<p class="text-justify">Ostatnia część spotkania poświęcona była kuchni izraelskiej, o której niezaprzeczalnych walorach zdrowotnych i smakowych mogliśmy przekonać się podczas poczęstunku. Jedliśmy sławne na całym świecie falafele, hummusy, pitę i przepyszną chałwę.</p>
Spotkanie przekonało nas, że Izraelczycy potrafią się nie tylko modlić, lecz także bawić i pysznie zjeść. A stało się to głównie za sprawą naszych dwóch wspaniałych studentów. Janku, Aleksie – dziękujemy. J Izrael z pewnością wejdzie do planów wakacyjnych wielu z nas.&nbsp;<strong></strong>

Łazarski w czołówce Uczelni wyższych!

  • Wydział Prawa i Administracji zajął I miejsce w XVII Rankingu Wydziałów Prawa „Dziennika Gazeta Prawna” (2023 r.) 
  • jesteśmy liderem w kategorii edukacja biznesu w badaniu Marka Godna Zaufania, przeprowadzonym przez wydawcę miesięcznika My Company Polska oraz instytut badawczy Kantar Polska
  • jesteśmy na 4. miejscu wśród niepublicznych uczelni w Polsce wg prestiżowego rankingu Perspektyw!
  • wysoki poziom kierunku lekarskiego został powtórnie pozytywnie oceniony przez Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej uchwałą nr 838/2023 z dn. 18 września 2023 r.

Wyróżnienia i nagrody wiele mówią o jakości edukacji, którą oferujemy!