Terroryzm lotniczy | Monografia dr. Mateusza Osieckiego

W prestiżowym i cenionym na świecie, akademickim, szwajcarskim wydawnictwie Peter Lang International Academic Publishers opublikowano monografię o terroryzmie lotniczym dr. Mateusza Osieckiego.
osiecki

Monografia porusza problem terroryzmu powietrznego, jednego z największych wyzwań stojących przed ludzkością w XXI wieku. Jej głównym celem jest odpowiedź na pytanie, czy międzynarodowe regulacje prawne są skutecznym narzędziem w walce z terrorystami atakującymi lotnictwo cywilne.
Sama książka podzielona jest na trzy rozdziały: pierwszy koncentruje się na aspekcie teoretycznym poprzez opisanie samego terminu „terroryzm powietrzny” z perspektywy prawnej. Drugi to dogłębny przegląd kluczowych instrumentów prawnych opracowanych pod auspicjami ICAO, Organizacji Narodów Zjednoczonych i Unii Europejskiej, które razem tworzą prawny rdzeń walki z terrorystami lotniczymi. Wreszcie trzecia część to studium przypadku, które pokazuje, jak mechanizmy opisane w poprzednich częściach funkcjonują w praktyce.
Jak podkreśla autor: <em>&quot;Chyba nie ma większej radości dla akademika niż ujrzeć swoje opus vitae w publicznym obiegu”</em>.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Zainteresowanych zapraszamy na <link https://www.peterlang.com/document/1282566>oficjalną stronę wydawnictwa</link>.&nbsp;

Łazarski w czołówce Uczelni wyższych!

  • Wydział Prawa i Administracji zajął I miejsce w XVII Rankingu Wydziałów Prawa „Dziennika Gazeta Prawna” (2023 r.) 
  • jesteśmy liderem w kategorii edukacja biznesu w badaniu Marka Godna Zaufania, przeprowadzonym przez wydawcę miesięcznika My Company Polska oraz instytut badawczy Kantar Polska
  • jesteśmy na 4. miejscu wśród niepublicznych uczelni w Polsce wg prestiżowego rankingu Perspektyw!
  • wysoki poziom kierunku lekarskiego został powtórnie pozytywnie oceniony przez Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej uchwałą nr 838/2023 z dn. 18 września 2023 r.

Wyróżnienia i nagrody wiele mówią o jakości edukacji, którą oferujemy!