Debata o nowej metodzie kontroli w świecie rozrywki online

Na Uczelni Łazarskiego obserwujemy świat. Czasami podążamy za trendami i często inicjujemy własne. Dyskutujemy o tym, co się dzieje i oceniamy. Teraz zamierzamy omówić ostatnie zmiany w świecie rozrywki online: chiński rząd wydał zarządzenie, które ogranicza czas gry online dla młodych ludzi do trzech godzin tygodniowo.
plakat debata studencka poziom NOWA METODA KONTROLI  002

Nowe przepisy zakazują gry online poza tymi godzinami i ograniczają  czas gier online dla osób poniżej 18 roku życia do jednej godziny wieczorem w piątki, weekendy i święta.
Odpowiedzialność za dopilnowanie, aby dzieci bawiły się tylko trzy godziny w tygodniu, spada w dużej mierze na chińskie firmy zajmujące się grami, takie jak NetEase i Tencent. <strong>Przepisy nie obejmują kar dla poszczególnych graczy</strong>.
Co myślisz o takiej metodzie rządowej kontroli? Powód tej decyzji jest zapewne szlachetny (ochrona dzieci przed uzależnieniem, problemami ze wzrokiem, zaburzeniami zdrowia fizycznego i psychicznego, na które narażeni są młodzi ludzie spędzając cały dzień w Internecie), więc… może to jest właściwa droga? Jakie jest prawdopodobieństwo, że inne kraje pójdą w ich ślady i wprowadzą podobne (choć może bardziej liberalne i mniej ekstremalne) środki? Czy to może się zdarzyć w twoim kraju? Czy to może się zdarzyć w Polsce?
Czy grasz w gry online? Czy martwisz się tym, że&nbsp; twój młodszy brat/siostra spędza całe życie online? Może zajmujesz się tworzeniem gier wideo i rozrywką online? Nawet jeśli nie jesteś rodzicem ani nauczycielem, może jesteś osobą zaangażowaną społecznie? Kto wie, może w przyszłości zostaniesz ustawodawcą/regulatorem prawa? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, przyjdź na debatę i pozwól, aby Twój głos został usłyszany!

Strony sporu ZA:
1. Chińscy URZĘDNICY RZĄDOWI
2. RODZICE dzieci i NAUCZYCIELE młodzieży
Strony sporu PRZECIWKO:
3. Przedstawiciele społeczności graczy (NASTOLATKOWIE i/lub ICH RZECZNICY)
4. FIRMY GAMINGOWE (producenci gier mobilnych i dla PC/konsol) oraz dostawcy internetu (firmy internetowe)

Jakie są Twoje powody aby opowiedzieć się za / przeciw tego rodzaju przepisom? Wyjaśnij swój punkt widzenia! Jak uzasadniasz swoje działania i opinie? Co chcesz osiągnąć? Czyje interesy reprezentujesz?
W debacie wezmą udział dwie przeciwne drużyny. Jedna osoba z grupy będzie prezentować swój punkt widzenia i przedstawi swoje argumenty. Następna osoba z grupy przeciwnej, postara się odpowiedzieć na takie argumenty i przedstawi swoje własne stanowisko. Kto przekona kogo? Czyje argumenty przeważą? Jak je skutecznie przedstawić, nawet jeśli nie do końca się z nimi identyfikujemy? Oto sztuka debaty i perswazji.
Debata NA ŻYWO już 27 listopada!

Łazarski w czołówce Uczelni wyższych!

  • Wydział Prawa i Administracji zajął I miejsce w XVIII Rankingu "Dziennik Gazeta Prawna” (2024 r.)
  • Wydział Prawa i Administracji jest także na 1. miejscu wg XIII rankingu dziennika Rzeczpospolita (2024 r.)
  • jesteśmy w pierwszej czwórce w prestiżowym rankingu magazynu Perspektywy 
  • wysoki poziom kierunku lekarskiego został powtórnie pozytywnie oceniony przez Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej uchwałą nr 838/2023 z dn. 18 września 2023 r.

Cieszymy się, że nasze starania są doceniane!