Dotknij przyszłości z „Jutronautami”!

Jak wygląda wnętrze stacji kosmicznej? Jak przebiega rozmowa z robotem? Na czym polega creative coding? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można samodzielnie poszukać podczas wyjątkowego wydarzenia pt. „Jutronauci”. Finał drugiej edycji projektu „Gazety Wyborczej”, którego partnerem jest Uczelnia Łazarskiego, odbędzie się już 17 listopada w Centrum Praskim Koneser w Warszawie.
jutronauci2018

W sobotę, 17 listopada nowo otwarty budynek „Butelkownia” Centrum Praskiego Koneser opanują „Jutronauci”. Kim są? To ludzie z wizją i ciekawymi pomysłami, kreatywni twórcy – przedstawiciele świata nauki i biznesu, którzy na co dzień szukają rozwiązań problemów jutra, wynikających z dynamicznego rozwoju technologii i jego wpływu na naszą rzeczywistość.
W ramach wydarzenia „Jutronauci” będzie można nie tylko zobaczyć <strong>kosmiczne instalacje</strong> („Mars 2030”) i poznać <strong>sztukę przyszłości</strong> (m.in. stworzoną z zastosowaniem creative coding), ale także doświadczyć <strong>wirtualnej rzeczywistośc</strong><strong>i</strong>, wziąć udział w <strong>warsztatach przygotowanych specjalnie dla dzieci</strong> (budowanie LEGOrobota czy oparte o fotografikę zajęcia kreatywne), a przede wszystkim poznać i posłuchać prelegentów, których wiedza i pomysły zaskakują i inspirują. Podczas rozmów redaktorów „Gazety Wyborczej” z ekspertami i Jutronautami uczestnicy wydarzenia usłyszą <strong>ciekawostki o eksploracji kosmosu, społecznych i klimatycznych wyzwaniach przyszłości, koegzystencji ludzi i robotów oraz o sztuce i medycynie jutra</strong>.
Gośćmi wydarzenia będą także uczestnicy i mentorzy konkursu stypendialnego „Bilet za horyzont”, którego rozstrzygnięcie nastąpi właśnie 17 listopada br. Konkurs już od pierwszej edycji projektu „Jutronauci” jest jego osią, pozwalając na wspieranie młodych innowacyjnych twórców – przyszłych Jutronautów w ich dalszym rozwoju. Dbają o to mentorzy, którymi w tym roku byli Sebastian Kulczyk (biznes), Piotr Voelkel (biznes/design), Artur B. Chmielewski (astronautyka/biznes), Mikołaj Stroiński (biznes/muzyka), Agnieszka Labus (architektura/społeczeństwo), Dariusz Jemielniak (nauka/zarządzanie wysokimi technologiami).
Rozmowy i prezentacje podczas finału II edycji „Jutronautów” potrwają od 10.00 do 15.00. Wydarzenie poprowadzą: Kamila Kalińczak – redaktor naczelna Instytutu Dobrego Życia, projektu „Wysokich Obcasów” i Vadim Makarenko – szef projektów BiQdata i Sonar „Gazety Wyborczej”. Szczegółowy plan i opis wszystkich atrakcji dostępny jest na <link http://wyborcza.pl/Jutronauci/7,165059,24132572,dotknij-przyszlosci-prz…; serwisu dedykowanego akcji.
Wydarzenie „Jutronauci” jest otwarte dla publiczności – wymagana jest tylko wcześniejsza rejestracja na <link http://bilety.cojestgrane24.pl/jutronaucifinal>stronie</link>.&nbsp;Org… zapraszają dużych i małych miłośników nowoczesnych technologii i inteligentnych rozwiązań problemów jutra. Dzieci będą mogły konstruować robota z klocków LEGO, a także wziąć udział w autorskich warsztatach kreatywnych nagradzanego w polskich i międzynarodowych konkursach fotografa, architekta i pilota, Kacpra Kowalskiego.
Odbywający się 17 listopada br. finał „Jutronautów” zamknie drugą edycję projektu, który tworzył zespół redakcyjny „Gazety Wyborczej” we współpracy z Kulczyk Investments. Partnerem medialnym projektu jest Radio TOK FM.
Partnerzy wydarzenia:&nbsp;Uczelnia Łazarskiego, THINKTANK, Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej (CZIiTT), Wolves Summit, Warsaw Business Youth, Youth Business Poland, Creative Coding, Brain Embassy i Koźmiński Business Club, PocketBook, Publio.pl oraz Koneser.
Więcej informacji o projekcie - Wyborcza.pl/Jutronauci

Dlaczego Łazarski?

Jesteśmy ośrodkiem naukowo dydaktycznym, który umiejętnie łączy innowacyjne standardy edukacji z tradycyjnymi celami kształcenia.

Budujemy społeczność opartą na zdobywaniu wiedzy od najznakomitszych mistrzów. Grono naszych wykładowców to wybitni eksperci w dziedzinie ekonomii, polityki, lotnictwa i prawa!

  • Uczelnia Łazarskiego jest w czołówce najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce: w tegorocznym rankingu Perspektyw zajęliśmy 4 miejsce wśród uczeni niepublicznych
  • mamy uprawnienia do nadawania stopnia doktora oraz doktora habilitowanego na wszystkich wydziałach
  • jesteśmy silną marką, która od ponad 30 lat z sukcesem konkuruje na polskim rynku szkolnictwa wyższego wyznaczając trendy profesjonalnej edukacji 

Studiuj i ucz się od najlepszych!

Łazarski w czołówce Uczelni wyższych!

  • Wydział Prawa i Administracji zajął I miejsce w XVII Rankingu Wydziałów Prawa „Dziennika Gazeta Prawna” (2023 r.) 
  • jesteśmy liderem w kategorii edukacja biznesu w badaniu Marka Godna Zaufania, przeprowadzonym przez wydawcę miesięcznika My Company Polska oraz instytut badawczy Kantar Polska
  • jesteśmy na 4. miejscu wśród niepublicznych uczelni w Polsce wg prestiżowego rankingu Perspektyw!
  • wysoki poziom kierunku lekarskiego został powtórnie pozytywnie oceniony przez Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej uchwałą nr 838/2023 z dn. 18 września 2023 r.

Wyróżnienia i nagrody wiele mówią o jakości edukacji, jaką świadczymy!