Izba Pamięci wpisana do Katalogu muzeów uczelnianych

W dniach 17-19 października 2018 roku Stowarzyszenie Muzeów Uczelnianych i Politechnika Łódzka zorganizowały konferencję naukową poświęconą uczelnianym muzeom - "Muzea uczelniane: wyzwania, zagrożenia, możliwości". Wydarzenie było okazją do zaprezentowania Izby Pamięci promującej pamięć o Powstaniu Warszawskim, która znajduje się na terenie naszej Uczelni.
muzea uczelniane katalog

Przedstawiciele Uczelni Łazarskiego wzięli udział w panelu dotyczącym nowych uczelnianych jednostek, które w tym roku dołączają do Stowarzyszenia. Pracownicy uczelni z całego kraju prezentowali historię oraz bogate zbiory akademickich muzeów - począwszy od XVIII-wiecznych pamiątek polskich dyplomatów po tkaniny zaprojektowane przez studentów-artystów. Omawiano także współczesne problemy i wyzwania, które stoją przed uczelnianymi muzeami.
Uczelnia Łazarskiego jako jedna z niewielu uczelni niepublicznych <link http://muzeauczelniane.pl/izba-pamieci-pulku-ak-baszta-i-walk-powstancz… się w gronie ponad 60 Uczelni</link>, których jednostki muzealne wpisane są do Katalogu muzeów uczelnianych. Uczelnię reprezentowała studentka Milena Walczyk, która przybliżyła uczestnikom spotkania historię związaną z Izbą Pamięci oraz jej przeznaczenie. Projekt Izba Pamięci skierowany jest głównie do studentów, ale także wszystkich tych, którzy zainteresowani się historią przebiegu Powstania Warszawskiego i jego uczestników.&nbsp;&nbsp;
Zbiory muzealne Izby podzielone są między dwa piętra. Na pierwszym piętrze można podziwiać powstańczy mural oraz zapoznać się z historią przebiegu powstania. Na poziomie -1 możemy przeczytać poruszające wspomnienia powstańców, sanitariuszek i dzieci oraz obejrzeć wystawę eksponatów z okresu Powstania Warszawskiego.&nbsp;
Serdecznie zapraszamy do zwiedzania!&nbsp;

Łazarski w czołówce Uczelni wyższych!

  • Wydział Prawa i Administracji zajął I miejsce w XVIII Rankingu "Dziennik Gazeta Prawna” (2024 r.)
  • Wydział Prawa i Administracji jest także na 1. miejscu wg XIII rankingu dziennika Rzeczpospolita (2024 r.)
  • jesteśmy w pierwszej czwórce w prestiżowym rankingu magazynu Perspektywy 
  • wysoki poziom kierunku lekarskiego został powtórnie pozytywnie oceniony przez Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej uchwałą nr 838/2023 z dn. 18 września 2023 r.

Cieszymy się, że nasze starania są doceniane!