Jeden z największych specjalistycznych szpitali pediatrycznych w Polsce. Jest także instytutem badawczym, pracującym na rzecz nowoczesnej pediatrii. Misją instytutu jest kierowanie wysiłków i starań w stronę małych pacjentów, zapewniając im opiekę i leczenie na najwyższym poziomie dzięki najnowocześniejszym osiągnięciom naukowym. 

Wiodąca jednostka w zakresie medycyny pola walki. Instytut to nowoczesna, wieloprofilowa jednostka badawczo-rozwojowa wyróżniająca się jakością we wszystkich dziedzinach aktywności. Misją instytutu jest „Pacjent w centrum uwagi. Leczymy i opiekujemy się: nowocześnie i bezpiecznie”.

Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej (WIML) jest jednym z nielicznych w skali europejskiej ośrodków naukowo-badawczo-szkoleniowych i kliniczno-diagnostycznych, specjalizujących się w problematyce medycyny lotniczej. Jego tradycje sięgają okresu międzywojennego, kiedy to w 1928 roku Józef Piłsudski, minister spraw wojskowych powołał do życia Centrum Badań Lotniczo-Lekarskich.

NIGRiR, utworzony w 1948 r., jest nowoczesną placówką badawczą w dziedzinach geriatrii, reumatologii i rehabilitacji. Kształtowana przez lata kadra naukowa i zaplecze badawcze Instytutu oraz unikalna Rada Naukowa Instytutu są gwarantem wypracowania dobrych praktyk postępowania w poszczególnych dziedzinach medycyny i stanowią potencjał do tworzenia nie tylko krajowych, ale i europejskich standardów postępowania.

Główny kliniczny ośrodek kardiologiczno-kardiochirurgiczny o najwyższym stopniu referencyjności, ważny ośrodek kształcenia podyplomowego w dziedzinie kardiologii w Polsce oraz dynamicznie rozwijający się ośrodek naukowy. Od wielu lat Instytut plasuje się w ścisłej czołówce najlepszych tego typu placówek w Polsce. Przyczynia się do tego bardzo wysoka jakość oraz dostęp do wysokospecjalistycznych procedur medycznych.

Wiodący ośrodek naukowy w Polsce specjalizujący się w rozwijaniu nowych metod leczenia i rehabilitacji zaburzeń psychicznych i neurologicznych. Dysponuje nowoczesnym zapleczem diagnostycznym i klinicznym, umożliwiającym rozpoznanie i leczenie chorób neurologicznych i psychicznych. Służy pomocą w warunkach szpitalnych, prowadzi konsultacje w warunkach ambulatoryjnych.

Główny w kraju ośrodek naukowy w zakresie dyscyplin tytułowych oraz referencyjny ośrodek kliniczno-diagnostyczny. Instytut prowadzi działalność diagnostyczną, leczniczą, naukową, organizacyjną oraz dydaktyczną poprzez różne formy kształcenia naukowego, specjalistycznego i ustawicznego. W zakresie swoich dziedzin Instytut jest organem doradczyma w niektórych sprawach również wykonawczym Ministerstwa Zdrowia.

Szpital miejski posiadający certyfikat Systemu Zarządzania Jakością w zakresie lecznictwa szpitalnego, ambulatoryjnego i promocji zdrowia. W 2013 roku dołączył do grona nielicznych szpitali wieloprofilowych, które mają akredytację ministra zdrowia.

Wyjątkowe miejsce, które na warszawskiej mapie urodowej istnieje już od 19 lat.Stworzona dla osób ceniących komfort, profesjonalizm, a przede wszystkim poszukujących zabiegów z zakresu medycyny estetycznej na najwyższym, światowym poziomie. 

Misją szpitala jest dążenie do zapewnienia pacjentom wysokiej jakości usług leczniczych i pielęgnacyjnych.

Najstarsza stołeczna, placówka funkcjonująca w Warszawie od ponad 200 lat. Po przeprowadzonej w ostatnich latach rozbudowie i modernizacji to jedna z najnowocześniejszych placówek.

Misją Warszawskiego Szpitala dla Dzieci jest niesienie pomocy wszystkim potrzebującym dzieciom. Szpital dąży do tego, wykorzystując całą swoją wiedzę, doświadczenie i życzliwość personelu, a także stara się zapewnić pacjentom najwyższej jakości usługi medyczne oraz poczucie bezpieczeństwa.

Szpital znalazł się w ścisłej czołówce najlepszych placówek medycznych z oddziałem ginekologii w kraju wg Rankingu Szpitali i Oddziałów Szpitalnych zorganizowanego przez tygodnik "Wprost".

Szpital należy do największych tego typu placówek w Polsce. Jest szpitalem uniwersyteckim, prowadzącym wysokospecjalistyczną działalność kliniczną, dydaktyczną i naukową. Świadczenia są udzielane w 20 oddziałach. Pracownia elektroencefalografii oraz zespół leczenia środowiskowego były pierwszymi tego typu w Polsce.

To wielospecjalistyczna placówka, w której przyjmują specjaliści z dziedziny ortopedii, psychologii sportu, rehabilitacji, okulistyki i USG. Od lat jest na jednym z najwyższych miejsc w rankingu jakości leczenia, przygotowywanym przez "Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia".

Misją Domu Lekarza Seniora jest służenie ludziom starszym, samotnym i chorym, niesienie pomocy każdemu, kto tego potrzebuje, oraz zapewnienie mieszkańcom godziwych warunków życia i odpoczynku.  

Główny ośrodek gromadzenia całości polskiej literatury z dziedziny medycyny i nauk pokrewnych oraz najważniejszych pozycji światowej literatury medycznej. 

Wspierając efektywną naukę, pomagamy medykom we wspólnym i świadomym rozwoju kompetencji.

Wierzymy, że dzięki naszemu wspólnemu wysiłkowi, istnienie efektywnego systemu nauczania młodych medyków może stać się tak samo oczywiste jak obecnie jego brak. A funkcjonowanie relacji uczeń-mistrz oraz wielodyscyplinarnych, sprawnie działających zespołów medycznych będzie wręcz powszechne.

 

Nowoczesna, wieloprofilowa jednostka badawczo-naukowa, łącząca najnowszą wiedzę z praktyką. Ośrodek wyróżnia innowacyjne podejście do problematyki neuronauki i nowych technologii medycznych, zapewniających kompleksową, nowoczesną i opartą na najwyższych standardach wiedzę medyczną. Neurosphera Miłomłyn realizuje wieloprofilową aktywność naukowo-badawczą i dydaktyczną.

To kompleks przychodni i innowacyjna klinika okulistyczna prowadzona przez prof. Jerzego Szaflika, która skupia wielu wybitnych specjalistów z jego szkoły okulistyki. Do głównych obszarów specjalizacji Centrum Mikrochirurgii Oka Laser zalicza się operacje zaćmy, jaskry, stożka rogówki oraz zabiegi na siatkówce. CMO Laser jako pierwszy, niepubliczny ośrodek chirurgii okulistycznej w Polsce wprowadził laserową korekcję wad wzroku.

Centrum Medycyny Sportowej, powstałe w 2002 roku, jest ośrodkiem leczniczo-rehabilitacyjnym specjalizującym się w terapii urazów ortopedycznych. Lekarze Centrum dbają o zdrowie sportowców i osób aktywnie uprawiających sport. Ośrodek wykorzystuje najnowocześniejsze techniki i technologie w diagnozie, leczeniu i rehabilitacji.

Położony w centrum Warszawy, kameralny, dysponujący wysokospecjalistyczną kadrą medyczną lekarzy doświadczonych i co najważniejsze oddanych pacjentom. To nie tylko blisko 90 letnia historia sięgająca 1921 roku, kiedy to powstał Oddział Położniczy ale i współczesność.

Od 1 stycznia 2011 r. placówka funkcjonuje jako Szpital Solec Sp. z o.o.

W chwili obecnej w strukturze szpitala funkcjonują:

  • Oddział Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Proktologii
  • Oddział Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Kardiologii
  • Oddział Chirurgii Urazowo - Ortopedycznej
  • Oddział Ginekologii i Położnictwa
  • Oddział Neonatologii
  • Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii
  • Szpitalny Oddział Ratunkowy

Szpital dysponuje również Pracownią Diagnostyki Laboratoryjnej, Pracownią Diagnostyki Obrazowej, Pracownią Endoskopową oraz Pracownią Nieinwazyjnej Diagnostyki Kardiologicznej. Oferuje pacjentom kompleksową opiekę medyczną począwszy od Podstawowej Opieki Zdrowotnej, a skończywszy na hospitalizacji.

Jest to prywatny, wielospecjalistyczny i nowoczesny szpital. Kompleksowa opieka medyczna świadczona jest poprzez poradnie specjalistyczne, szeroko rozumianą diagnostykę i hospitalizację.