13 marca 2007 roku w Uczelni Łazarskiego odbył się długo oczekiwany Dzień Niemiecki.

Dużym wkładem pracy Germanistów Studium Języków Obcych oraz wielkim zaangażowaniem studentów grup niemieckich obchody Dnia Niemieckiego wypadły niezwykle uroczyście i sympatycznie. Niemieckie, polskie, unijne flagi i chorągiewki, liczne plakaty i dekoracje, wyłożone na stołach niemieckich książki i czasopisma oraz stoiska wydawnictw obcojęzycznych /HUEBER, Klett/ przypominały o charakterze tego dnia. W spotkaniu ze Steffenem Möllerem, gwiazdą obchodów Dnia Niemieckiego uczestniczyli nasi studenci, lektorzy i pracownicy uczelni. Pan Steffen Möller swoim niezwykłym urokiem i bezpośredniością wprawił wszystkich w doskonały nastrój.

Tuż przed godziną dziesiątą przybył do naszej uczelni zaproszony gość honorowy - pan dr Volker Berresheim - Radca Ambasady Niemiec w Polsce i pełnomocnik ds. UE, powitany przez władze uczelni wygłosił wykład na temat najważniejszych aspektów prezydencji niemieckiej w Unii Europejskiej. Wykładowi towarzyszyła niezwykle interesująca prezentacja multimedialna. Po wykładzie Pan dr Berresheim odpowiadał na pytania studentów.

Studenci naszej szkoły przygotowali piękne spotkanie z poezją niemiecką, prezentując wiersze najbardziej znanych poetów niemieckich. Po spotkaniu z poezją odbyła się prezentacja multimedialna wydawnictwa Klett, przedstawiająca nowa ofertę wydawniczą.

Niewątpliwie atrakcją Dnia Niemieckiego był "Studentenkneipe Zur Vorlesung", przygotowany w całości przez naszych studentów i lektorów języka niemieckiego. "Frikadellen", kanapki z szynką szwarcwaldzką, ogromny wybór sałatek z "Kartoffelsalat" na czele oraz ciasta z "Apfelkuchen" błyskawicznie znikały ze stołów. Degustacji towarzyszyły dźwięki niemieckiej muzyki młodzieżowej. Zwycięzcy konkursu wiedzy o Niemczech wykazali się wielką znajomością zagadnień i zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Niemalże w każdym miejscu uczelni można było dostrzec kącik niemiecki.

I tak Dzień Niemiecki dobiegł końca we wspaniałej atmosferze, zapamiętany jako kolejna udana impreza organizowana tradycyjnie przez Studium Języków Obcych.