Dzień Chiński odbył się 29.10.2013 r. Został przygotowany  przez naszych studentów, wykładowców oraz gości, którzy nie szczędzili sił aby dać nam poczuć klimat tego pięknego kraju. Gościem honorowym był Pan Li Qikun, Dyrektor Instytutu Konfucjusza w Warszawie.

Bardzo obfity program rzucił światło na bogactwo i różnorodność kultury chińskiej pozostawiając bardzo wiele do zgłębienia na własną rękę. Niezwykle ciekawa prezentacja Prezesa Koła Naukowego Prawa i Gospodarki Chin Maxymiliana Piechuta przybliżyła nam rolę Chin w gospodarce światowej, a wystąpienie Pana dr Jarosława Jury uzupełniło ten obraz przeglądem kuchni różnych regionów Chin. Nasi studenci, a zarazem pracownicy, Anna Leszczyńska i Karol Strzała opowiedzieli nam o swoim udziale w programie: Chinese-European Partnership for Developement. Zabrali nas w podróż po dzisiejszych Chinach w obiektywie aparatu fotograficznego. W dalszej części członek Koła Młodych Dyplomatów Mateusz Czasak nakreślił nam aspekty polityki zagranicznej Chin.

W drugiej części Dnia mogliśmy wziąć udział w lekcji języka chińskiego oraz poznać przykłady tradycyjnego pisma chińskiego z różnych epok w prezentacji naszego gościa z  Instytutu Konfucjusza. Emilia Lewandowska opowiedziała o ceremonii parzenia herbaty. Podczas prezentacji pojawił się film ilustrujący całą ceremonię.

Największą atrakcją imprezy był pokaz sztuki walki przygotowany przez dwóch walecznych Panów: Dyrektora Studium Wychowania Fizycznego, Bartosza Samitowskiego i studenta Marcina Antoszewskiego. Nie obyło się bez pokazu z udziałem reprezentanta publiczności, czym Panowie zdobyli uznanie i szacunek pośród Panów oraz liczne adoratorki pośród Pań.

Imprezie towarzyszyła wystawa sztuki i rękodzieła chińskiego zorganizowana przez Panią Beatę Kozińską, dyrektora administracyjnego uczelni, znawcę kultury i entuzjastkę Chin.

Na zakończenie, tradycyjnie, odbyła się degustacja przysmaków kuchni chińskiej.