Relacja z Dnia Azerbejdżanu!

8 grudnia 2015 roku Studium Języków Obcych wraz ze studentami z Azerbejdżanu zorganizowało Dzień Azerbejdżanu na Uczelni Łazarskiego. Wydarzenie odbyło się pod hasłem: Azerbejdżan – kraj strzeżony przez ogień.

Organizatorzy postawili sobie za cel pokazanie, czym ten kraj wyróżnia się na arenie międzynarodowej. Azerbejdżan jest krajem wielu kultur, tradycji i niesamowitych ludzi, jest również jednym z najbardziej tolerancyjnych krajów na świecie oraz pierwszym krajem muzułmańskim w którym kobiety mają równe prawa polityczne. Azerbejdżan to kraj piękna krajobrazu i niespotykanej gościnności, mieszkańcy tego kraju tak bardzo cenią sobie obecność gości, że traktują ich po królewsku.

Podczas całego eventu uczestnicy mogli podziwiać narodowe stroje azerskie jakie mieli na sobie studenci z tego kraju. Szczególnie pięknie prezentowały się one w trakcie tańców narodowych. Na koniec wszyscy zostali zaproszeni do wspólnej azerskiej uczty, gdzie królował tradycyjny płow.

Studenci z Azerbejdżanu i Studium Języków Obcych składają podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do sukcesu tego wspaniałego i niezapomnianego wydarzenia.

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji tutaj.

Dzień Azerbejdżanu 8.12.2015