Publikacja: | Aktualności / Centrum prasowe / Centrum logistyki i innowacji / Wykładowcy /

W numerze 18/2015 tygodnika "Wprost" ukazał się artykuł "Ile innowacji w logistyce?", którego autorką jest prof. Aleksandra Laskowska-Rutkowska, wykładowca Uczelni Łazarskiego.

prof Aleksandra Laskowska-Rutkowska

Prof. Laskowska-Rutkowska w artykule przekonuje, że branża TSL ma duży, ale nadal nie dońca wykorzystany potencjał logistyczny. Wprawdzie na szeroką skalę stosowane są technologie GPS i centra dystrybucyjne, natomiast innowacje samych procesów i operacji to nad nie do końca zagospodarowany obszar.

Innowacje w logistyce są konieczne do jej dalszego rozwoju, pozwalają na obniżenie kosztów, skrócenie czasu reakcji oraz lepsze wykorzystanie zasobów.  M.in. dzięki kooperacji badawczej biznesu ze środowiskami akademickimi wprowadzane są nowatorskie rozwiązania dostosowane do aktualnych potrzeb branży.  

Prof. dr hab. Aleksandra Laskowska-Rutkowska
Ekspert z obszaru logistyki i innowacji, wykładowca Uczelni Łazarskiego oraz dyrektor Centrum Logistyki i Innowacji Uczelni Łazarskiego, które prowadzi badania i propaguje efektywne rozwiązani w obszarze logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw z uwzględnieniem innowacji. Autorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu logistyki, w tym książek, opracowań i ekspertyz z obszaru innowacji. Członek kapituły konkursów: "Produkt innowacyjny dla logistyki" i "Lider zakupów".

Zapraszamy do lektury artykułu udostępnionego w całości poniżej!