Szanowni Państwo, informujemy, że w piątek 14 sierpnia br. Biblioteka będzie NIECZYNNA

Zapraszamy do Biblioteki Uczelnianej

Drodzy Użytkownicy, pomieszczenia Biblioteki Uczelnianej są znowu dla Was dostępne, wejście TYLKO przez sektor D. Działamy zgodnie z ograniczeniami wymuszonymi przez stan epidemii, czyli Bezpiecznie:

 1. Przed wejściem do Biblioteki należy dokładnie zdezynfekować ręce,
 2. Do odwołania nakłada się obowiązek zakrywanie nosa i ust za pomocą maski, maseczki, przyłbicy, odzieży lub jej części,
 3. Przy ladzie bibliotecznej w tym samym czasie może przebywać tylko jedna osoba,
 4. Należy zachować dystans społeczny co najmniej 1,5 m,
 5. Maksymalna liczba osób jednorazowo przebywających w Bibliotece wynosi 37,
 6. Wszyscy użytkownicy wchodzący na teren Czytelni muszą się obowiązkowo zarejestrować u dyżurującego bibliotekarza,
 7. W kabinach pracy indywidualnej może przebywać wyłącznie jedna osoba. Z kabiny może korzystać jeden użytkownik dziennie. Kabiny są dezynfekowana na zakończenie każdego dnia pracy,
 8. Książki i czasopisma z Czytelni podaje bibliotekarz, po wykorzystaniu są poddawane 3-dniowej kwarantannie,
 9. Zamówienie na materiały z Czytelni składa się mailowo lub osobiście u dyżurującego bibliotekarza. Lista musi zawierać dane bibliograficzne jednoznacznie identyfikujące książkę oraz sygnaturę Klasyfikacji Biblioteki Kongresu,
 10. Wietrzenie Biblioteki oraz dezynfekcja powierzchni dotykowych i używanego sprzętu jest przeprowadzana w godzinach 12.00-12.30,
 11. W przypadku stwierdzenia wyraźnych oznak choroby, uporczywy kaszel, złe samopoczucie, trudności w oddychaniu, osoba z takimi objawami nie zostanie wpuszczona do Biblioteki.

Świadczymy dla Was usługi w godzinach z przerwą na dezynfekcję i wietrzenie 12-12:30:
Poniedziałek 8:00 -16:00
Wtorek 8:00 – 16:00
Środa 8:00 – 16:00
Czwartek 8:00 – 16:00
Piątek 8:00 – 16:00
Sobota zamknięte
Niedziela zamknięte

Uruchamiamy wypożyczenia: użytkownicy biblioteki mogą składać zamówienia wyłącznie przez katalog online. Książki z Wypożyczalni i Magazynu wypożyczane są na niezmienionych zasadach.

Umożliwiamy zamawianie skanów książek i czasopism znajdujących się w zbiorach biblioteki. Zamówienia przyjmujemy na adres mailowy czytelnia@lazarski.edu.pl lub biblioteka@lazarski.edu.pl. Jeden użytkownik biblioteki może zamówić raz na tydzień skany 3 tytułów, do 22 stron każdy. Studenci piszący pracę dyplomową mogą zamówić raz na tydzień skany 5 tytułów, do 22 stron każdy.

Jeśli tylko zwracasz wypożyczone materiały zostaw je we wrzutni, znajdującą się przed budynkiem Uczelni przy wejściu do sektora D. Zgodnie z rekomendacjami książka po zwrocie pozostaje w kwarantannie przez 3 dni. Po tym okresie wraca do obiegu.

Informujemy, że termin zwrotu wszystkich wypożyczonych książek został przedłużony do 31 maja 2020 r. Od 9 marca 2020 do końca maja nie są naliczane opłaty za przetrzymanie. Kary naliczone przed i po tym okresie będą wymagały zapłacenia.

Opłaty za przetrzymanie materiałów bibliotecznych prosimy wpłacić przelewem na konto:
Uczelnia Łazarskiego
mBank S.A.
13114019770000558003001001

W tytule przelewu należy podać swoje dane (Imię, nazwisko, nr albumu lub karty bibliotecznej) i informację „Biblioteka – opłata specjalna”. Potwierdzenie przelewu prosimy przysyłać na naszego maila.

E-booki w służbie nauki

Ostatnie tygodnie diametralnie zmieniły naszą rzeczywistość. Rewolucja nie ominęła świata nauki. Z dnia na dzień funkcjonowanie uniwersytetów i instytucji badawczych przeniosło się do przestrzeni wirtualnej. Środowisko akademickie, naukowe straciło swobodę dostępu do zasobów bibliotecznych, laboratoriów, sal wykładowych.
Wydawnictwo Naukowe PNW chce wesprzeć społeczność uniwersytecką w codziennej pracy, w tych niecodziennych warunkach. Dlatego do końca kwietnia w ramach zasobów IBUKA Libry udostępniamy bezpłatny pakiet publikacji metodologicznych od PWN. Wierzymy, że będzie on realnym wsparciem kształcenia w trybie zdalnym, jak i pomocą dla osób, które wykorzystują ten czas na pisanie prac dyplomowych, naukowych lub artykułów.
Lista tytułów od PWN dostępnych od 31 marca 2020 r. (PDF)

PROQUEST EBOOK CENTRAL zmienia zasady udostępniania swoich materiałów

Do połowy czerwca 2020 roku wszyscy użytkownicy mają nieograniczony dostęp do zakupionych tytułów u kolejnych wydawców. Lista uczestniczących wydawców będzie stale aktualizowana.

PROQUEST EBOOK CENTRAL to nasza największa wielodziedzinowa baza książek elektronicznych. Po założeniu indywidualnego konta serwis pozwala na utworzenie własnej półki z książkami, sporządzanie notatek, podkreślanie konkretnych fragmentów tekstu, tworzenie cytowań. Posiadając konto można również "wypożyczyć" daną książkę i korzystać z niej bez dostępu do Internetu. Bazą można w pełni posługiwać się zarówno z komputera jak i z tabletu lub telefonu.

Biblioteka Uczelni Łazarskiego,
02-662 Warszawa ul. Świeradowska 43, sektor F, I piętro

czytelnia@lazarski.edu.pl (w sprawie wypożyczeń i dostępu do baz)
biblioteka@lazarski.edu.pl (w innych sprawach)
interlibrary@lazarski.edu.pl (wypożyczenia międzybiblioteczne)

Telefony:
+48 22 54 35 392 (dyrektor)
+48 22 54 35 390 (Wypożyczalnia i Czytelnia)
+48 22 54 35 391 (Pracownia i Magazyn)