Testowanie portalu Statista do 30.10.2019

Statista jest jedną z największych na świecie platform zawierających statystyki i dane rynkowe, która umożliwia dostęp do ponad 1,5 miliona statystyk, prognoz, dokumentacji, raportów i infografik na 80 000 tematów z ponad 22 500 źródeł. Od informacji dotyczących wartości rynkowej karmy dla królików domowych w Wielkiej Brytanii, poprzez dane na temat części populacji norweskiej, która codziennie czyta gazety, po analizę osób grających na telefonach komórkowych w Chinach – platforma jest zbiorem danych na temat ekonomii, potrzeb konsumenckich, badań opinii publicznej i trendów demograficznych.
Wszystkie dane można pobrać zaledwie w kilka sekund. Są dostępne w czterech różnych formatach. Ponadto każdy student, wykładowca i pracownik otrzymuje pełne prawo do publikacji i wykorzystywania danych, co jest przydatne np. podczas prezentacji na konferencji. Dostępna jest również opcja automatycznego cytowania danych.
Proponujemy samodzielne sprawdzenie Statisty, dostępnej pod adresem https://www.statista.com (w obrębie sieci komputerowej Uczelni Łazarskiego). Oceny, pytania i uwagi prosimy nadsyłać na adres: biblioteka@lazarski.edu.pl.

Godziny otwarcia

Drodzy użytkownicy, jeśli w dniach zamknięcia Biblioteki wypada Wam termin zwrotu wypożyczonych książek, możecie je: zwrócić przez wrzutnię, samodzielnie przedłużyć termin wypożyczenia poprzez katalog OPAC lub wysłać do nas wiadomość.

UWAGA! Czytelników obsługujemy do 15 minut przed zamknięciem Biblioteki.

Biblioteka Uczelni Łazarskiego,
02-662 Warszawa ul. Świeradowska 43, sektor F, I piętro

czytelnia@lazarski.edu.pl (w sprawie wypożyczeń i dostępu do baz)
biblioteka@lazarski.edu.pl (w innych sprawach)
interlibrary@lazarski.edu.pl (wypożyczenia międzybiblioteczne)

Telefony:
+48 22 54 35 392 (dyrektor)
+48 22 54 35 390 (Wypożyczalnia i Czytelnia)
+48 22 54 35 391 (Pracownia i Magazyn)