Drodzy Użytkownicy

Biblioteka Uczelniana zaktualizowała katalog biblioteczny, który posiada szereg użytecznych funkcji i możliwości. Aby korzystać z opcji logowania do dotychczasowego konta bibliotecznego konieczna jest jego migracja do nowego katalogu. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z instrukcją migracji i wykonanie wskazanych w instrukcji kroków.
W przypadku pytań prosimy o kontakt.
Jednocześnie serdecznie przepraszamy za czasowe utrudnienia w dostępie do baz danych, cały czas trwają ostatnie prace informatyczne związane z konfiguracją nowego systemu bibliotecznego.

Zapraszamy do Biblioteki Uczelnianej

Drodzy Użytkownicy, pomieszczenia Biblioteki Uczelnianej są dla Was dostępne, wejście TYLKO przez sektor D. Działamy zgodnie z ograniczeniami wymuszonymi przez stan epidemii, czyli Bezpiecznie:

  1. Przed wejściem do Biblioteki należy dokładnie zdezynfekować ręce,
  2. Do odwołania nakłada się obowiązek zakrywanie nosa i ust za pomocą maski, maseczki, przyłbicy, odzieży lub jej części,
  3. Przy ladzie bibliotecznej w tym samym czasie może przebywać tylko jedna osoba,
  4. Należy zachować dystans społeczny co najmniej 1,5 m,
  5. Maksymalna liczba osób jednorazowo przebywających w Bibliotece wynosi 37,
  6. Wszyscy użytkownicy wchodzący na teren Czytelni muszą się obowiązkowo zarejestrować u dyżurującego bibliotekarza,
  7. W kabinach pracy indywidualnej może przebywać wyłącznie jedna osoba. Z kabiny może korzystać jeden użytkownik dziennie. Kabiny są dezynfekowana na zakończenie każdego dnia pracy,
  8. Wietrzenie Biblioteki oraz dezynfekcja powierzchni dotykowych i używanego sprzętu jest przeprowadzana w godzinach 12.00-12.30,
  9. W przypadku stwierdzenia wyraźnych oznak choroby, uporczywy kaszel, złe samopoczucie, trudności w oddychaniu, osoba z takimi objawami nie zostanie wpuszczona do Biblioteki.

Umożliwiamy zamawianie skanów książek i czasopism znajdujących się w zbiorach biblioteki. Zamówienia przyjmujemy na adres mailowy czytelnia@lazarski.edu.pl lub biblioteka@lazarski.edu.pl. Jeden użytkownik biblioteki może zamówić raz na tydzień skany 3 tytułów, do 22 stron każdy. Studenci piszący pracę dyplomową mogą zamówić raz na tydzień skany 5 tytułów, do 22 stron każdy.

Jeśli tylko zwracasz wypożyczone materiały zostaw je we wrzutni, znajdującą się przed budynkiem Uczelni przy wejściu do sektora D. Zgodnie z rekomendacjami książka po zwrocie pozostaje w kwarantannie przez 3 dni. Po tym okresie wraca do obiegu.

Opłaty za przetrzymanie materiałów bibliotecznych prosimy wpłacić przelewem na konto:
Uczelnia Łazarskiego
mBank S.A.
13114019770000558003001001

W tytule przelewu należy podać swoje dane (Imię, nazwisko, nr albumu lub karty bibliotecznej) i informację „Biblioteka – opłata specjalna”. Potwierdzenie przelewu prosimy przysyłać na naszego maila.

Godziny otwarcia

Drodzy użytkownicy, jeśli w dniach zamknięcia Biblioteki wypada Wam termin zwrotu wypożyczonych książek, możecie je: zwrócić przez wrzutnię, samodzielnie przedłużyć termin wypożyczenia poprzez katalog OPAC lub wysłać do nas wiadomość.

UWAGA! Czytelników obsługujemy do 15 minut przed zamknięciem Biblioteki. Przerwa na dezynfekcję i wietrzenie 12.00-12.30.

Biblioteka Uczelni Łazarskiego,
02-662 Warszawa ul. Świeradowska 43, sektor F, I piętro

czytelnia@lazarski.edu.pl (w sprawie wypożyczeń i dostępu do baz)
biblioteka@lazarski.edu.pl (w innych sprawach)
interlibrary@lazarski.edu.pl (wypożyczenia międzybiblioteczne)

Telefony:
+48 22 54 35 392 (dyrektor)
+48 22 54 35 390 (Wypożyczalnia i Czytelnia)
+48 22 54 35 391 (Pracownia i Magazyn)