E-booki w służbie nauki

Ostatnie tygodnie diametralnie zmieniły naszą rzeczywistość. Rewolucja nie ominęła świata nauki. Z dnia na dzień funkcjonowanie uniwersytetów i instytucji badawczych przeniosło się do przestrzeni wirtualnej. Środowisko akademickie, naukowe straciło swobodę dostępu do zasobów bibliotecznych, laboratoriów, sal wykładowych.
Wydawnictwo Naukowe PNW chce wesprzeć społeczność uniwersytecką w codziennej pracy, w tych niecodziennych warunkach. Dlatego do końca kwietnia w ramach zasobów IBUKA Libry udostępniamy bezpłatny pakiet publikacji metodologicznych od PWN. Wierzymy, że będzie on realnym wsparciem kształcenia w trybie zdalnym, jak i pomocą dla osób, które wykorzystują ten czas na pisanie prac dyplomowych, naukowych lub artykułów.
Lista tytułów od PWN dostępnych od 31 marca 2020 r. (PDF)

PROQUEST EBOOK CENTRAL zmienia zasady udostępniania swoich materiałów

Do połowy czerwca 2020 roku wszyscy użytkownicy mają nieograniczony dostęp do zakupionych tytułów u kolejnych wydawców. Lista uczestniczących wydawców będzie stale aktualizowana.

PROQUEST EBOOK CENTRAL to nasza największa wielodziedzinowa baza książek elektronicznych. Po założeniu indywidualnego konta serwis pozwala na utworzenie własnej półki z książkami, sporządzanie notatek, podkreślanie konkretnych fragmentów tekstu, tworzenie cytowań. Posiadając konto można również "wypożyczyć" daną książkę i korzystać z niej bez dostępu do Internetu. Bazą można w pełni posługiwać się zarówno z komputera jak i z tabletu lub telefonu.

Dostęp testowy do platformy Pearson E-textbook Library VitalSource

Zapraszamy do skorzystania z wersji testowej platformy VitalSource. Dzięki niej mamy dostęp do ponad 300 podręczników w wersji angielskiej wydawnictwa Pearson z zakresu Prawa międzynarodowego, Ekonomii i Stosunków międzynarodowych oraz wielu innych. Dostęp trwa 30 dni, od 19.03. do 19.04.

Instrukcja korzystania.

Biblioteka nieczynna od 11 marca 2020

W nawiązaniu do Zarządzenia Rektora UŁa z 10 marca 2020 r. w sprawie zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 wśród społeczności Uczelni informujemy, że Biblioteka będzie zamknięta dla Czytelników od 11 marca do odwołania.

Informujemy ponadto, że w tym okresie:

– terminy zwrotów wypożyczonych książek będą automatycznie przedłużone,
– nie będą naliczane kary za przetrzymanie wypożyczonych książek ponad wyznaczony termin,
– zamawianie książek jest wyłączone, nie wypożyczamy i nie przyjmujemy zwrotów.

Kontakt tylko e-mailowy w godz. 8-16, od poniedziałku do piątku:

Zdalna aktywacja konta, informacja o wypożyczeniach, informacja o rozliczeniu się z Biblioteką (obiegówka), pomoc w zdalnym korzystaniu z elektronicznych zasobów Biblioteki Uczelnianej (bazy danych), wyszukanie materiałów w otwartych zasobach naukowych itp.

Studenci, Doktoranci, Pracownicy i Słuchacze Studiów Podyplomowych Uczelni Łazarskiego mają możliwość zdalnego dostępu do kolekcji książek i czasopism elektronicznych będących w subskrypcji Biblioteki Uczelnianej, dostępnych ze strony UŁa w zakładce: „Bazy danych i źródła informacji”.

Elektroniczne wersje prac dyplomowych są dostępne zdalnie i nie wymagają logowania.

Prosimy o śledzenie profilu Biblioteki na FB.

Biblioteka Uczelni Łazarskiego,
02-662 Warszawa ul. Świeradowska 43, sektor F, I piętro

czytelnia@lazarski.edu.pl (w sprawie wypożyczeń i dostępu do baz)
biblioteka@lazarski.edu.pl (w innych sprawach)
interlibrary@lazarski.edu.pl (wypożyczenia międzybiblioteczne)

Telefony:
+48 22 54 35 392 (dyrektor)
+48 22 54 35 390 (Wypożyczalnia i Czytelnia)
+48 22 54 35 391 (Pracownia i Magazyn)