Kung-Fu / Samoobrona

Prowadzący:
Si-Fu Marcin Błaszak – piąty stopień mistrzowski.

Wing Tsun Kung-Fu – jedyna w swoim rodzaju odmiana kungfu, pochodząca z południa Chin, według starej legendy stworzona przez kobietę.

Na zajęciach Wing Tsun Kung-Fu Si-Fu Marcin szkoli zarówno w zakresie samoobrony jak i wielu innych sposobach prowadzenia walki wręcz. Uczy również zachowań w nietypowych sytuacjach, na przykład kiedy mamy do czynienia z przeciwnikiem uzbrojonym lub z więcej niż jednym przeciwnikiem. Kładzie również nacisk na wytrzymałościowe przygotowanie do walki oraz ogólny rozwój i pielęgnację dobrej kondycji.

Kung-Fu

  • Piątek

Samoobrona

  • Piątek

Miejsce:
Sala 01, poziom -1, sektor A

Zdrowy kręgosłup / Tabata/ Home Workout

Instruktor:
Agnieszka Klecka

Zdrowy kręgosłup

Zajęcia Zdrowy Kręgosłup mają na celu wzmocnienie wszystkich partii mięśniowych oraz zwiększenie sprężystości kręgosłupa. Pomagają złagodzić skutki nieprawidłowych nawyków, wyeliminować ból a także działają prewencyjnie. Zajęcia Zdrowy Kręgosłup zawierają ćwiczenia rozluźniające, stabilizujące, wzmacniające oraz równoważne. Wplatane są też elementy stretchingu oraz nauka prawidłowego oddychania.

Tabata

Zajęcia Tabata obejmują treningi interwałowe, o wysokiej intensywności angażujące większość partii mięśni. Tabata pomaga w przyspieszeniu metabolizmu oraz polepszeniu wytrzymałości organizmu. Trening polega na ćwiczeniach z obciążeniem własnego ciała, oraz dla urozmaicenia z różnymi przyborami (np. hantelki, stepy, gumy). Tabata bazuje na elementach treningu funkcjonalnego.

Home Workout

Trening ten to aktywność, która modeluje całe ciało oraz poprawia wygląd figury. To trening o średniej intensywności wzmacniająco-kształtujący, wykonywany w rytmie muzyki,  wzmacnia mięśnie całego ciała oraz poprawia kondycję fizyczną i koordynację ruchową. Wpływa na wzrost wydolności oddechowej, a tym samym zdrowszy wygląd skóry oraz samopoczucie. 

Miejsce:
Sala 01, piętro -1, sektor A / online

Hatha Joga

Instruktor:
mgr Agata Wnuk

Zajęcia jogi łączą w sobie pracę nad wytrzymałością i elastycznością ciała z nauką i praktyką rozluźniania i otwierania. Poszczególne grupy pozycji (zwanych asanami) mają wpływ na wybrane partie mięśni, kręgosłup, stawy, na procesy fizjologiczne zachodzące w naszym organizmie (np.: trawienie) a także na nasz stan psychiczny. Joga traktowana jest często jako terapia zdrowotna (na schorzenia zalecane są konkretne asany) ale również jako wspaniały sposób na podtrzymanie zdrowego stanu ciała i umysłu i zapobieganie chorobom. Istnieją różne odmiany „jogi”. W ramach zajęć proponujemy hatha jogę prowadzoną metodą B.K.S. Iyengara. Jej specyfika polega na użyciu tzw. pomocy (sprzętu), które to umożliwiają przeciętnemu człowiekowi poprawne wykonywanie asan z korzyścią dla jego zdrowia. Ponadto joga wg tej metody przykłada wielką uwagę do techniki wykonywania asan. Łączy w sobie piękno i precyzję. Istotnym elementem praktyki jest nastawienie adepta jogi: koncentracja na „tu i teraz” oraz stanowczość i wytrwałość w ćwiczeniach połączona z szacunkiem dla swojego ciała. Poprawę kondycji fizycznej a także zdolności psychicznych praktykujący nabywa w miarę regularnych ćwiczeń. Kolejne etapy praktyki jogi obejmują ćwiczenia  oddechowe (prana jamę) oraz medytację.

 

 

Fitness

Instruktor:
Agnieszka Klecka

Fitness to poszukiwanie dobrego samopoczucia psychicznego oraz podążanie do osiągnięcia maksymalnej sprawności fizycznej poprzez szereg ciekawych i urozmaiconych ćwiczeń. Dzięki różnym formom ruchowym, każdy uczestnik tych zajęć znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Od zajęć taneczno-gimnastycznych, przez ogólnorozwojowe, po zajęcia wzmacniające i wytrzymałościowe, ciało ćwiczącego stanie się bardziej sprawne i ujędrnione. Dzięki ćwiczeniom organizm wytwarzać będzie więcej endorfin, które zapewniają nam dobre samopoczucie. Ruch w końcu stanie się ważną częścią w życiu, a dzięki temu ćwiczący będzie czuł się sprawny i zdrowy oraz będzie czuł się szczęśliwy.

Miejsce:
Sala 01, poziom -1, sektor A

AIKIDO

Instruktor:
Chingiz Khalilbayli 

Aikido

Aikido to japońska sztuka walki, w której głównym celem praktyki jest przezwyciężenie samego siebie, a nie kultywowanie przemocy czy agresywności. Krótko mówiąc jest to droga pokojowego wojownika. Aikido może ćwiczyć każdy bez względu na wiek i płeć. Koncentruje się na utrzymaniu zdrowego ciała i ducha, samoobronie i rozwijaniu umiejętności unikania wszelkiego rodzaju konfliktów, nawet w codziennym, rutynowym życiu. 

Miejsce:

Sala 01, poziom -1, sektor A 

Siłownia

Instruktor:
Patryk Jurczak absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, trener personalny, instruktor fitness, gimnastyki.

Miejsce:
Sala 01, poziom -1, sektor A 

Ladies Dance, Hip-Hop, Taniec towarzyski i użytkowy

Instruktorka:
Martyna Konys –  tancerka i instruktorka tańca

Ladies Dance

  • sobota
    godz.: 9:00, 10:00

Hip-Hop

  • sobota
    godz.: 11:00

Miejsce: online

 

Instruktorka: Anna Faściszewska

Taniec towarzyski i użytkowy

czwartek godz.: 17:40, 18:40

miejsce: sala 01, sektor A, poziom -1