beta
Skip to main content

Powrót poziom wyżejPortale nieruchomości

Znajdź mieszkanie szybko i przez Internet! Portale nieruchomości znacznie ułatwiają kontakt między wynajmującym a kandydatem.

W Internecie można znaleźć wiele ofert mieszkań, wolnych pokojów i stancji. Należy zwracać jednak uwagę czy ogłoszenie jest aktualne tj. kiedy zostało zamieszczone. W sezonie ogłoszenia mogą być nieaktualne już następnego dnia. Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku ofert bez zdjęć. Wówczas najlepiej wcześniej zapytać o wszystkie szczegóły.

Zdecydowana większość portali jest darmowa jednak często są tam też zamieszczane oferty agencji nieruchomości (które pobierają prowizję).

Sprawdź proponowane przez nas największe bezpłatne portale nieruchomości:

Gumtree.pl
Gumtree.pl
mieszkanie.pl
Mieszkanie.pl
otodom.pl
OtoDom.pl
oferty.net
Oferty.net
Gratka.pl
Gratka.pl
TwojaStancja.pl
TwojaStancja.pl
uniplaces
Uniplaces

Przydatne informacje:

O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ KORZYSTAJĄC Z PORTALI NIERUCHOMOŚCI?

  • Zawsze pytaj: czy ogłoszenie zamieścił właściciel, czy agencja.
  • Jeśli ogłoszeniodawcą jest agencja nieruchomości: zapytaj jaka jest prowizja (jeśli jest wyższa niż 50% miesięcznego czynszu, wówczas warto zapoznać się z ofertami agencji zamieszczonymi na naszej stronie internetowej).
  • Koniecznie zapisz i sprawdź gdzie znajduje się mieszkanie (najlepiej skorzystaj z google maps albo strony jakdojade.pl).
  • Umów się na spotkanie (jeśli nie będziesz mógł przyjść w wyznaczonym terminie, oddzwoń i poinformuj o tym).
  • Jeśli umowa najmu wydaje Ci się niejasna, nie podpisuj jej. Zawsze w biurze zakwaterowania możesz otrzymać od nas umowę sprawdzoną przez prawników.
  • Pamiętaj: aby sfinalizować wynajem mieszkania często musisz mieć przy sobie kwotę miesięcznego czynszu oraz kaucję w takiej samej wysokości.
  • Przed wynajęciem sporządź z właścicielem protokół zdawczo-odbiorczy oraz spisz liczniki.