Prawo w Gospodarce

specjalność na kierunku Prawo w Biznesie

Program studiów "Prawo w Biznesie" ze specjalnością "Prawo w Gospodarce" łączy akademicki i praktyczny wymiar kształcenia.

Opis specjalności

Studia na Uczelni Łazarskiego uznawane są za jedne z najlepszych w kraju, a kierunek "Prawo w Biznesie" został przygotowany z myślą o problemach i wyzwaniach, które stoją przed współczesnym przedsiębiorcą. 

W 2023 r. Wydział Prawa i Administracji po raz 15 razy uplasował się na pierwszym miejscu w 16-letniej historii rankingu wydziałów prawa uczelni niepublicznych ,,Dziennika Gazety Prawnej”, a przyznana decyzją nr 242/507/2022-1 kategoria naukowa A+ potwierdziła bardzo wysoką pozycję wydziału w systemie szkolnictwa wyższego. Już w 2006 r. Uczelnia uzyskała uprawnienia do nadawania stopnia doktora nauk prawnych w dyscyplinie prawo. Od 2016 r. posiada uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego nauk prawnych w dyscyplinie prawo.

Ważnym priorytetem jest popularyzacja nauki przez wydawany na uczelni Kwartalnik WPiA Ius Novum (100 punktów) oraz Półrocznik WPiA Veritas Iuris (stanowi on forum wymiany poglądów dla studentów, doktorantów i absolwentów wydziałów prawa).


Specjalność “Prawo w Gospodarce” zapewnia dostarczenie wiedzy, umiejętności i kompetencji z zakresu tematyki niezbędnej do lepszego prowadzenia swojej działalności gospodarczej. Jest skierowana do kandydatów, którzy interesują się gospodarką, prawem i polityką i umiejętnie chcą prowadzić nowoczesny biznes. Ta interdyscyplinarna specjalność łączy teoretyczną wiedzę z zakresu prawa z praktycznymi umiejętnościami jej stosowania. Jest dopasowana do współczesnych wymagań rynku pracy z sektora gospodarki. Daje szansę na profesjonalne doskonalenie zawodowe i pozwala zrozumieć złożone procesy prawne zachodzące w gospodarce.

W trakcie nauki realizowany jest szereg wizyt studyjnych i zajęć w warunkach rzeczywistych, przy stałym wsparciu kadry o bogatym doświadczeniu dydaktycznym, naukowym i praktycznym.

Przedmioty specjalnościowe:

  • Prawo korporacyjne
  • Odpowiedzialność karna przedsiębiorcy
  • Prawo bankowe
  • Konstruowanie umów gospodarczych
  • Prawo ochrony konsumenta
  • Prawo reklamy

Jako absolwent tej specjalności zdobędziesz wiedze i umiejętności, które umożliwią Ci sprawne poruszanie się w obszarach prawa i gospodarki.

Perspektywy po studiach

Studia na specjalności “Prawo w Gospodarce” dają gruntowną i pogłębioną wiedzę na temat obowiązującego prawa, jego wykładni oraz stosowania w aspekcie prowadzenia działalności gospodarczej. Podczas studiów adepci uczą się rozumieć jego zawiłości i trendy rozwojowe ze szczególnym uwzględnieniem prawa gospodarczego publicznego i prywatnego. Zgłębiają wiedzę na temat fundamentalnych dylematów współczesnej cywilizacji związanych z rozwojem przedsiębiorczości.

Możliwa kariera po studiach:

  • instytucje państwowe, korporacje i prywatne przedsiębiorstwa,
  • instytucje finansowe,
  • organy administracji rządowej i samorządowej,
  • instytucje otoczenia biznesu,
  • własna działalność gospodarcza.

Korzyści z wyboru studiów

Jako student specjalności "Prawo w Gospodarce":

  • przygotujesz się do efektywnego prowadzenia własnej działalności
  • dzięki praktycznym zajęciom z prawa czy marketingu zdobędziesz umiejętności pozyskiwania funduszy i świadczenia usług drogą elektroniczną,
  • zdobędziesz wiedzę od najlepszych – wykładają u nas wybitni prawnicy, specjalizujący się w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych, 
  • dzięki wielu cennym wskazówkom unikniesz biznesowych niepowodzeń, zdobędziesz motywację do wdrażania autorskich pomysłów i zwiększysz swoje szanse na zawodowy sukces
  • zgłębisz dziedziny prawa związane z funkcjonowaniem nowoczesnych podmiotów gospodarczych, m.in.: prawo reklamy, podatkowe, ochrony danych osobowych, ochrony konsumenta, budowlane, ubezpieczeniowe, 
  • opanujesz branżowy język angielski dzięki specjalistycznym kursom, 
  • zdobędziesz interdyscyplinarną wiedzę łączącą prawne aspekty prowadzenia działalności gospodarczej i funkcjonowania przedsiębiorstw; poznasz regulacje prawne dotyczące obrotu gospodarczego. 

Po ukończeniu studiów możesz podjąć skrócone o dwa lata studia na kierunku “Prawo”, a efekty uzyskane w procesie kształcenia mogą być uznane przy podjęciu studiów na innych kierunkach, co skraca czas ich trwania i związane z tym koszty. 

Partnerzy

Naczelna Rada Adwokacka

Naczelna Rada Adwokacka (NRA) – organ samorządu zawodowego adwokatury w Polsce[1], posiadający osobowość prawną[2]. Siedziba NRA znajduje się w Warszawie przy ulicy Świętojerskiej 16.

Naczelną Radę Adwokacką tworzą prezes NRA, adwokaci wybrani przez Krajowy Zjazd Adwokatury oraz dziekani okręgowych rad adwokackich.

Naczelna Rada Adwokacka raz do roku składa Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej sprawozdanie z działalności adwokatury wraz z informacjami problemowymi[8], określa zasięg terytorialny izb adwokackich[9], zwołuje Krajowy Zjazd Adwokatury. Do zakresu jej działania należą również m.in. 

  • reprezentowanie adwokatury, 
  • uchylanie sprzecznych z prawem uchwał, 
  • nadzór nad działalnością Prezydium NRA, nad działalnością okręgowych rad adwokackich oraz nad kształceniem aplikantów przez te rady
  • oraz funkcje związane z postępowaniami dyscyplinarnymi[11].
Naczelna Rada Adwokacka

Kadra

Cennik i zniżki

studia niestacjonarne
Opłaty za 1 rok studiów
(2 semestry)

2 x 6120 PLN

8 x 1530 PLN

Opłaty za 2 rok studiów
(2 semestry)

2 x 6480 PLN

8 x 1620 PLN

Zasady rekrutacji

  1. Zarejestruj się online
    Możesz rozpocząć swoje studia na naszej Uczelni w kilku prostych krokach:
  2. Dokonaj opłaty rekrutacyjnej i złóż wszystkie dokumenty
    Opłata rekrutacyjna wynosi 85 zł * (dane do przelewu znajdują się na Koncie Kandydata po rejestracji online).
    * Absolwenci studiów wyższych i podyplomowych Uczelni Łazarskiego są zwolnieni z opłaty rekrutacyjnej.
    Opłata rekrutacyjna jest bezzwrotna. Jest zwracana w całości w przypadku nieuruchomienia kierunku studiów.
  3. Dostarcz wymagane dokumenty do Biura Rekrutacji.
  4. Sprawdź czy jesteś na liście przyjętych studentów
    Decyzję o przyjęciu na studia otrzymasz mailem oraz znajdziesz ją na swoim Koncie Kandydata.
  5. Gratulacje - jesteś studentem!
    Jesteś już studentem Łazarskiego? Przygotowaliśmy dla Ciebie zbiór najważniejszych informacji, które ułatwią pierwsze tygodnie nauki - sprawdź nasz Niezbędnik Studenta.
Prawo w Gospodarce
Zarejestruj się
Język wykładowy:
polski
Czas trwania studiów:
2 lata
Wydział:
Wydział Prawa i Administracji
Kierunek studiów:
Prawo w Biznesie
Stopień studiów:
Studia II stopnia
Forma studiów:
  • studia niestacjonarne
    (rekrutacja zakończona)
Uzyskany tytuł:
Dyplom magistra
Program studiów