beta
Skip to main content

Powrót poziom wyżejKampus

Kampus Uczelni Łazarskiego to miejsce, gdzie spędzasz bardzo dużo czasu, dlatego od jego otwarcia w 1997 roku nieustannie go zmieniamy i unowocześniamy. Staramy się, aby jego przestrzeń jak najbardziej sprzyjała nauce, otwartej dyskusji, nowym pomysłom, ale także zawieraniu nowych przyjaźni i odpoczynkowi. 

Kampus znajduje się w dogodnej lokalizacji przy ulicy Świeradowskiej 43 na Mokotowie Usytuowany jest niedaleko stacji metra Wilanowska oraz pętli autobusowej i tramwajowej, dlatego na naszą Uczelnię dotrzesz bardzo szybko z niemal każdego zakątka Warszawy.

Sale wyposażone są w nowoczesny sprzęt multimedialny: interaktywne tablice, projektory, kamery, sprzęt do prowadzenia nauki zdalnej i ponad 100 stanowisk komputerowych. Wszystko to sprzyja aktywnym formom nauki. 

Na kampusie Uczelni znajdziesz : 

 • bogato wyposażoną Bibliotekę (I piętro, sektor F), która zapewnia dostęp do prawie 80 000 woluminów oraz baz piśmiennictwa medycznego, prawniczego i ekonomicznego, a także systemów informacji prawnej. Czytelnia liczy 100 miejsc oraz ponad 40 stanowisk komputerowych. Ma też dwa pokoje do cichej pracy indywidualnej.  a terenie Uczeni znajduje się także Oficyna Wydawnicza, w której kupisz publikacje wydawane przez naszą Uczelnię.
 • Salę Rozpraw (sala 265, II piętro, sektor F), gdzie odbywają się symulacje procesów sądowych dla studentów prawa. Dzięki zajęciom w tej sali możesz zdobyć umiejętności potrzebne w przyszłej pracy oraz poczuć się jak prawdziwy sędzia, adwokat czy prokurator. 
 • Salę Senacką, ( sala 118, I piętro, Sektor F) gdzie odbywają się posiedzenia Senatu Uczelni, konferencje,  wydarzenia studenckie. Jest ona wyposażona w bardzo nowoczesny i funkcjonalny sprzęt multimedialny. 
 • Lotnicze Centrum Symulatorowe na parterze w sektorze A, gdzie przyszli piloci doskonalą swoje umiejętności m.in. na nowoczesnych symulatorach  samolotów A320 FNPT II/MCC oraz DA 40/42 FNPT II. 
 • Centrum Symulacji Medycznych MedExcellence zlokalizowane na parterze oraz na VII i X piętrze w sektorze F. Jeśli jesteś lub będziesz studentem kierunku lekarskiego czy pielęgniarstwa, to w CSM zdobędziesz niezbędne umiejętności praktyczne. Znajdziesz tu m.in. symulator karetki, szpitalny oddział ratunkowy, salę umiejętności technicznych, chirurgicznych, pielęgniarskich czy blok operacyjny. 
 • Łazarski Lab, czyli przestrzeń laboratoriów Wydziału Medycznego zlokalizowaną na VIII piętrze w sektorze F. Składa się ona z 3 sal z możliwością prowadzenia zajęć interdyscyplinarnych. Ponadto na tym piętrze znajduje się pokój badawczy oraz sala przygotowawcza. W przyszłości powstanie tu także Centrum Mikrobiologii.
 • Salę sportową oraz siłownię zlokalizowaną na poziomie -1 w sektorze A. Odbywają się tam m.in. zajęcia z jogi, fitnessu czy cheerleadingu. Ponadto w ramach WF możesz skorzystać z basenu czy hali sportowej poza uczelnią, biorąc udział w treningach siatkówki, koszykówki i piłki nożnej. 
 • Studio filmowe wyposażone w sprzęt do tworzenia wysokiej jakości materiałów np.: wywiadów, wykładów online, reklam, vlogów, filmów instruktażowych. Jeśli masz ciekawy pomysł na własny program, studio zlokalizowane na II piętrze w sektorze F, pomoże Ci go zrealizować. 
 • Studencką Poradnię Prawną dedykowaną studentom Wydziału Prawa i Administracji, którzy chcą zdobyć cenne doświadczenie, a także pomagać osobom w trudnej sytuacji materialnej. Poradnia Prawna UŁa, zlokalizowana na I piętrze w sektorze C, od lat zajmuje czołowe miejsce w rankingach. 
 • Łazarski VI p., czyli przestrzeń przeznaczoną przede wszystkim na potrzeby kadry dydaktycznej, z w pełni wyposażonymi 3 salami dyskusyjnymi, strefą open space oraz pokojami pracy dla wykładowców. Znajduje się tam też duża ogólnodostępna uczelniana ścianka, która stanowi świetne tło do robienia zdjęć i filmów.  
 • bezpłatny dostęp do Wi-Fi, dzięki czemu możesz korzystać z sieci bez limitów do celów naukowych i prywatnych.  
 • wejścia, windy i pomieszczenia przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych ułatwią poruszanie się po naszej uczelni na przykład osobom na wózkach inwalidzkich.
 • strefy wypoczynku z wygodnymi pufami i kanapami, gdzie złapiesz chwilę oddechu między zajęciami.
 • dwa przestronne parkingi dla osób zmotoryzowanych - nadziemny i podziemny - z łączną ilością 250 miejsc. Twoje auto będzie zawsze blisko Ciebie.
 • punkty gastronomiczne: stołówka (sektor F), kawiarnie (sektory A, E, F), bar bistro (sektor A) oraz automaty z napojami i przekąskami, gdzie naładujesz baterie przed kolejnymi zajęciami. 
 • Izbę Pamięci Pułku AK „Baszta” przypominającą o wydarzeniach Powstania Warszawskego. Miejsce to składa się z kilku części: w sektorze C na poziomie -1 znajdują się pamiątki powstańcze oraz tablice informacyjne, na I piętrze pomiędzy sektorem A i B możesz obejrzeć powstańcze murale oraz wspomnienia uczestników wydarzeń 1944, którzy byli związani z naszą Uczelnią. 
 • Kaplicę w sektorze C na poziomie -1, gdzie odbywają się msze święte dla studentów i pracowników. 
 • Salę modlitw zlokalizowaną w sektorze A, poziom -1.