Łazarski to blisko 30 lat doświadczenia w edukacji.
2021
- Wydział Ekonomii i Zarządzania otrzymuje akredytację CEEMAN IQA potwierdzającą profesjonalizm instytucji edukacyjnych kształcących w dziedzinie zarządzania na terenie Europy Środkowej i Wschodniej.
- Uczelnia zajęła III miejsce wśród uczelni niepublicznych według rankingu „Perspektyw”.
- Wydział Prawa i Administracji 13 razy na pierwszym miejscu w 15-letniej historii rankingu wydziałów prawa uczelni niepublicznych ,,Dziennika Gazety Prawnej”.
- Wydział Prawa i Administracji na II miejscu wśród uczelni niepublicznych w Rankingu Wydziałów Prawa „Rzeczpospolitej”. Wśród wszystkich polskich uczelni - zarówno publicznych, jak i niepublicznych - Wydział zajął VI miejsce.
- Studencka Poradnia Prawna Uczelni Łazarskiego na II miejscu wśród poradni prawnych uczelni publicznych i niepublicznych w rankingu „Rzeczpospolitej”.
2020
- Otwarcie Lotniczego Centrum Symulatorowego Uczelni Łazarskiego - Operator Goldwings Flight Academy.
- Uczelnia zajęła III miejsce wśród uczelni niepublicznych według rankingu „Perspektyw”.
- Wydział Prawa i Administracji na III miejscu wśród uczelni niepublicznych w Rankingu Wydziałów Prawa „Rzeczpospolitej”.
- Wydział Prawa i Administracji 12 razy na I miejscu w 14-letniej historii rankingu wydziałów prawa uczelni niepublicznych ,,Dziennika Gazety Prawnej’’.
- Uczelnia podpisała porozumienie w sprawie wspierania środowisk powstańczych z Miastem Stołecznym Warszawa Dzielnica Mokotów, Pułkiem Ochrony im. gen. dyw. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego przy udziale Stowarzyszenia Środowisko Żołnierzy Pułku Armii Krajowej „Baszta” i Innych Mokotowskich Oddziałów Powstańczych.
- Kierunek Wydziału Prawa i Administracji - Prawo lotnicze z pilotażem - otrzymał certyfikat akredytacyjny „Studia z Przyszłością” w V edycji Ogólnopolskiego Programu Akredytacji Kierunków Studiów.
2019
- Uczelnia zajęła III miejsce wśród uczelni niepublicznych według rankingu „Perspektyw”.
- Wydział Prawa i Administracji 11 razy na I miejscu w 13-letniej historii rankingu wydziałów prawa uczelni niepublicznych ,,Dziennika Gazety Prawnej’’.
- Wydział Prawa i Administracji na II miejscu wśród uczelni niepublicznych w Rankingu Wydziałów Prawa „Rzeczpospolitej”.
- Decyzją Polskiej Komisji Akredytacyjnej kierunek lekarski prowadzony na Wydziale Medycznym uzyskał ocenę pozytywną.
- Utworzenie Centrum Symulacji Medycznych MedExcellence.
- Prezydent RP gościem honorowym podczas uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego.
- Rozbudowa uczelnianej Izby Pamięci Pułku Armii Krajowej „Baszta”.
2018
- Studencka Poradnia Prawna na I miejscu wśród poradni prawnych uczelni publicznych i niepublicznych w rankingu „Rzeczpospolitej”.
- Uczelnia zajęła III miejsce wśród uczelni niepublicznych według rankingu „Perspektyw”.
- Wydział Prawa i Administracji 10 razy na pierwszym miejscu w 12-letniej historii rankingu wydziałów prawa uczelni niepublicznych ,,Dziennika Gazety Prawnej’’.
- Uczelnia zdobyła dwie pierwsze nagrody w konkursie na kreatywną kampanię rekrutacyjną szkoły wyższej Genius Universitatis, zorganizowanym przez Wydawnictwo Perspektywy: I miejsce w kategorii reklama prasowa wspierająca rekrutację oraz I miejsce w kategorii serwis rekrutacyjny.
2017
- Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego uzyskał w najnowszej ocenie parametrycznej jednostek naukowych kategorię A. Komitet docenił rozwój Wydziału zwłaszcza w zakresie kryterium „potencjał naukowy” oraz „osiągnięcia naukowe”.
- Utworzono studia doktoranckie na Wydziale Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego. Studia ruszyły w roku akademickim 2017/2018.
2016
- Polska Komisja Akredytacyjna wydała ocenę wyróżniającą dla kierunku „stosunki międzynarodowe” prowadzonym na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Uczelni Łazarskiego na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu ogólnoakademickim.
- Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego, po raz ósmy zajął I miejsce wśród uczelni niepublicznych w X rankingu wydziałów prawa, przygotowanym przez "Dziennik Gazetę Prawną".
- Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 16 marca 2016 roku Wydział Medyczny Uczelni Łazarskiego otrzymał zgodę na prowadzenie jednolitych studiów magisterskich o profilu praktycznym na kierunku lekarskim.
2015
- Uczelnia Łazarskiego zostaje uznana za najlepszą polską szkołę wyższą w globalnym rankingu Multirank przygotowanym na zlecenie Komisji Europejskiej.
- Polska Komisja Akredytacyjna przyznaje Wydziałowi Prawa i Administracji ocenę wyróżniającą, najwyższą z możliwych.
- Uruchomione zostają: Szkoła Prawa Francuskiego i Szkoła Porównawczego Prawa Azjatyckiego.
2014
- Studium Prawa Rosyjskiego rozpoczyna współpracę z Instytutem Prawniczym w Sankt Petersburgu.
- Uruchomiona zostaje Szkoła Prawa Niemieckiego.
2013
- Wydział Prawa i Administracji dołącza do grona wydziałów prawa Europejskiego Stowarzyszenia Wydziałów Prawa ELFA - European Law Faculty Association oraz EALA - European Air Law Association.
2012
- Nawiązana zostaje współpraca z prestiżowym Coventry University, dzięki której wprowadzone zostają anglojęzyczne walidowane programy studiów kończące się zdobyciem dwóch dyplomów: polskiego Uczelni Łazarskiego i brytyjskiego Coventry University.
- Powstaje Centrum Naukowe Instytutu Studiów Polskiej Akademii Nauk i Uczelni Łazarskiego.
2010
- Uczelnia zostaje ostatecznie przemianowana na Uczelnię Łazarskiego.
- Rozszerzony Wydział Prawa staje się Wydziałem Prawa i Administracji.
- Czasopismo naukowe" Myśl Ekonomiczna i Prawna" zostaje przekształcone w "Myśl Ekonomiczną i Polityczną" wydawaną przez Wydział Ekonomii i Zarządzania do dziś.
- Wydział Prawa i Administracji we współpracy z International Center for Legal Studies w Salzburgu rozpoczyna prowadzenie międzynarodowych studiów LL.M.
- Powołana do życia zostaje Fundacja Uczelni Łazarskiego, której celem jest szerzenie wysokiej jakości kształcenia. Corocznie przyznaje stypendia zdolnym i potrzebującym studentom oraz działa na rzecz społeczności lokalnych.
2009
- Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznaje zarówno Wydziałowi Prawa i Administracji, jak i Wydziałowi Ekonomii i Zarządzania kategorię naukową B.
2008
- Na mocy współpracy z University of Wisconsin-La Crosse powstają pierwsze anglojęzyczne magisterskie programy nauczania: Master of Arts in International Relations i American MBA.
2007
- Ukazuje się pierwszy numer IUS NOVUM - kwartalnika Wydziału Prawa, który wydawany jest do dziś.
2006
- Wydział Prawa jako pierwszy wśród uczelni niepublicznych otrzymuje prawo do nadawania stopnia doktora.
- Dodatkowo zdobywa I miejsce wśród wydziałów prawa w rankingu wydziałów prawa uczelni niepublicznych Gazety Prawnej. Od tej pory Uczelnia przoduje we wszelkich rankingach uczelni wyższych w Polsce.
- W wyniku dalszej współpracy z University of Wales zostają uruchomione dwa kolejne anglojęzyczne programy licencjackie: Bachelor of Arts in Business Economics oraz Bachelor of Arts in International Relations and European Studies.
2004
- Powstają kolejne kierunki na poziomie licencjackim: zarządzanie i marketing, finanse i bankowość oraz stosunki międzynarodowe.
- Zapada decyzja o połączeniu Wydziału Handlu Zagranicznego i Wydział Gospodarki Światowej w jeden (obecnie to Wydział Ekonomii i Zarządzania).
- Uruchomione zostaje Centrum Kształcenia Podyplomowego. Absolwenci uczelni wyższych mogą od tej pory dalej kształcić się zgodnie z wybraną drogą zawodową. Dziś oferta Centrum liczy ponad 50 kierunków w ramach 3 akademii oraz 4 programy MBA.
2003
- Na mocy międzynarodowej współpracy z University of Wales zostaje uruchomiony pierwszy anglojęzyczny program studiów: Master of Science in International Bussines Economics.
- Do oferty studiów licencjackich zostaje dołączony nowy kierunek- administracja.
- Ukazuje się pierwszy numer czasopisma naukowego naszej uczelni - "Myśl Ekonomiczna i Prawna".
2002
- Utworzone zostaje Studium Prawa Rosyjskiego.
- Dobiega końca rozbudowa obecnej siedziby Uczelni i kampusu przy ul. Świeradowskiej 43.
- Do dyspozycji studentów są dwa przestronne budynki dydaktyczne, sale wykładowe wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, dostęp do wi-fi, sale komputerowe, podziemny parking oraz wszelkie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.
2000
- Odchodzi założyciel i pierwszy rektor Uczelni - Ryszard Łazarski. Nie tylko wniósł wybitny wkład w polskie szkolnictwo, ale był również zasłużonym bohaterem Powstania Warszawskiego.
- Ryszard Łazarski zostaje patronem Uczelni, która od tej pory funkcjonuje pod nazwą Wyższa Szkoła Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego.
1997
- Minister Edukacji Narodowej nadaje uprawnienia prowadzenia studiów magisterskich na kierunku prawo. Powstaje nowy Wydział Prawa.
- Uczelnia zmienia nazwę na Wyższą Szkołę Handlu i Prawa.
- Uruchomiony zostaje także Wydział Ekonomiki Turystyki (później Wydział Gospodarki Światowej).
- Odbywają się pierwsze zajęcia w nowej siedzibie przy ul. Świeradowskiej 43, która podlega ciągłej rozbudowie.
1996
- Uczelnia otrzymuje pierwsze uprawnienia do nadawania tytułu magistra na kierunku ekonomia.
- Pierwsi absolwenci z dumą opuszczają mury uczelni.
- Rozpoczyna się budowa nowoczesnego kampusu przy ul. Świeradowskiej 43 w Warszawie.
1994
- Powstają dwa nowe wydziały: Handlu Zagranicznego oraz Menedżerski.
- Uruchomiona zostaje biblioteka, Studium Języków Obcych, laboratorium komputerowe oraz 7 katedr naukowych.
1993
- Minister Edukacji Narodowej wpisuje Prywatną Wyższą Szkołę Handlową do rejestru szkół niepaństwowych pod numerem 22.
- Zostają nadane uprawnienia do kształcenia na kierunku ekonomia na poziomie licencjackim.
- Pierwsza siedziba uczelni mieści się przy ulicy Chłodnej 9 w Warszawie.