Studencka Poradnia Prawna

Klinika Prawa przy Uczelni Łazarskiego to jedna z najlepszych w kraju, według rankingu dziennika Rzeczpospolita, Klinik Prawa w Polsce.

Klinika Prawa Uczelni Łazarskiego powstałą w 1998 r. jako Studencka Poradnia Prawna Uczelni Łazarskiego. Przez wiele lat studenci świadczyli nieodpłatna pomoc prawną w ramach wolontariatu. Obecnie mogą dokonać wyboru i świadczyć nieodpłatną pomoc w ramach wolontariatu lub rocznego przedmiotu Klinika Prawa za 4 ECTS na semestr.

Działalność Kliniki prowadzona jest pro bono. Pomoc prawną uzyskać mogą osoby, które nie stać na opłacenie profesjonalnej pomocy prawnej. W ramach porad prawnych Kliniki Prawa przy Uczelni Łazarskiego ma w swojej strukturze m.in. specjalną sekcję pomagającą uczniom, nauczycielom, rodzicom.

Działalność poradni polega na sporządzaniu do osób poszukujących porady prawnej opinii prawnych oraz projektów pism procesowych.

Nad pracą studenta czuwa opiekun merytoryczny, którym najczęściej jest prawnik praktyk, pracownik Uczelni Łazarskiego.


Studenci działają w sekcjach: 
 • prawa cywilnego 
 • prawa karnego 
 • prawa pracy 
 • prawa administracyjnego
 • oraz prawa ucznia, prawa zwierząt.

Klinika Prawa zajmuje się również edukacją prawną polegająca na przygotowaniu warsztatów w zakresie prawa dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Dodatkowo Klinika zajmuje się sprawami dyscyplinarnymi na Uczelni Łazarskiego, występując w roli obrońców obwinionych studentów.


Rankingi
 • I miejsce,
  7 Ranking studenckich poradni prawnych Rzeczpospolita, 2022
  ...na pierwszym miejscu rankingu uplasowało się aż siedem klinik – Uniwersytet Warszawski, SWPS Uniwersytet Humanistyczno-społeczny, Uniwersytet Opolski, Uczelnia Łazarskiego, Uniwersytet w Białymstoku oraz Krakowska Akademia im Andrzeja Frycza Modrzewskiego.
  Szczegółowe informacje

Jak uzyskać poradę prawną?

Uprzejmie informujemy, że w roku akademickim 2022/2023 r. Klinika zakończyła przyjmowanie nowych spraw.

Zapraszamy do współpracy od 10 października 2023 r.

Porady prawne udzielane są przez Studentów, wyłącznie w formie pisemnych opinii wraz z ewentualnymi pismami procesowymi do samodzielnego złożenia przez Klienta.

Kontakt

Uczelnia Łazarskiego
ul. Świeradowska 43
02-662 Warszawa
szkola.prawa@lazarski.edu.pl


Kontakt

STUDECKA PORADNIA PRAWNA PRZY UCZELNI ŁAZARSKIEGO

ul. Świeradowska 43
02 - 662 Warszawa
tel/fax: (22) 54 35 318 lub (22) 54 35 340
email: szkola.prawa@lazarski.pl

Dlaczego Łazarski?

Jesteśmy ośrodkiem naukowo dydaktycznym, który umiejętnie łączy innowacyjne standardy edukacji z tradycyjnymi celami kształcenia.

Budujemy społeczność opartą na zdobywaniu wiedzy od najznakomitszych mistrzów. Dlatego grono naszych wykładowców to ponad 250 najwybitniejszych ekspertów w dziedzinie gospodarki, polityki i prawa.

 • Uczelnia Łazarskiego jest w czołówce najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce: w tegorocznym rankingu Perspektyw zajęliśmy 4 miejsce wśród uczeni niepublicznych
 • mamy uprawnienia do nadawania stopnia doktora oraz doktora habilitowanego na wszystkich wydziałach
 • jesteśmy silną marką, która od ponad 30 lat z sukcesem konkuruje na polskim rynku szkolnictwa wyższego wyznaczając trendy profesjonalnej edukacji 

Studiuj i ucz się od najlepszych!

Łazarski w czołówce Uczelni wyższych!

 • Wydział Prawa i Administracji zajął I miejsce w XVII Rankingu Wydziałów Prawa „Dziennika Gazeta Prawna” (2023 r.) 
   
 • Uczelnia Łazarskiego została liderem w kategorii edukacja biznesu w badaniu Marka Godna Zaufania, przeprowadzonym przez wydawcę miesięcznika My Company Polska oraz instytut badawczy Kantar Polska S.A. 
   
 • Według prestiżowego rankingu Perspektywy jesteśmy na 4. miejscu wśród niepublicznych uczelni w Polsce. 
   
 • Wysoki poziom kierunku lekarskiego na Uczelni Łazarskiego został powtórnie pozytywnie oceniony przez Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej uchwałą nr 838/2023 z dn. 18 września 2023 r.

Wyróżnienia i nagrody wiele mówią o jakości edukacji, jaką świadczymy!