Diplomacy

specjalizacja na kierunku International Relations I

Trwa rekrutacja międzysemestralna

Trwa rekrutacja międzysemestralna

Przyjęcia na studia wyłącznie z procedury przeniesienia, uznania dorobku zawodowego oraz uznania pokrywających się przedmiotów.

Obecna niespokojna arena międzynarodowa, zwłaszcza jeśli chodzi o relacje między wielkimi światowymi mocarstwami, wymaga nowego pokolenia dobrze wykształconych profesjonalistów zajmujących się sprawami polityki zagranicznej. Alternatywą jest stan konfliktu zamiast współpracy i ignorancja zamiast wzajemnego zrozumienia. Uczelnia Łazarskiego pragnie zaangażować się w przygotowanie młodych specjalistów, którzy pomogliby uczynić globalną politykę bezpieczniejszą i bardziej przewidywalną. Dlatego Uczelnia proponuje nową specjalność dyplomatyczną w ramach programu studiów licencjackich z zakresu stosunków międzynarodowych. Celem Dyplomacji jest przygotowanie kandydatów do konkretnych zadań związanych z praktyką stosunków zagranicznych, takich jak praca z różnymi służbami zagranicznymi i ośrodkami analitycznymi polityki zagranicznej.


 

 

 


Opis specjalności

Nowa specjalność podzieli wszystkie obowiązkowe przedmioty z dotychczasowym programem studiów licencjackich w zakresie stosunków międzynarodowych. Zaoferuje jednak nowe przedmioty do wyboru, pięć dla studentów drugiego roku studiów licencjackich i pięć dla trzeciego roku. Fakultety koncentrują się na zagadnieniach geopolitycznych, stosunkach transatlantyckich, stosunkach zewnętrznych Unii Europejskiej, stosunkach w przestrzeni postsowieckiej oraz historycznych i praktycznych aspektach zawodu dyplomatycznego. Od studenta oczekuje się zdobycia szerokiej, szeroko zakrojonej wiedzy na temat bezpieczeństwa, ekonomicznych i politycznych aspektów stosunków międzynarodowych w Eurazji i Ameryce Północnej. Specjalność stara się skoncentrować w szczególności na ostatnich punktach spornych i możliwościach współpracy. Kadra wykładająca fakultety to doświadczeni naukowcy, a także profesjonaliści, dyplomaci i think-tanki. Studenci uzyskają również pomoc w znalezieniu praktyk w ambasadach zagranicznych, polskim MSZ oraz w think-tankach zajmujących się stosunkami międzynarodowymi. 

Opiekun specjalności

Michał Kuź

 • Absolwent Centrum Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego (2009). Doktoryzował się na Louisiana State University (2014). Wykładowca w programie studiów anglojęzycznych Uczelni Łazarskiego z podwójnym dyplomem z Coventry University.
 • Od 2014 roku wykładowca na Wydziale Ekonomii i Zarządzania.

Dowiedz się więcej

Korzyści z wyboru studiów

Kluczowe kompetencje:

 • absolwenci przygotowani do pracy jako decydenci, planiści lub analitycy, zwłaszcza w służbie zagranicznej oraz w międzynarodowych organizacjach pozarządowych (INGO); jako globalni i unijni marketerzy i konsultanci w międzynarodowych organizacjach biznesowych; lub jako międzynarodowi dziennikarze w mediach, w tym w nowych (internetowych) mediach
 • nauczą się umiejętności negocjacyjnych, poznać protokół dyplomatyczny i mniej sformalizowane praktyki wykonywania zawodu dyplomatycznego;

Efektywna forma studiów:

 • sekwencyjny system zajęć umożliwiający łączenie nauki z pracą

Połączenie teorii z praktyką:

 • dogłębna wiedza teoretyczna
 • praktyczne umiejętności

Wiedza od ekspertów:

 • doświadczeni wykładowcy z wieloletnią praktyką zawodową

Otwarte drzwi do kariery:

 • absolwenci zostają przygotowani do pracy w nowoczesnych organizacjach
 • przekazywana wiedza odpowiada na aktualne potrzeby rynku

Studia na specjalności "Diplomacy" przynoszą korzyści poprzez rozwijanie głębokiej wiedzy z zakresu międzynarodowych relacji, umiejętności dyplomatycznych oraz analizy polityki globalnej. Program kładzie nacisk na zrozumienie prawa międzynarodowego, kultury globalnej, a także przygotowuje do negocjacji i zarządzania bezpieczeństwem globalnym. Studenci mają okazję do odbycia praktyk dyplomatycznych, co wspiera ich przygotowanie do kariery w służbie dyplomatycznej, agencjach rządowych czy organizacjach międzynarodowych. Absolwenci zdobywają kompleksowe kompetencje, umożliwiając skuteczne funkcjonowanie w dziedzinie stosunków międzynarodowych.

Kadra

Cennik i zniżki

 rok 1rok 2
Ilość rat: 14560 EUR4800 EUR
Ilość rat: 22280 EUR2400 EUR
Uniquely enhance 2.0 communities without next-generation outsourcing. Intrinsicly orchestrate an expanded array of e-services vis-a-vis global web services. Authoritatively develop high standards in leadership for resource sucking vortals. Uniquely aggregate standardized portals before seamless portals. Monotonectally.
Uniquely enhance 2.0 communities without next-generation outsourcing. Intrinsicly orchestrate an expanded array of e-services vis-a-vis global web services. Authoritatively develop high standards in leadership for resource sucking vortals. Uniquely aggregate standardized portals before seamless portals. Monotonectally.

Zasady rekrutacji

1. ZAREJESTRUJ SIĘ ONLINE

Na studia w Łazarskim możesz zapisać się naprawdę łatwo:

•    sprawdź zasady kwalifikacji,
•    skompletuj wymagane dokumenty,
•    wypełnij formularz rekrutacyjny

i rozpocznij proces aplikacji na studia!

2.    DOKONAJ OPŁATY REKRUTACYJNEJ I ZŁÓŻ DOKUMENTY

Opłata rekrutacyjna to 85 zł* (dane do przelewu znajdują się na Koncie Kandydata po rejestracji online)

*Absolwenci studiów wyższych i podyplomowych Uczelni Łazarskiego zwolnieni są z opłaty rekrutacyjnej.
Opłata rekrutacyjna jest bezzwrotna. Jest zwracana w całości w przypadku nieuruchomienia kierunku studiów.

3.    JESTEŚ STUDENTEM!

Witaj w gronie studentów Uczelni Łazarskiego! Decyzję o przyjęciu na studia otrzymasz mailem oraz znajdziesz ją na swoim Koncie Kandydata.

Przygotowaliśmy zbiór najważniejszych informacji, które ułatwią Ci pierwsze dni nauki: NIEZBĘDNIK STUDENTA
 

Diplomacy
język wykładowy:
angielski
czas trwania studiów:
3 lata
wydział:
Wydział Ekonomii i Zarządzania
stopień studiów:
Studia I stopnia
forma studiów:
 • studia stacjonarne
Zarejestruj się