Ekonomia zrównoważonego rozwoju

specjalizacja na kierunku Ekonomia I

W odpowiedzi na aktualną sytuację klimatyczną oraz kryzys gospodarczy wprowadzamy nową specjalizację „Ekonomia zrównoważonego rozwoju”

Celem specjalizacji jest wdrożenie studentów w trwającą na świecie zieloną transformację gospodarczą opartą na innowacjach, Europejskiej Strategii Zielonego Ładu, Celach Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz wymogach raportowania niefinansowego (ESG).

W ramach nowej perspektywy budżetowej UE – Polska otrzyma około 139 mld euro w formie dotacji oraz 34 mld euro w pożyczkach, z czego przynajmniej jedna trzecia będzie musiała być przeznaczona na realizację Europejskiego Zielonego Ładu, czyli projekty wspierające zrównoważony i proklimatyczny rozwój oraz wspierające odbudowę gospodarki po pandemii COVID-19. Oznacza to rewolucyjne zmiany w gospodarce zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym.


Opis specjalności

Zielona transformacja jest nieunikniona i będzie wywierać coraz większy wpływ na rynek pracy. W ostatniej dekadzie w Europie powstało około 4 mln zielonych miejsc pracy. W kolejnych latach będziemy doświadczać dynamicznego wzrostu zapotrzebowania m.in.: na specjalistów od wdrażania proklimatycznych innowacji, ekofinansistów, menedżerów programów publicznych, menedżerów zarządzających zmianą oraz oficerów ESG. W związku z prowadzeniem unijnej Dyrektywy o sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju od 2024 roku ponad 3500 firm w Polsce zostanie objętych obowiązkiem raportowania niefinansowego w obszarach ochrony środowiska, odpowiedzialności społecznej i poszanowania praw człowieka.

Korzyści z wyboru studiów

Dzięki tej specjalizacji:

  • dowiesz się, na czym polega i jak stosować w praktyce gospodarczej koncepcję Gospodarki Obiegu Zamkniętego (Circular Economy),
  • dowiesz się, jak powinien wyglądać dobrze zarządzany, odpowiedzialny społecznie i środowiskowo model biznesowy i gospodarczy,
  • dowiesz się o strategiach zrównoważonego rozwoju dla firm i instytucji oraz o wymaganiach prawnych w obszarach: środowiskowym, społecznym oraz dobrego zarządzania - ESG (Environment, Society, Governance)
  • poznasz najnowsze trendy w energetyce i elektromobilności,
  • dowiesz się, jak być aktywnym uczestnikiem i twórcą zrównoważonej gospodarki opartej na wiedzy i innowacjach,
  • poznasz możliwości i sposoby finansowania zewnętrznego zielonej transformacji w biznesie,
  • dowiesz się jak wyglądają procesy decyzyjne dotyczące kształtowania polityki klimatycznej w Polsce i na świecie oraz nauczysz się, jak tę wiedzę wykorzystać w praktyce biznesowej,
  • poznasz zasady wdrażania celów rozwojowych ONZ oraz strategii Europejski Zielony Ład do strategii przedsiębiorstw.

Kadra

Cennik i zniżki

 rok 1rok 2rok 3
Ilość rat: 112240 PLN12960 PLN13680 PLN
Ilość rat: 26120 PLN6480 PLN6840 PLN
Ilość rat: 43060 PLN3240 PLN3420 PLN
Uniquely enhance 2.0 communities without next-generation outsourcing. Intrinsicly orchestrate an expanded array of e-services vis-a-vis global web services. Authoritatively develop high standards in leadership for resource sucking vortals. Uniquely aggregate standardized portals before seamless portals. Monotonectally.
Uniquely enhance 2.0 communities without next-generation outsourcing. Intrinsicly orchestrate an expanded array of e-services vis-a-vis global web services. Authoritatively develop high standards in leadership for resource sucking vortals. Uniquely aggregate standardized portals before seamless portals. Monotonectally.

Zasady rekrutacji

1. ZAREJESTRUJ SIĘ ONLINE

Na studia w Łazarskim możesz zapisać się naprawdę łatwo:

•    sprawdź zasady kwalifikacji,
•    skompletuj wymagane dokumenty,
•    wypełnij formularz rekrutacyjny

i rozpocznij proces aplikacji na studia!

2.    DOKONAJ OPŁATY REKRUTACYJNEJ I ZŁÓŻ DOKUMENTY

Opłata rekrutacyjna to 85 zł* (dane do przelewu znajdują się na Koncie Kandydata po rejestracji online)

*Absolwenci studiów wyższych i podyplomowych Uczelni Łazarskiego zwolnieni są z opłaty rekrutacyjnej.
Opłata rekrutacyjna jest bezzwrotna. Jest zwracana w całości w przypadku nieuruchomienia kierunku studiów.

3.    JESTEŚ STUDENTEM!

Witaj w gronie studentów Uczelni Łazarskiego! Decyzję o przyjęciu na studia otrzymasz mailem oraz znajdziesz ją na swoim Koncie Kandydata.

Przygotowaliśmy zbiór najważniejszych informacji, które ułatwią Ci pierwsze dni nauki: NIEZBĘDNIK STUDENTA
 

Ekonomia zrównoważonego rozwoju
język wykładowy:
polski
czas trwania studiów:
3 lata
wydział:
Wydział Ekonomii i Zarządzania
stopień studiów:
Studia I stopnia
forma studiów:
  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne
Zarejestruj się