Finanse Przedsiębiorstw

specjalność na kierunku Finanse i Rachunkowość

Specjalność "Finanse Przedsiębiorstw" to Twój most do kariery, w której każda liczba ma znaczenie, a analiza finansowa staje się kluczem do sukcesu.

Odkryj, jak specjalizacja "Bankowość i Usługi Finansowe", może odmienić Twój świat. Z nami nie tylko poznasz zasady rządzące bankowością, ale też zdobędziesz praktyczne narzędzia, by stać się liderem w branży finansowej. 

Nie czekaj na przyszłość – projektuj ją już dziś z nami! 


Opis specjalności

Specjalność "Finanse Przedsiębiorstw" to przepustka do głębokiego zrozumienia mechanizmów rządzących systemem bankowym, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Przygotuj się na praktyczne zanurzenie w świat finansów dzięki naszemu doświadczonemu zespołowi wykładowców, którzy są gotowi przekazać Ci nie tylko teoretyczne podstawy, ale i cenne wskazówki z życia wzięte. 

Niezależnie od tego, czy marzysz o karierze w bankowości, czy w finansach przedsiębiorstw wykorzystujących instrumenty finansowe, ta specjalizacja zapewni Ci solidne fundamenty i umiejętności niezbędne do odniesienia sukcesu. Odkryj tajniki produktów bankowych, naucz się konstruować optymalne rozwiązania finansowe i rozwijaj umiejętności, które otworzą przed Tobą drzwi do kariery w dynamicznie zmieniającym się świecie finansów. 

Opiekun specjalności

Karol Strzała

Wicedyrektor programu Finanse i Rachunkowość, posiadający bogate doświadczenie akademickie oraz praktyczne. Jest absolwentem prawa na Uczelni Łazarskiego, a także finansów i rachunkowości w Szkole Głównej Handlowej.  

Jego zainteresowanie międzynarodowymi aspektami finansów znalazło odzwierciedlenie w udziale w programie stypendialnym na Singapore Management University w Singapurze. Pobyt ten nie tylko rozszerzył jego perspektywy globalne, ale także wzbogacił jego metodologię nauczania i praktykę biznesową, dodając mu unikalnego wymiaru jako wykładowcy i praktyka. 

Od kilku lat prowadzi własną działalność, co przekłada się na praktyczne zrozumienie mechanizmów rynkowych i finansowych. Jego zainteresowania badawcze i zawodowe skoncentrowane są wokół finansów, prawa, AML, zarządzania, oraz nowych technologii, w tym m.in. technologii blockchain, co znajduje odzwierciedlenie w aktywnym członkostwie w Centrum Technologii Blockchain Uczelni Łazarskiego oraz Stowarzyszeniu Blockchain Polska. 

Dowiedz się więcej

Korzyści z wyboru studiów

Rozpoczynając studia na kierunku "Finanse Przedsiębiorstw", wkraczasz na ścieżkę, która z głębokim zrozumieniem odsłoni przed Tobą mechanizmy rządzące światem finansów, zarówno w Polsce, jak i na międzynarodowej arenie. Nasza oferta edukacyjna, wzbogacona o doświadczenie i pasję naszych wykładowców, zapewnia Ci nie tylko solidne podstawy teoretyczne, ale także praktyczne umiejętności, które są nieocenione na dynamicznym rynku finansowym. 

Jako absolwent naszej specjalności otrzymasz klucz do tajników funkcjonowania banków i innych instytucji finansowych, zrozumiesz produkty i usługi, które one oferują, a także nauczysz się projektować rozwiązania finansowe, które najlepiej odpowiadają potrzebom klientów. 


Ta specjalność to Twoja trampolina do kariery w różnorodnych sektorach finansowych – od bankowości, przez korporacje wykorzystujące zaawansowane instrumenty finansowe, po dynamiczne start-upy. Będąc naszym absolwentem, możesz zostać cenionym specjalistą ds. finansów, analitykiem finansowym, pracownikiem biur maklerskich, firm ubezpieczeniowych, leasingowych, czy factoringowych. Co więcej, kładziemy silny nacisk na rozwój umiejętności analitycznych, zarządczych i sprzedażowych, otwierając przed studentami możliwości założenia i prowadzenia własnej działalności. 

Nasze przedmioty specjalnościowe są prowadzone w innowacyjny sposób, łącząc warsztaty z zaawansowanymi metodami e-learningu – kursami online, testami, quizami, regularnymi forum dyskusyjnymi z wykładowcami, webinariami i wideokonferencjami. Wszystko to odbywa się pod okiem doświadczonych trenerów i praktyków rynkowych, co gwarantuje Ci edukację na najwyższym poziomie. 


Podczas tych studiów: 

 • odkryjesz podstawy prawne i mechanizmy funkcjonowania banków oraz innych instytucji finansowych na skalę globalną, 
 • zdobędziesz praktyczne umiejętności zarządzania bankiem i tworzenia optymalnych rozwiązań finansowych dla klientów,
 • rozwiniesz umiejętności analityczne, zarządcze i sprzedażowe, które pozwolą Ci wyróżnić się na rynku pracy,
 • nauczysz się wykorzystywać nowoczesne technologie w bankowości, co jest kluczowe w erze cyfrowej transformacji. 

Kadra

Cennik i zniżki

studia stacjonarne
studia niestacjonarne
Opłaty za 1 rok studiów
(2 semestry)

2 x 6120 PLN

8 x 1530 PLN

2 x 5520 PLN

8 x 1380 PLN

Opłaty za 2 rok studiów
(2 semestry)

2 x 6480 PLN

8 x 1620 PLN

2 x 5880 PLN

8 x 1470 PLN

Opłaty za 3 rok studiów
(2 semestry)

2 x 6840 PLN

8 x 1710 PLN

2 x 6240 PLN

8 x 1560 PLN

Zasady rekrutacji

 1. Zarejestruj się online
  Możesz rozpocząć swoje studia na naszej Uczelni w kilku prostych krokach
 2. Dokonaj opłaty rekrutacyjnej i złóż wszystkie dokumenty
  Opłata rekrutacyjna wynosi 85 zł * (dane do przelewu znajdują się na Koncie Kandydata po rejestracji online).
  • *Absolwenci studiów wyższych i podyplomowych Uczelni Łazarskiego są zwolnieni z opłaty rekrutacyjnej.
   Opłata rekrutacyjna jest bezzwrotna. Jest zwracana w całości w przypadku nieuruchomienia kierunku studiów.
  • Dostarcz wymagane dokumenty do Biura Rekrutacji.
 3. Sprawdź czy jesteś na liście przyjętych studentów
  Decyzję o przyjęciu na studia otrzymasz mailem oraz znajdziesz ją na swoim Koncie Kandydata.
 4. Gratulacje - jesteś studentem!
  Jesteś już studentem Łazarskiego? Przygotowaliśmy dla Ciebie zbiór najważniejszych informacji, które ułatwią pierwsze tygodnie nauki - sprawdź nasz Niezbędnik studenta.
Finanse Przedsiębiorstw
Język wykładowy:
Polski
Czas trwania studiów:
3 lata
Wydział:
Wydział Ekonomii i Zarządzania
Stopień studiów:
Studia I stopnia
Forma studiów:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne
Program studiów Zarejestruj się